SAYU

SAYU

Rok založení:

2019

Motto:

"Už žádné pravidelné vyhazování použitých vložek nebo tampónů. S kalhotkami SAYU nejen chráníte přírodu, ale zažíváte pocit svobody a elegance."

Charakteristika:

Česká značka SAYU přináší na trh krásné provedení menstruačních kalhotek z kvalitních a udržitelných materiálů. SAYU je rodinná firma, která byla založena v roce 2019. Pro zakladatelku Janu, byla motivací i dospívající dcera Fiona, které chtěla dopřát zdravý průběh dní. S menstruačními kalhotkami se setkala v zahraničí, ale na českém trhu kvalitní produkt nenašla. Začala s průzkumem možností výrobců a dodavatelů materiálů a postupně začala vyvíjet vlastní technologii a střihy. Dnes nabízí široké portfolio různých variant střihů i barevného provedení menstruačních kalhotek pro dívky a ženy každého věku.

Kalhotky SAYU se šijí v české firmě Triola. Převážná část materiálů včetně merino vlny pochází rovněž od českých výrobců. Pletení a barvení úpletu se dokončuje v české firmě s Oekotex® cerifikátem třídy II. Unikátní membrána SAYUtech byla vyvinuta ve spolupráci se špičkovým odborníkem na nanotechnologie a následně otestována na české univerzitě.

Kalhotky SAYU souzní s Janou a jejím udržitelným životním stylem. Jana se věnuje vývoji technologie, navrhování střihů, hledání kvalitních materiálů a výrobců. Kalhotky SAYU nabízí široký výběr menstruačních kalhotek, který splňují představu o kvalitě, designu, provedení a funkčnosti. Stále pracují na nových modelech a zdokonalují technologii. 

Zajímavost:

SaYu vyrábí první české menstruační kalhotky z merino vlny. Použitá vlna pochází z australských ovcí chovaných "Mulesing free", což je zárukou ekologického chovu, čisté výroby a zpracování materiálu s ohledem na etické a důstojné podmínky zaměstnanců a šetrné zacházení se zvířaty. Zpracování probíhá také co nejšetrnější cestou, vlákna se poté spřádají v rakouské firmě s certifikací bluesign® product, která zajišťuje, že textilní výrobek je vyroben s co nejmenším dopadem na životní prostředí a odpovědné využívání lidských zdrojů a neobsahuje žádné škodlivé látky. 

Certifikace:

OEKO Tex Standard II.třída

Bluesign®

 

SAYU (36)_JPG

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem
SAYU Menstruační kalhotky Bordó s transparentními boky
Akce
+ další
04504E/38
SAYU Menstruační kalhotky Černé brazilky Magic cut
Akce
+ další
04502E/36
Sayu Menstruační kalhotky na spaní bordó
Akce
799 Kč
990 Kč (–19 %)
+ další
4345E/40
SAYU Menstruační kalhotky Růžové brazilky
Akce
+ další
04501E/36

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem