Frosch

Frosch Ecological_Logo_RGB

Rok založení:

1986

Motto:

Základem přístupu Frosch je princip integrované udržitelnosti. Od inovativních formulací založených na rostlinné bázi, přes používání recyklovaných a recyklovatelných obalů, etiket, lepidel a barviv, až po udržitelnou produkci a transport. 

Charakteristika:

Značka s nezaměnitelnou žabičkou v logu spatřila světlo světa v roce 1986 a od začátku byla průkopníkem ekologického hnutí. V polovině 80. let, kdy bylo téma ekologie ještě v plenkách, byla první značkou ekologické drogerie, která přiváděla pozornost spotřebitelů k tomuto tématu. 

Příslib organické kvality se se značkou pojí od samého počátku jejího příběhu. Samozřejmostí je i dodržování principů Cradle-to-Cradle, tedy z kolébky do kolébky, kdy v rámci celého výrobního procesu je kladen maximální možný důraz na ekologické standardy a udržování odpadu v uzavřeném kruhu, což znamená, že většina obalů produktů Frosch je ze 100% recyklátu a zároveň jsou 100 % recyklovatelné.

Jedním z principů tohoto přístupu je také využívání alternativních aktivních látek rostlinného původu, které jsou biologicky rozložitelné. Surfaktanty, povrchově aktivní látky, využívané v produktech značky Frosch jsou vyráběny z rostlinných raw materiálů, a to převážně z evropských zdrojů.

Frosch již nejsou jen čističe, ale také prací prostředky, přípravky pro vaše nejmenší nebo kosmetika. Sprchové gely Frosch Senses poskytují jemnou péči i citlivé pokožce a jejich obaly jsou vyrobeny ze 100 % recyklovaného plastu. Tekutá mýdla Frosch jsou ekologická svým konceptem náhradních náplní, které šetří zhruba 70 % obalového materiálu. Frosch tak poskytuje ekologické a cenově dostupné alternativy všech pro domácnost potřebných produktů. Frosch jsou veganské produkty, které neobsahují žádné škodlivé ingredience jako jsou mikroplasty, fosfáty nebo parabeny.

Zajímavost:

Organická kvalita není pro Frosch pouhou frází a udržitelnost se netýká pouze složení produktů jako takových, nýbrž i obalů a celého výrobního procesu. Ve výrobním procesu má životní prostředí a udržitelnost tu nejvyšší prioritu, za což získali certifikaci EMAS III již v roce 2003. Cílem Frosch je každý rok tuto certifikaci obhájit a neustále zlepšovat procesy tak, aby co nejvíce chránili životní prostředí a udržitelnost zdrojů. Např. vlastní čistička odpadních vod zajišťuje nejvyšší hygienu při výrobě a současně nejlepší možné předčištění odpadní vody.

Klíčové lidé:

CEO Reinhard Schneider

 

 

Stránka 1 z 1 - 39 položek celkem
Frosch WC blok Citron EKO 42 g
Novinka Vegan
79 Kč
04307E
Frosch WC gel Citrus EKO 750 ml
Novinka Vegan
79 Kč
04305E
4009175941565 Frosch WC gel Levandule (EKO, 750ml) 6768171 V
Novinka Vegan
Frosch WC gel Levandule EKO 750 ml
Objednáno u dodavatele
79 Kč
04316E

Stránka 1 z 1 - 39 položek celkem