Eco by Naty

 

naty nature logo

Rok založení:

1994

Motto:

Eco by Naty jako švédská jednička,výrobce eko plen, od počátku klade důraz dopadu výrobků na životní prostředí. Jejich filozofií je „Čistý, jednoduchý, skandinávský a čestný“ produkt .

Charakteristika:

Eco by Naty je švédská společnost, která byla založena v roce 1994 právničkou paní Marlene Sandberg. Byla „matkou průkopnicí“ ekoplen, která se rozhodla, že si svět zaslouží lepší a ekologičtější jednorázovou plenku. Při vzniku plen stálo jak ekologické hledisko a odpad vznikající používáním jednorázových plen tak nevyhovující složení konvenčních plen z plastu z oleje. Po pěti letech výzkumu, tvrdé práce svůj život úplně změnila z právníka na ekologického podnikatele. 

První prototypy plenek sama vyráběla a zkoušela na svém dítěti. Vybudovala novou značku plenek Naty, které jsou plně funkční, cenově srovnatelné s běžnými plenkami a mají minimální dopady na životní prostředí.

Eco by Naty je dnes přední inovativní ekologická společnost. Stále hledají nové možnosti a 15 % obratu věnují na výzkum a vývoj nových produktů. Nová generace plenek uvedená na trh v roce 2019 obsahuje 0 % chemických látek! Cení si hodnocení uživatelů a na jejich základě změnilo povrch plen vyrobených na bázi kukuřice, na povrch plenky na bázi cukrové třtiny, která je nejen obnovitelná, ale také mnohem jemnější vůči citlivé pokožce dítěte. Nové jádro má vyšší absorpční schopnosti a je vyrobeno z dřevní buničiny s certifikací FSC, která může biodegradovat do tří až šesti měsíců. Nová generace plen obsahuje pouze certifikované rostlinné materiály, které jsou vůči dětské pokožce to nejlepší.

Eco by Naty vyrábí dětské pleny, dětskou kosmetiku a dámskou intimní hygienu ve 14 závodech v Evropě a v Turecku.

Značka Eco by Naty je lídrem na trhu ekologických plen a je první značkou na světě, která získala náročnou certifikaci "OK Biobased" (Vincotte). Certifikace potvrzuje, že produkty Eco by Naty jsou ekologické a velké množství vstupních surovin při výrobě plen a ubrousků je biologicky odbouratelné.

Eco by Naty používají suroviny s FSC certifikací, která zaručuje, že použité dřevo, pochází z lesa, který je obhospodařován šetrným způsobem s principy trvalé udržitelnosti.

Pleny Eco by Naty jsou certifikovány „Swedish Asthma And Allergy Association“ a doporučovány pro děti trpící alergiemi, intolerancí, astmatem nebo jinak citlivou pokožkou.

Produkty Eco by Naty jsou bez živočišných složek a nejsou testovány na zvířatech.

Dětská řada přírodní kosmetiky získala certifikaci Ecocert, která zaručuje přírodní a organická složení s minimálním podílem 95 % složek přírodního původu a minimálně 10 % z nich z ekologického zemědělství.

Zajímavost:

Pleny Eco By Naty mají krásný nový minimalistický skandinávský design. Ve spolupráci s francouzskou ilustrátorkou Zoe de las Cases, která vyrábí oděvní a dekorační doplňky od roku 2007. Pro pleny navrhla nové kresby inspirované přírodou a v souladu s motivy Naty jako jsou pampelišky, kapradiny, kukuřice. Každá velikost pleny má svůj vlastní design a použitá barviva neobsahují těžké kovy a nepoškozují zdraví. Plenka je stále většinou bílá s jedním představeným designem na velikost pleny.  

Klíčoví lidé:

Marlene Sandberg, CEO a zakladatelka

 

 

Certifikace:

eco by naty certificates-mobile 

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem
Naty Nature Dámské ECO tampóny Super Plus 15 ks
Akce Vegan
90 Kč
115 Kč (–21 %)
04388

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem