Paddywax

Paddywax
 
Rok založení
 
2001
 
Motto
 

Svíčky jedinečných tvarů a vůní, které vytvářejí atmosféru a umocňují vzpomínky vytvořené při světle svíček.

Charakteristika
 
Americká značka přírodních svíček Paddywax Candles vyrábí ručně lité svíčky ze sójového vosku v designových nádobách. Sofistikované a jedinečné vůně jsou vytvářeny ve spolupráci s parfuméry, kteří čerpají z těch nejlepších přírodních ingrediencí po celém světě, tak aby vůně doplnila barvu a styl každého designu nádoby. Originální design nádob i vůně svíček udávají v interiéru jedinečnou atmosféru. 
 
Zakladatelku  Gretchen Hollingsworth, pocházející z Atlanty, vždy bavilo řemeslo. V polovině 90.let narazila na původní koncept výroby svíček v čísle časopisu Martha Stewart Living, který ji inspiroval k vyrábění svíček pro své potřeby a přátele. Svíčky měly tak velký úspěch, že ji přivedly k myšlence vlastního podnikání. První výrobky byly malé série krásně zabalených sloupových svíček, které začala sama prodávat na trzích nebo dodávat do dárkových obchodů. V roce 2021 si pronajala stánek na tržišti v Atlantě, místo kam přicházeli maloobchodníci a vybírali si produkty pro své dárkové obchody. V témže roce navázala spolupráci i s několika velkými společnostmi jako Spiegel a Sundance. Již v prvním roce byla poptávka po jejich svíčkách extrémně vysoká a sama dokázala vyrobit a distribuovat náklaďáky svíček po celé zemi.
 
Značka Paddywax patří mezi nejuniverzálnější a nejfunkčnější značky svíček na trhu. Vše se vyvíjí a vyrábí v sídle a továrně v americkém Nashvillu. Svíčky jsou vyrobeny ze směsi čistě hořícího sójového vosku, vonných olejů a 100% bavlněných knotů, které zajišťují bezpečné a dlouhotrvající vůni v interiéru. Jsou zdraví bezpečné a netoxické. Neobsahují formaldehyd, ftaláty a složky živočišného původu, díky čemuž jsou vhodné i pro vegany.
 
Filosofie značky je od počátku postavena na udržitelnosti. Ať již přírodní sójový vosk, znovupoužitelné obaly po vyhoření svíček, využití solární energie při jejich výrobě, tak aktivní podpora udržitelných projektů jako např. One Tree Planted na výsadbu 10 000 stromů.
 
Co se nám na značce líbí
 
Líbí se nám myšlenka zakladatelky, kdy každý design svíčky vzniká se záměrem udržitelnosti. Každá použitá nádoba může být po vyhoření svíčky znovu použita jako váza, květináč, šálek na kávu, miska na rýži nebo jako mísa na drobnosti, cennosti. 
 
Top produkty, které musíte vyzkoušet
 
Přírodní vonná svíčka Hygge Wild Fig & Cedar 161 g
Přírodní vonná svíčka Apothecary Tobacco & Patchouli 226 g 
Přírodní vonná svíčka Impressions Tobacco & Vanilla 163 g 
Přírodní vonná svíčka Wabi Sabi Lavender & Mimosa 340 g
Paddywax Difuzér Apothecary Sea salt & Sage 88 ml
 
 
Zajímavost
 
V Paddywax vždy hledají nové a zajímavé způsoby, jak zabalit své produkty. Jako například u oblíbené kolekce Eco Green. Použité nádoby jsou upcyklované láhve na víno a víčka jsou vyrobeny ze dřeva.
 
Původ
 
Nashville USA
 
Klíčoví lidé
 
zakladatelka Gretchen Hollingsworth
 
 
 
 
Stránka 1 z 1 - 53 položek celkem
Paddywax Vonne tyčinky Cotton & Teak
Vegan
389 Kč
05188H
Paddywax Vonne tyčinky Fresh Air
Vegan
389 Kč
05187H
Paddywax Vonne tyčinky Pomelo & Bay
Vegan
389 Kč
05189H

Stránka 1 z 1 - 53 položek celkem