Frosch

Frosch Ecological_Logo_RGB

Rok založení

1986

Motto

Základem přístupu Frosch je princip integrované udržitelnosti. Od inovativních formulací založených na rostlinné bázi, přes používání recyklovaných a recyklovatelných obalů, etiket, lepidel a barviv, až po udržitelnou produkci a transport. 

Charakteristika

Značka s nezaměnitelnou žabičkou v logu spatřila světlo světa v roce 1986 a od začátku byla průkopníkem ekologického hnutí. V polovině 80. let, kdy bylo téma ekologie ještě v plenkách, byla první značkou ekologické drogerie, která přiváděla pozornost spotřebitelů k tomuto tématu. 

Příslib organické kvality se se značkou pojí od samého počátku jejího příběhu. Samozřejmostí je i dodržování principů Cradle-to-Cradle, tedy z kolébky do kolébky, kdy v rámci celého výrobního procesu je kladen maximální možný důraz na ekologické standardy a udržování odpadu v uzavřeném kruhu, což znamená, že většina obalů produktů Frosch je ze 100% recyklátu a zároveň jsou 100 % recyklovatelné.

Jedním z principů tohoto přístupu je také využívání alternativních aktivních látek rostlinného původu, které jsou biologicky rozložitelné. Surfaktanty, povrchově aktivní látky, využívané v produktech značky Frosch jsou vyráběny z rostlinných raw materiálů, a to převážně z evropských zdrojů.

Frosch již nejsou jen čističe, ale také prací prostředky, přípravky pro vaše nejmenší nebo kosmetika. Sprchové gely Frosch Senses poskytují jemnou péči i citlivé pokožce a jejich obaly jsou vyrobeny ze 100 % recyklovaného plastu. Tekutá mýdla Frosch jsou ekologická svým konceptem náhradních náplní, které šetří zhruba 70 % obalového materiálu. Frosch tak poskytuje ekologické a cenově dostupné alternativy všech pro domácnost potřebných produktů. Frosch jsou veganské produkty, které neobsahují žádné škodlivé ingredience jako jsou mikroplasty, fosfáty nebo parabeny.

Proč se nám značka líbí

Organická kvalita není pro Frosch pouhou frází a udržitelnost se netýká pouze složení produktů jako takových, nýbrž i obalů a celého výrobního procesu. Ve výrobním procesu má životní prostředí a udržitelnost tu nejvyšší prioritu, za což získali certifikaci EMAS III již v roce 2003. Cílem Frosch je každý rok tuto certifikaci obhájit a neustále zlepšovat procesy tak, aby co nejvíce chránili životní prostředí a udržitelnost zdrojů. Např. vlastní čistička odpadních vod zajišťuje nejvyšší hygienu při výrobě a současně nejlepší možné předčištění odpadní vody.

Zajímavost

S nákupem produktů Frosch se můžete zapojit do iniciativy pro Českou a Slovenskou republiku do výsadby mladých stromků, kdy za každé dva zakoupené produkty zasadí novou sazenici. Pro sadbu je vybrána oblast Moravského krasu a blízkého okolí, kde v kontaktu se zkušenými lesníky a zhruba 450ti malými vlastníky podporují zalesňování nových oblastí. Nové lesy můžeme společně sázet pro budoucí generace, než totiž vznikne nový vzrostlý les, trvá to zhruba 100 let.

Top produkty, které byste měli vyzkoušet

Frosch Spiritus čistič skel BIO 500 ml

Frosch Čistič na koupelny a sprchy s citronem EKO 500 ml 

Frosch Prací prostředek na kojenecké a dětské prádlo BABY EKO 1500 ml

Frosch Tablety do myčky All-in-One Citron EKO 26 tablet

Frosch WC blok Levandule EKO 42 g

Země původu

Německo

Klíčové lidé

CEO Reinhard Schneider

Certifikace

Za příkladnou ekologickou orientaci získává značka Frosch ocenění GREEN BRAND 2020/2021. Toto prestižní ocenění pro Frosch dokazuje, že značka je průkopníkem ochrany životního prostředí a udržitelnosti v České republice. Značka Green Brands je důkazem kvality a uděluje ji mezinárodní nezávislá organizace. Ocenění oceňuje „zelené“ značky, které se ve vysoké míře zavázaly k udržitelnosti a právě udržitelnost je nedílnou součástí filozofie Frosch. 

Stránka 1 z 1 - 7 položek celkem
Frosch Čistič na kuchyně s přírodní sodou EKO 500 ml
Akce Vegan
74,40 Kč
93 Kč (–20 %)
04320E
Frosch Čistič na dřevo EKO 750 ml
Akce Vegan
95,20 Kč
119 Kč (–20 %)
04332E
Frosch Čistič na koupelny a sprchy Citronem EKO 500 ml
Akce Vegan
86,40 Kč
108 Kč (–20 %)
04321E
Frosch Hypoalergenní aviváž Květy bavlny 750 ml
Akce Vegan
77,60 Kč
97 Kč (–20 %)
04336E
Frosch Hypoalergenní aviváž Levandule 750 ml
Akce Vegan
77,60 Kč
97 Kč (–20 %)
04338E

Stránka 1 z 1 - 7 položek celkem