Alnatura

LOGO_ALNATURA_WEB

 

Rok založení

1984

Charakteristika

Německá značka potravin Alnatura byla založena v roce 1984. Dnes již celosvětově známá značka nabízí široký sortiment produktů od výživy pro kojence a batolata, chléb, pomazánky, cereálie a cereální výrobky, svačiny, mléko a mléčné náhražky, müsli, džusy, těstoviny, mražené potraviny.

Potraviny značka Alnatura jsou vysoce kvalitní a všechny používané přísady pocházejí z ekologického zemědělství. Receptury produktů jsou postaveny jednoduše – co nejméně nejkvalitnějších surovin bez přídavku sladidel, soli a konzervantů. Alnatura si pečlivě vybírá suroviny. Vysoká kvalita bio surovin je základem produktů Alnatura.  

Aktivně podporuje spoustu projektů ekologického zemědělství, které pomáhají místním i zahraničním farmářům a podporují dobré podmínky pro chov zvířat. Preferují lokální zemědělce a proto s iniciativou Alnatura Organic Farmers' Initiative (ABBI) motivují zemědělce v Německu, aby dlouhodobě provozovali ekologické zemědělství. V současné době sdružení podporuje 80 farmářů.

Nicméně některé suroviny jako banány, káva atp. se musí dovážet. Nákup surovin z cizích zemí probíhá v rámci „fair trade“ principů – produkty jsou pěstovány dle principů ekologického zemědělství a vůči pěstitelům jsou dodržovány spravedlivé obchodní podmínky.

Mnoho produktů Alnatura navíc nese pečeť ekologického sdružení, jako je Bioland, Demeter nebo Naturland, které jsou velmi přísné na složení potravin.

Zajímavost

Alnatura je jednou z prvních společností na světě, která obdržela pečeť We Care. Nová pečeť pro holisticky udržitelné jednání v celém dodavatelském řetězci – od země původu až po dodání na regál v obchodě.

Co se nám na značce líbí

Oceňujeme vysokou kvalitu bio surovin a jednoduchost receptur, které vyvíjí s externími odborníky. Pro každý produkt Alnatura platí, že se nepoužívá více sladidel a soli, než je nutné. Přitom je zachována lahodná a přirozená chuť produktu.

V recepturách Alnatura preferují med. Rádi také používají i třtinový, místní řepný cukr nebo alternativní sladidla jako agávový sirup, datlový nebo rýžový sirup, které dodávají výrobkům nejen sladkost, ale i další chuťové nuance.

Top produkty, které byste měli ochutnat

Rajčatové pyré
Pesto Ricotta Bio 140 g
Jablečné pyré s ostružinami a malinami Bio 360 g
Pomazánka s paprikou a kešu ořechy Bio 125 g
Dětské mini rýžové vafle hruška a lesní ovoce Bio 35 g
 

Certifikace

Bioland_folly

Bioland je vedoucí asociace pro ekologické zemědělství v Německu. Sdružuje více než 5.800 zemědělců, zahradníků, včelařů a vinařů, kteří produkují své výrobky v souladu s ekologickými pravidly a zásadami. Sdružuje také přes 1.000 partnerů z výroby a obchodu, jako jsou pekárny, mlékárny, řezníků a restaurace. Cílem každodenní práce zemědělců dle standard této asociace je udržitelná výroba kvalitních a zdravých potravin. Vše probíhá v harmonii s přírodou, podporuje se biologická rozmanitost, aktivní ochrana klimatu a životního prostředí a udržení rozmanité a kulturní krajiny. Bioland uplatňuje a rozvíjí svých sedm zásad pro růst zemědělství budoucnosti. Zaměřuje se na současné výzvy, jako je dostatečný přísun zdravých, geneticky nemodifikovaných (non-GM) potravin, dobrých životních podmínek zvířat a ochrany klimatu. 

 Logo_Demeter_folly

Demeter je složitá a přísná certifikace potravin a kosmetiky. Produkty splňují certifikaci „bio“ v souladu s platnou legislativou EU o ekologickém zemědělství a navíc splňují další kritéria a to pěstování v biodynamickém zemědělství, které využívá   biodynamické preparáty, které ozdravují a oživují půdu a podporují rostliny v jejich vývoji a růstu. Nejsou zde povolena anorganická hnojiva a chemické přípravky. Nic není uměle přidáno, zůstává jen čistá a zdravá energie, která dává potravinám Demeter jejich zvláštní kvalitu.

naturland_folly

Certifikace Naturland zaručuje spotřebitelům, že produkty splňují přísné ekologické a sociální požadavky norem Naturland. Standardy jsou založeny na principech udržitelného hospodaření. Ekologické zemědělství v souladu se standardy Naturland znamenají praktikovat ochranu přírody, klimatu a biologické rozmanitosti. Znamená to chránit a udržovat půdu, vzduch a vodní zdroje a také zajistit ochranu spotřebitele. 

 

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem
Alnatura  Příkrm Bolognese se špaldovými těstovinami Bio 220 g
Akce
34 Kč
47,90 Kč (–29 %)
9090652
Alnatura Želírovací cukr 2:1 Bio 500 g
Akce
62 Kč
84,90 Kč (–26 %)
99770652

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem