Včelobal

 Logo_Včelobal

Rok založení:

2017 

Motto:

"Zabaleno v přírodě".

Charakteristika:

Včelobaly jsou ručně navržené a vyrobené voskované ubrousky v dílně na úpatí Malých Karpat. Pro jejich zakladatele, mladý pár Martina a Martiny, byly inspirací cesty nejen po Slovensku, ale i v zahraničí. Projížděli krásnými místy, která byla často zaplavena plasty, obaly od potravin a PET lahvemi. Jejich láska k přírodě je stále intenzivněji nabádala k ekologické aktivitě, která by bojovala proti používání jednorázových plastů.

Inspirací byl pro ně vánoční dárek, který dostali od tety, voskované ubrousky. Jejich vůně a snadné použití je tak překvapila a zavedla k myšlence vyrábět opakovaně použitelné obaly, které se později v přírodě i rozloží.

Včelobal vznikl spojením lásky k přírodě a ruční práce v zimě 2017, kdy se s chutí pustili do výroby prvních kousků. Návrh, testování vhodných látek i použití vosku trvalo měsíce. První produkty testovali mezi svými blízkými a přáteli, od kterých získali skvělou odezvu a rozhodli se ve výrobě dále pokračovat a šířit myšlenku ekologického balení potravin dále.

Suroviny na výrobu vybírají s láskou a důrazem na kvalitu, spolupracují s lokálními dodavateli a podporují včelařské řemeslo na Slovensku. Vybrali si několik menších včelařů, kteří při léčení včelstev nepoužívají chemické prostředky. Látky, ze kterých se Včelobaly vyrábí jsou z certifikované GOTS bavlny, jsou zdravotně nezávadné a splňují přísná kritéria pro kojenecké výrobky. 

I v dnešní době strojů a pásové výroby si Martin a Martina našli cestu jak zpomalit a vytvořit každý výrobek ručně. V současné době Včelobal přechází transformací na sociální podnik, ve kterém už dnes část práce provádějí lidé ze znevýhodněných sociálních skupin.

Martin se snaží, aby výrobky Včelobal byly nejen ekologické, ale i funkční s atraktivním a veselým designem.

Zajímavost:

Přes limitovanou edici "MY SME LES" podpořili občanskou organizaci za záchranu lesů a přispěli částkou 1678 Euro.

Klíčoví lidé:

Martin a Martina Gáborovi 

Původ:

Slovenská republika

Certifikace:

GOTS

 

 

Stránka 1 z 1 - 24 položek celkem
c34ee3 6158992c8e614c8591d7144bb5ac55a3~mv2
Akce
215,10 Kč
239 Kč (–10 %)
4051H1
Včelobal Ekologický voskovaný ubrousek L Rozkvetlé 1 ks
Akce
219 Kč
239 Kč (–8 %)
04051H2
Včelopravář Včelí vosk 15 g
79 Kč
04304H

Stránka 1 z 1 - 24 položek celkem