Apimel

 

logo-3_1

Rok založení:

1990

Motto:

Drobní včelaři mají často více medu, než spotřebují nebo přímo prodají. Prodávat medové přebytky velkovýrobcům je pro ně náročné, nevýhodné nebo neosobní.

Charakteristika:

Apimel je rodinná firma, kterou založil a stále vede od roku 1990 rodina zakladatele pana Rosince. Podporuje a skupuje med od lokálních drobných slovenských včelařů.

Kvalitu medu si průběžně hlídají, testují obsah antibiotik a každá šarže má svůj jasný původ. Jednotlivé dodávky medů se od včelařů nemíchají, tak aby zůstala jedinečná chuť. Med ze Slovenska pochází z oblastí, kde se nepěstuje tolik řepky, ale více se opylují jabloně, třešně, maliny a další byliny, které pak dodávají medu vůni a chuť. Navíc ke kvalitě medu přispívá i nasazení vybraných včelařů a jejich celoroční starost o včely.

Dle nařízení EU se při výrobě medu Apimel splňují přísná administrativní, hygienická a sanitární nařízení. Med je certifikován slovenským Státním veterinářským a potravinovým ústavem.

Med dodávají nejen na domácí trh, ale i s úspěchem do zahraniční. Ve stálé nabídce mají několik druhů medu jako oblíbený květový, lesní, netradiční akáciový a pohankový med. Nově přibyl v roce 2019 i RAW pohankový a květový, který je hutný a tepelně neupravený. 

Proč se nám líbí:

Apimel podporuje lokální slovenské včelaře, kteří chovají včely a vyrábí med s láskou.

Klíčoví lidé:

zakladatel Miroslav Rosinec a jeho rodina

 

Žádné produkty značky Apimel nebyly nalezeny...