Dado Sens Dermacosmetics

dado sense

Rok založení:

1987

Motto:

„Věříme, že věděcký pokrok posílí průkopnický výzkum v oblasti přírodní kosmetiky a biologie kůže a pomůže vyvinout nejmodernější aktivní komplexy.“

Charakteristika:

Německá značka přírodní dermokosmetiky Dado Sense byla založena průkopníci přírodní kosmetiky Annemarie Lindner v roce 1987 vedle úspěšně se rozvíjející značky ANNEMARRIE BÖRLIND. Dado Sense Dermacosmetics se zaměřuje na přípravky, které poskytují cílenou péči problematické pleti jako extrémně citlivá pleť, rozšířené žilky, lupénka, extrémně suchá pleť nebo akné pleti věku 30+.

Receptury produktů obsahují jedinečné přírodní složení a aktivní komplexy vyvinuté na základě výzkumu a inovativním přístupu. Kdykoli je to možné, získávají přírodní suroviny z certifikovaného organického zemědělství nebo z volné přírody. Tyto vysoce kvalitní suroviny jsou následně zpracovány na inovativní přípravky v centrále společnosti v Černém lese.

Základem přípravků je čistá, velmi jemná pramenitá voda z Černého lesa, která vyvěrá ze studny Waltera Lindnera z hloubky více než 160 metrů.  Tato čistá, přírodní pramenitá voda je bohatá na minerály jako draslík, magnézium, kalcium a zinek.

Neustále zkoumají nové aktivní přísady z přírody. Na základě synergie inovativního výzkumu a velké úcty k přírodě vyvíjíme naši přírodní kosmetiku, jejíž účinnost a pleťovou kompatibilitu klinicky prokázaly nezávislé zkušební ústavy. Příkladem průkopnického vědeckého ducha je mezinárodní výzkumný projekt ve spolupráci s italským výzkumným ústavem Akott. Společně studovali produkci a účinnost kmenových buněk růže z Černého lesa. 

Vývoj i výroba probíhá v Černém lese a je od roku 2015 CO2 neutrální a kompenzují uhlíkové stopy podporou projektu ClimatePartner na úpravu vody v Kambodži. V praxi snižování emisí znamená CO2 neutrální přeprava zásilek a listů, CO2 neutrální vozový park, ekologicky efektivní plánování prodejních tras a vícenásobné využití ekologické energie.

Značka Dado Sense je součástí ANNEMARRIE BÖRLIND, která je stále rodinná společnost, kde  "žijí" hodnotami rodiny i v každodenní podnikatelské praxi. Vyrábí inovativní a vysoce kvalitní produkty péče o pleť. Přípravky navíc více než čtyřicetkrát ověřili německé instituce Stiftung Warentest a ÖKO-TEST s ohodnocením "vynikající".  

Proč náš značka zaujala:

Dado Sens je přírodní dermokosmetika, která poskytuje cílenou péči extra citlivé pleti nebo problémové pleti s atopickým ekzémem, lupénkou, růžovkou. Jedinečná řada pro pleť trpící akné ve vyšším věku 30+, které je způsobeno hormonální nerovnováhou.

Zajímavost:

Podporují celosvětové fair trade projekty, které vyjadřují jejich filozofii. Projekty se různí, od projektu organického bambuckého másla v Mali, který vytváří slušné živobytí pro místní rodiny, přes školský internát v Bangladéši, po podporu projektu "Růže, ne opium" v Íránu.

Klíčové lidé:

Annemarie Lindner

Certifikace:

green-brand-2019   

Mezinárodní organizace GREEN BRAND udělila již potřetí Green Brand ocenění společnosti Börlind, výrobci přírodní kosmetiky Annemarie BÖRLIND - Natural Beauty a DADO SENS Dermacosmetics. Organizace ve spolupráci s nezávislými institucemi hodnotí ekologicky udržitelné výrobky, služby a celé společnosti. Vítězové se posuzují v třífázovém procesu, který je jedinečný na celém světě. Za nominaci, validaci a rozhodovací proces odpovídá prestižní nezávislá porota.


eco_control     

Německý inspekční a certifikační orgán EcoControl kontroluje a zajišťuje kvalitu bio produktů v oblasti přírodní a bio kosmetiky. Produkty certifikované EcoControl znamenají, že si kupujete vysoce kvalitní, účinné a přírodní přípravky a zároveň podporujete ochranu životního prostředí. Přírodní kosmetika označena ochrannou známkou EcoControl například nesmí obsahovat ropné deriváty, syntetické parfémy a barviva, chemické konzervanty, umělé enzymy, fosfáty či geneticky modifikované suroviny.

CSEstandard 

Německá společnost pro aplikovanou etiku v podnikání vyvinula takzvaný CSE standard (Zkratka znamená CERTIFIED SUSTAINABLE ECONOMICS, v překladu Certifikovaná udržitelná ekonomika) pro ekologicky orientované společnosti. Naše společnost Börlind GmbH patří mezi šest pilotních společností, které plní rozšířené (udržitelné standardy) EcoControlu, čili CSE, protože synonymem výroby je udržitelný rozvoj, podpora ekonomik a práce ve třetím světě a ekologie.

vegan_1

Ochranná známka VEGAN se používá jako označení na celém světě. Jde o autentický standard pro výrobky bez živočišných přísad a složek pocházejících ze zvířat. To mimo jiné zahrnuje med, včelí vosk, kolagen, karmín (červené barvivo získané z podrcených hmyzu - červec nopálového), cholesterol, želatinu a mnoho dalších.

Stránka 1 z 1 - 9 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 9 položek celkem