Dr. Hauschka

logo_1

 

Rok založení

1967

Poslání

Vyrábět účinnou přírodní kosmetiku, která respektuje potřeby a přirozené rytmy pleti. 

Charakteristika

Německá značka přírodní kosmetiky Dr. Hauschka byla vytvořena na holistickém (nebo-li celostním) přístupu a zkušeností získaných při výrobě více než tisíce různých homeopatických léčiv německou společností WALA Heilmittel GmbH.

V roce 1967 zakladatel chemik Rudolf Hauschka společně s kosmetoložkou Elisabeth Sigmund tyto poznatky využili a staly se základem pro holistickou přírodní kosmetiku plnou čistých a účinných extraktů z přírody. Během následujících let kosmetika dostala název Dr.Hauschka na počest jednoho ze zakladatelů společnosti WALA.

Kosmetika Dr.Hauschka je kvalitní luxusní přírodní kosmetika s čistým složením a maximálním účinkem. Většinu surovin sklízí ručně v jejich bylinkové zahrádce, na polích farmy na úpatí hor Švábské Jury nebo prostřednictvím partnerů po celém světě. Kombinace kvalitních bio dynamicky pěstovaných surovin, použití nejnovějších technologií a účelného balení přípravků ve skle nebo v hliníkovém obale nevyžaduje žádnou dodatečnou nebo syntetickou konzervaci.

Společnost WALA aktivně přistupuje k udržitelnosti, podporuje bio-dynamické pěstování v různých částech světa, kde spolupracuje s místními komunitami na principu fair trade. Je vlastněna nadací, kde není hlavním cílem zisk, ale i všeobecná prospěšnost vůči společnosti a planetě. Kvalita výrobků i celý proces výroby jde v ruku v ruce s udržitelností a ochranou planety. Již nyní získávají 94 % celkových energetických potřeb z obnovitelných zdrojů, 70% surovin získávají od regionálních pěstitelů, jejich metody ekologického zemědělství vyžadují o 30–50 % méně energie a mnohem méně vody než běžné pěstování. Jejich vize je být klimaticky neutrální.

Dnes portfolio kosmetiky Dr. Hauschka obsahuje více než 100 kosmetických pěstících přípravků z péče o pleť, tělo a vlasy, sluneční péče, dekorativní kosmetiky.

Proč se nám líbí

Kosmetika Dr. Hauschka je výjimečná. Zakladatelé při tvorbě kosmetiky vycházeli z přesvědčení i poznatků, že „tajemství krásy má každý ukryté v sobě“. 

Srdcem jemně vyvážených receptur jsou výtažky léčivých rostlin a pečlivě vybrané minerály. Při vývoji produktů zakladatelé čerpali z bohatých lékařských a farmaceutických odborných znalostí a kosmetika je postavena tak, aby respektovala přirozené procesy kožního systému jako např. denní a noční rytmus pokožky. Kosmetické přípravky stimulují přirozené schopnosti pokožky, regulují její jemné metabolické procesy, podporují její zdravou rovnováhu a aktivují přirozené síly pokožky, které vedou k regeneraci a zdravé pleti.

Zajímavost

Dr. Hauschka nevyvíjí stále nové produkty. Používají stále 50 let původní receptury, které mírně inovují a používají modernější technologie na získání účiných látek z přírody. Pravidelně získávají prestižní mezinárodní ocenění Beauty Awards a několik produktů bylo úspěšně testováno v německém magazínu Öko-Test.

Top produkty, které byste měli vyzkoušet:

Pleťový čistící krém pro všechny typy pleti 50 ml
Pleťové noční sérum 20 ml
Pleťové tonikum na suchou, normální a citlivou pleť 100 ml
Růžová zpevňující pleťová maska 30 ml
Zubní pasta Sole Sensitiv 75 ml
 

Klíčoví lidé

zakladatel Dr. Rudolf Hauschka

Certifikace

Všechny přípravky kosmetiky Dr. Hauschka nesou značku kvality nezávislého německého zkušebního institutu NATRUE „kontrolovaná přírodní kosmetika“. NATRUE je mezinárodní pečeť kvality, která se věnuje celosvětové ochraně a propagaci přírodní a bio kosmetiky. Společnost NATRUE, založená v roce 2007 největšími výrobci autentické přírodní a organické kosmetiky – včetně Dr. Hauschky – má nyní přes 60 členů ve 30 zemích.

natrue

 

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem