Alkemilla Eco Bio Cosmetics

Logo Alkemilla

 

Rok založení

2013

Význam jména značky

Název značky Alkemilla je odvozen z arabského „alkemelych - alchymie“ a zároveň vychází i z italského názvu rostliny Alchemilla, nebo-li česky kontryhel.

Charakteristika

Značka eko-bio kosmetiky Alkemilla pochází z městečka na jihu Itálie Puglie. Zakladatelé původně vedli malý obchod s přírodní kosmetikou od lokálních výrobců. Požadavky zákazníků je přiměly k myšlence vyrábět vlastní, inovativní přírodní kosmetiku, kterou u nich zákazníci hledali. V Alkemilla vyvíjí inovativní receptury a vyrábí s nejmodernějšími technologiemi. Jejich portfolio produktů je velmi široké, od nejrozsáhlejší vlasové péče, přes pleťovou, tělovou péči, dekorativní kosmetiku až po dětskou a pánskou řadu.

Alkemilla ve svých recepturách kombinuje moderní kosmetické technologie spojené s vzácnou moudrostí přírody. Produkty se vyznačují vysokou kvalitou, účinností a jedinečnými vůněmi. Přírodní složky jsou získávány z rostlin pěstovaných v biodynamickém zemědělství nebo pochází z divoce rostoucí přírody, tak aby jejich účinky byly maximálně využity. Své dodavatele surovin si pečlivě vybírají a jejich kvalitu pravidelně kontrolují.

V čem je podle nás značka jedinečná

Alkemilla vyvinula unikátní systém ošetření pleti Glycolica. Měsíční kůra s produkty Glycolica působí jako hloubkový peeling, obnovuje a omlazuje pleť, eliminuje kožní vady jako pigmentové skvrny, vrásky nebo strie. Základem je přírodní kyselina glykolová získaná z extraktů ovoce jako citron, mango a květů mučenky. 

Alkemilla je také specialistou na přírodní vlasovou péči. Pečující a stylingová řada K-Hair s vlastními recepturami poskytuje cílenou péči  kudrnatým,  poškozeným i barveným vlasům. Šampóny krásně voní a úžasně pění. Líbí se nám jedinečné tónovací kondicionéry Color Love, které zvýrazňují intenzitu a prodlužují stálost barvy.

Motto / Poslání

"Nabízet bezpečný a zaručený produkt, ohleduplný k životnímu prostředí a zvířatům. Ve složení se snoubí špičková kosmetická technologie a vzácná moudrost přírody."

Klíčoví lidé

zakladatel a majitel Michelle Bomino

Certifikace 

Všechny produkty Alkemilla se mohou pochlubit certifikacemi jako Cosmesi, AIAB, Vegan Ok, HCS. Jsou take testovány na nikl, chrom a kobalt s přítomností těžkých kovů rovnou 0,0001 %.  Produkty jsou bez obsahu silikonů, parabenů, akrylátů, petrolátů, syntetických antioxidantů BHT a BHA, EDTA, zvlhčovadla propylen glycolu a pěnidla Laurylsulfátu sodného.

 

leapingbunny 

Cruelty Free International Leaping Bunny (certifikát HCS - Humane Cosmetics Standard) je celosvětově platný certifikát pro kosmetické společnosti, jejichž výrobky včetně jednotlivých složek nejsou testovány na zvířatech.

certificazione cosmesiUnknown_1 

Certifikát BIO ECO COSMESI udílí Italská asociace ekologického zemědělství AIAB ve spolupráci s Institutem pro etickou certifikaci (ICEA). Italský certifikát zaručuje, že konečné výrobky nejsou testovány na zvířatech, a že k jejich výrobě je použito výhradně přírodních, geneticky nemanipulovaných surovin, které pochází v maximální možné míře z ekologického zemědělství či kontrolovaného sběru ve volné přírodě. Výrobky chrání lidské zdraví a životní prostředí.

NCCT Certifikát NCCT garantuje testování produktů na nikl, chrom a kobalt s přítomností těžkých kovů rovnou 0,0001 %.

QV  Certifikát Qualitá Vegana zaručuje, že použité suroviny nejsou živočišného původu a produkty jsou vhodné pro vegany.

 

 

Stránka 1 z 2 - 88 položek celkem
Alkemilla Balzám po holení 100 ml
Vegan
469 Kč
3469C1
Alkemilla Gel na holení pro muže 100 ml
Vegan
3470C1
Nahoru
Další produkty

Stránka 1 z 2 - 88 položek celkem