Fluf

Unknown

Rok založení

2005

Význam jména značky

Krásné, organické a omyvatelné obědové sáčky, tašky a opakovaně použitelné věci, to je to, o čem Fluf je!

Charakteristika

Všechno to začalo polštářem. V roce 2005 spoluzakladatelky Nathalie Butterfield a Terra Kushner měly vizi vytvořit polštářek, který by byl výhradně z přírodních a udržitelných materiálů.

V roce 2009 začaly do své nabídky přidávat další produkty nejprve kabelky a poté opakovaně použitelné nákupní tašky. Nakonec se rozhodly uzavřít obchod s polštáři a naplno se soustředit na navrhování a výrobu nové produktové řady Fluf. Přibližně v této době měly Nathalii a Terra malé děti, které začali chodit do školy. Zjistily že nabízené sáčky na oběd jsou z drtivé většiny zapáchající, plné toxinů a chemikálii. Proto se rozhodly, že vyrobí lepší a bezpečnější tašku na dětské obědy. V roce 2010 představily první kolekci obědových sáčků s geniální recepturou, která doposud na trhu nebyla – sáčky z organické bavlny, které lze prát v pračce. O několik let později přidaly svačinové a další opakovaně použitelné sáčky, kterou jsou vyrobeny z udržitelnách materiálů.

Všechny produkty Fluf jsou vyráběny ručně a jednotlivě baleny do 100% kompostovatelných obalů vyrobených z kukuřičného nebo jiného potravinářského škrobu.

Výrobky Zip Lunch Bags a Flip Snack Bags získaly první místo v soutěži Clean + Conscious Award 2021.

Fluf jsou netoxické, vyrobené z ekologických materiálů a splňují nebo překračují nejvyšší mezinárodní standardy bezpečnosti. Používají pouze 100% organickou bavlnu, certifikovanou GOTS. Voděodolná podšívka je vyrobena z rPET s certifikací GRS (Global Recycle Standard) a splňuje STANDARD 100 by OEKO-TEX®. Všechna barviva a inkousty na textilie jsou netoxické a mají certifikaci GOTS. Produkty neobsahují BPA, PVC, PFAS, PFC, ftaláty, těžké kovy, AZO, retardéry hoření, formaldehyd a další. Vše je pravidelně testováno nezávislými třetími stranami (TÜV, SGS a BV) na toxicitu, bezpečnost potravin a kvalitu.

Čím nás značka zaujala

Kvalitní a oku lahodící produkty, které jsou ručně vyráběné z organických a recyklovaných materiálů.

Část svého výdělku věnují mnohým neziskovým organizacím.

Původ

Kanada

Klíčoví lidé

Zakladatelky Nathalie Butterfield a Terra Kushner

Certifikace

            

 

Stránka 1 z 1 - 9 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 9 položek celkem