Almara Soap

logo-almarasoap

Rok založení

2014

Motto

"Buď hlasem, ne pouze ozvěnou“. Proto jsou jejich ručně vyráběná mýdla jiná než běžně dostupná přírodní mýdla. Jsou kreativní a snaží se uspokojit nároky a vkus co nejširšího spektra zákazníků, stejně jako jejich fantazii. 

Charakteristika

Almara Soap tvoří od roku 2014 jedinečná ručně vyráběná mýdla a v polovině roku 2019 k nim přidali i přírodní kosmetiku. Výrobu i sklady mají kousek od Prahy.  V mýdlárně Almara Soap navrhují netradiční složení mýdel s účinky na daný kožní problém. 

Při ruční výrobě mýdel používají pouze přírodní suroviny. Mýdla vyrábí od základu ručně tradiční metodou za studena, kdy se spojují tuky se zásadou a chemickou reakcí dochází k jejich saponifikaci, čili zmýdelnění. V mýdlárně vyrábí dvě standardní kolekce mýdel: přírodní a fancy.  

Přírodní mýdla obsahují jako nosnou složku funkční rostlinné oleje lisované za studena, 100% esenciální oleje, bylinkové maceráty a výluhy. Jako barvivo jsou použity jíly či zcela přírodní ingredience jako oves, bylinky, henna, kozí mléko, kakao atd. Každé přírodní mýdlo má jinou recepturu, která je podřízena účelu, za kterým je vyrobené: najdete jak mýdla pro suchou, citlivou a ekzematickou pokožku, stejně tak jako pro mastnou a aknózní, která vyžaduje speciální péči.

Fancy mýdla jsou mýdla pro normální a bezproblémovou pokožku, která si mohou dovolit v koupelně i trochu víc zábavy. Tato mýdla voní po ovoci či exotických parfémech, mají barevný a zářivý vzhled a jsou prostě „fancy“. Stále však i při své sytější vůni a barvě velmi jemně mydlí a zanechávají pokožku jemnou a nevysušenou díky vysokému podílu slunečnicového a olivového oleje. Jsou obarvená minerálními pigmenty (mica, oxidy, ultramaríny, oxid zinečnatý) nebo čistě přírodními prodkuty (med, kakao ad.) a ovoněna jedinečnými parfémovými kompozicemi.

V roce 2019 začali vyrábět i kosmetiku na zcela přírodní bázi. Zaměřili se na pečlivě vybrané a jedinečné speciality. Jsou a budou to produkty, kterým věří, které delší dobu na sobě testují a které přirozeně doplňují původní nabídku tuhých mýdel a tuhých šamponů na vlasy.

V Almara Soap ctí přírodu a sami se angažují v její ochraně. Vyrábí, balí a expedují mýdla a kosmetiku tak, aby co nejvíce šetřili prostředí a život kolem nás. Mýdla proto nebalí do krabiček, pouze je opatří papírovým štítkem a dodávají v pytlíčcích z recyklovaného papíru. Kosmetiku dodávají ve skleněných dózách s kovovým víčkem, s papírovými štítky nebo cedulkami připevněnými k lahvičkám jutovým provázkem.

V čem je Almara Soap vyjímečná?

Zajímavé a účinné receptury přírodních mýdel. Úžasné barevné kombinace kolekce Fancy jsou k nakousnutí. A navíc nemusíte s mýdly Almara Soap používat tělové krémy.

Zajímavost

Palmový olej, který používají při výrobě mýdel pochází z udržitelných zdrojů a je certifikovaný RSPO, halal a kosher a splňuje přísná kritéria na ochranu životního prostředí. 

Klíčoví lidé

zakladatelka Veronika Machková

 
 

 

 

 

 

Stránka 1 z 1 - 64 položek celkem
Almara Soap Scrub na rty Juicy lips 25 g
Vegan
03553C
Almara Soap Scrub na rty Choco lips 25 g
Vegan
03555C

Stránka 1 z 1 - 64 položek celkem