Moltex

 

Moltex_folly

 

Rok založení

1960

Charakteristika

V roce 1961 německá podnikatelka  Grete Schickedanz * představila první lichoběžníkovou plenu na německém trhu pod značkou MOLTEX. V roce 1969 přichází s převratnou novinkou netkanou plenkou MOLTEX s měkkými reliéfními konci.

V roce 1991uvedli na trh první nebělenou kalhotkovou plenku na světě, která označila zrod první ekologické plenky na světě: MOLTEX Eco. MOLTEX Eco se od té doby stala zavedenou značkou v segmentu ekologických plen.

V roce 2000 nezávislá studie organických sloučenin cínu objednaná společností Greenpeace identifikuje pouze čtyři produkty plen z deseti jako produkty, které neobsahují nebezpečné látky. Tři z nich jsou produkty MOLTEX.

V roce 2010 MOLTEX získala licence PEANUTS a stala se tak první plenkou spojenou s tímto zábavným faktorem pro rodiče i děti - vizuálně atraktivní, originální a milá.

V roce 2013 byla značka standardizována pro mezinárodní trh a dostala nové jméno na základě svého uznaného postavení jako první ekologické pleny na světě: MOLTEX nature no.1. Pro srozumitelnější vyjádření ve vizuální podobě se rozhodli nahradit motivy PEANUTS obrázky šťastného, dobrodružného malého medvěda. Medvěd MOLTEX je zvídavý a pozorný, když pozoruje životní prostředí a přibližuje děti přírodě.

Plenky MOLTEX jsou nejpoužívanější ekopleny na evropském trhu. Všechny materiály použité pro výrobu těchto plenek jsou pravidelně testovány nezávislými laboratořemi. Plenky jsou vyráběny za použití 100% obnovitelné energie. Balení plenek je vyrobeno ekologicky z plastu z cukrové třtiny.

Eko plenky MOLTEX jsou vyrobeny v Německu. Pečeť „Made in Germany“ je známa jako pečeť kvality a vynikajících produktů. Potřetí v řadě  získala značka MOLTEX nature no.1 pečeť kvality ZELENÉ ZNAČKY. ZELENÁ ZNAČKA je značka, která významně přispívá k ochraně přírody a životního prostředí.

V čem je značka Moltex pro nás zajímavá?

Moltex je průkopníkem ve vývoji a výrobě ekologických plen z rozložitelných materiálů s pečetí německé kvality. Stále se snaží inovovat vstupní materiály, které jsou z přírodních zdrojů, účinné a zároveň v přírodě rozložitelné.

Zajímavost

Ekopleny Moltex šetří životní prostředí. Dětské pleny významně znečišťují životní prostředí. Dítě v plenkovém období vyprodukuje až 1 tunu odpadu, tj. při denním nošení zhruba 4 000 použitých plenek. Konvenční pleny obsahují pro zdraví nebezpečné chemické složky. Jsou vyrobeny z plastů, díky kterým nejsou recyklovatelné a rozložitelné.

Ekopleny Moltex se na skládce částečně a postupně rozkládají a zcela se jejich biologicky odbouratelná část rozloží během 2-4 let. Tím se zmenšuje objem odpadu a proto jsou šetrnější než běžné pleny, které jsou vzhledem k přítomnosti umělých hmot velmi těžce rozložitelné a mohou se rozkládat až 400 let.

Klíčoví lidé

Grete Schickedanz

Grete-color

Certifikace

Pleny Moltex mají několik certifikátů. Oeko-tex Standard 100 potvrzuje nepřítomnost nežádoucích chemických látek. EU Ecolabel je symbolem pro šetrnost vůči životnímu prostředí v průběhu celého životního cyklu výrobku - od těžby surovin, přes výrobu, distribuci, užívání až k jeho likvidaci potom, co doslouží. FSC certifikace zaručuje, že dřevo, z něhož je předmět vyroben, pochází z lesa, jenž je obhospodařován šetrným způsobem s ohledem na principy trvalé udržitelnosti.

Allergy Certified je mezinárodní označení, pro produkty, které jsou vhodné pro alergickou pokožku. Německá společnost Dermatest po důkladném nezávislém testování přidělila plenkám 5 hvězdiček "excellent", čímž potvrzuje nejvyšší možnou bezpečnost plenek pro pokožku.

 Ontex Moltex Icons-01 Ontex Moltex Icons-02 Ontex Moltex Icons-03 Ontex Moltex Icons-04 Ontex Moltex Icons-05 Ontex Moltex Icons-07  Ontex Moltex Icons-08

 

Žádné produkty značky Moltex nebyly nalezeny...