Green Smile

green_smile

Rok založení:

2019

Motto:

GREEN SMILE se snaží přispět k laskavějšímu a smysluplnějšímu světu. Všechny produkty jsou šité s radostí a dobrou náladou, protože se v Green Smile pracuje nejen rukama, ale i srdcem.

Charakteristika:

Česká značka GREEN SMILE s láskou propojuje ekologický způsob života a pomoc lidem. Zakladatelce Michaele se zrodila myšlenka na založení sociálního podniku v roce 2018 po pobytu v Cieszyně, kde pracovala jako dobrovolník na festivalu Svátek čaje. Její kolegyně Martinka s velmi vážným handicapem ji byla jednou z největších inspirací. Sled následných událostí a pár dobrovolnických i projektových aktivit Michaelu přivedl až k podnikatelskému centru v Havířově, kde s ředitelskou centra Zuzkou začaly pracovat na plánech sociálního podniku.

Zakladatelka Michaela je srdcem GREEN SMILE, vytváří produkty, navrhuje design látek, balí zásilky, fotí, komunikuje na sociálních sítích a pokud je potřeba, tak i šije.

Značka GREEN SMILE je na trhu od prosince 2019, kdy přijali prvního zaměstnance - paní Jiřinku, která produkty šije. Od té doby je pohání zejména touha pomáhat, tvořit a přijmout víc nových členů týmu, kteří mají zdravotní problémy a často jsou důsledkem svého handicapu znevýhodnění na trhu práce. GREEN SMILE je chráněná dílna v Havířově, kde tvoří všichni spolu, na každém názoru záleží a každý přidává ruku k dílu, ať při navrhování, šití, nebo jakékoli jiné činnosti. V práci jsou všichni jako jedna rodina a prioritou je přátelské pracovní prostředí a tvoření.

GREEN SMILE vytváří praktické zero waste produkty na uchování pečiva chlebovaky, na zabalení svačiny rolvaky a svačinové kapsy. Všechny mají krásný vlastně navržený design. Jejich snadná údržba a opakované použití šetří přírodu od zbytečných jednorázových plastových pytlíků.

Zajímavost:

Jejich pratelná eko houbička je ze 70% vytvořena z nepotřebných materiálů. Molitan je zbytkový materiál, který vznikl při šití podsedáku. Je ručně vyřezávaný do takového tvaru, aby vyhovoval každé ruce a připomínal tvar klasické houbičky. Síťka je ze zbytků při produkci eko pytlíků na ovoce a zeleninu. Použitá bavlna jsou zbytky z dílny. Pouze juta je koupená.

Klíčoví lidé:

Zakladatelka Michaela Tkáčová

greensmile foto

Stránka 1 z 1 - 35 položek celkem
Green Smile Eko taška na oběd Barevné listy
Akce
499 Kč
670 Kč (–25 %)
9056432
Green Smile Eko taška na oběd Retro
Akce
499 Kč
670 Kč (–25 %)
04231H2
Green Smile Ekologický nepromokavý rolvak na svačinu malý Lodičky
Akce
3165H1
Green Smile Eko kapsa na svačinu Dvojrohlík Tuna
Akce Vegan
187 Kč
220 Kč (–15 %)
3163H1
Green Smile Eko kapsa na svačinu Dvojrohlík Dinosaurus
Akce
198 Kč
220 Kč (–10 %)
03650H1

Stránka 1 z 1 - 35 položek celkem