Unique Beauty

Logo_Unique_Beauty

Rok založení:

2006

Motto:

„Věříme, že je naší povinností jako kosmetické společnosti myslet dále, než se pouze zaměřovat na obsah organických látek v našich produktech. Z holistického hlediska je nutné se dívat i na další navazující procesy, které zahrnují přepravu surovin, výrobní proces, balení a využití zdroje energie.“

Charakteristika:

Dánská značka udržitelné luxusní kosmetiky Unique Beauty je lokálním rodinným podnikem se sídlem v srdci Dánska, uprostřed svěžích zelených polí a zvlněných kopců. Toto prostředí dokonale vystihuje filozofii, na které byl tento malý podnik založen, se základními hodnotami, jako je udržitelnost, férovost, místní zdroje a ekologický životní styl obecně procházející všemi aspekty jejich podnikání.

Unique Beauty nabízí certifikovanou organickou vlasovou a tělovou péči nejvyšší exkluzivity a kvality. Základem produktů vlasové péče Unique Beauty je místní a obnovitelná složka, bio syrovátka, která je z hlediska ochrany životního prostředí a udržitelnosti fantastická, protože k její výrobě není potřeba žádná půda ani stroje, a navíc je v Dánsku snadno dostupná s minimální spotřebou CO2. Zakladatelé milují přírodní vůně a proto je v jejich portfoliu i řada nadčasových, jedinečných a osobitých parfémů. 

V každé kategorii produktů jsou vybírány nejúčinnější přírodní aktivní složky, aby byla zajištěna nekompromisní účinnost každého produktu. Použité rostliny jsou všechny organického původu a jsou to starobylé byliny z dánské a severské flóry. V produktech se používají rostlinné povrchově aktivní látky na bázi snadno obnovitelných zdrojů, jako je kukuřice, brambory a pšenice. 

Unique Products podporuje projekt v Ghaně v Africe, kde nakupují bambucké máslo a projekt v Mexiku, kde nakupují aloe vera. Projekty pomáhají farmářům rozvíjet a prodávat jejich plodiny na export. Projekty podporují udržitelnou výrobu a spravedlivý obchod s cílem podpořit hospodářský růst v zemích. Ve většině produktů najdete minimálně 20 % certifikovaných fair trade ingrediencí.

V souladu s filozofií ochrany životního prostředí společnost Unique Products ApS vyrábí produkty výhradně z energie získané z větrných mlýnů, což potvrzuje i certifikát RECS (Renewable Energy Certificate System). Všechny části balení produktů jsou recyklovatelné. Unique Products ApS je vítězem kategorie „Best of Cosmoprof Green Prize“.  

Vstupní suroviny jsou většinou organického původu z fair trade projektů, přičemž využívají především místní a udržitelné suroviny. Ctí transparentnost, proto na produktech deklarují procento organického a přírodního původu složení, které musí splňovat přísné normy certifikace Ecocert. Navíc uvádějí i procento fair trade ingrediencí, ingrediencí z místních zdrojů a udržitelných ingrediencí. Produkty Unique Beauty obsahují 99 % přírodních složek a většina produktů obsahuje více než 40 % certifikovaných bio složek z ekologického zemědělství.

Zajímavost

Hlavní složkou vlasové kosmetiky je organická syrovátka, která obsahuje bohatý zdroj bílkovin, vitamínů, minerálů a lipidů, které mají fantastický účinek na pokožku a vlasy. Dánsko produkuje obrovské množství bio sýra a na každé kilo vyrobeného sýra zbyde cca 9 kil syrovátky. Proto vyvinuli  metodu šetrnou k životnímu prostředí, kdy je velké množství vody, běžně používané v kosmetických přípravcích, nahrazeno organickou syrovátkou. Z hlediska ochrany životního prostředí a udržitelnosti je syrovátka fantastická, protože k její výrobě nepotřebujete půdu ani stroje, v Dánsku již existuje a je snadno dostupná. Díky tomu je syrovátka velmi jedinečná, protože kromě jejích výhod v oblasti krásy přispívá ke snížení množství CO2.  Výsledkem jsou účinné produkty s minimálním dopadem na životní prostředí. 

Top produkty, které byste měli vyzkoušet

Regenerační vlasová maska Miracle Hair 120 ml

Přírodní vyživující vlasový olej Omega-3 30 ml

Přírodní bezoplachový kondicionér 150 ml

Přírodní vlasový sprej s mořskou solí 150 ml

Styling krém na vlnité a kudrnaté vlasy 150 ml

Klíčoví lidé

zakladatelé Jorgen Carl Theils M. & Hanne Vernegreen R. 

Certifikace:

ecocert1

Mezinárodně uznávaná francouzská certifikační agentura, založená v roce 1991. V roce 2002 byly vytvořeny standardy EcoCert pro kosmetiku. V současné době je největší certifikační agenturou pro přírodní a organickou kosmetiku v Evropě. Ecocert jako certifikační orgán může certifikovat jednotlivé složky nebo celý produkt. Celý výrobek lze považovat za certifikovaný pouze v případě, že má standardní odznak Ecocert. V jiném případě výrobce používal pouze přísady certifikované podle Ecocert a samotný produkt nebyl certifikován. Ecocert certifikuje kosmetiku podle dvou standardů: 1. ekologická / přírodní kosmetika a 2. organická kosmetika.

leapingbunny

Cruelty Free International Leaping Bunny (certifikát HCS - Humane Cosmetics Standard) je celosvětově platný certifikát pro kosmetické společnosti, jejichž výrobky včetně jednotlivých složek nejsou testovány na zvířatech.

Renewable Energy Certificate System

RECS je mezinárodní certifikační systém zajišťující, že výroba větrné energie je zpracovávána v souladu s přísnými požadavky a ohledy na ochranu životního prostředí a je distribuována v souladu s mezinárodně uznávanými pravidly pro obchod s energií šetrnou k životnímu prostředí.

 

 

 

Stránka 1 z 1 - 46 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 46 položek celkem