Bioturm

bioturm_naturkosmetik

Rok založení

2001

Význam jména značky

Tvoří ho kombinace slov bio a turm (německý výraz pro „věž“). Slovo „bio“ odkazuje na závazek použití kvalitních surovin z ekologického zemědělství a slovo „věž“ na starou vodárenskou věž, která se nachází v sídle společnosti. Věž stojí jako symbol vědění, stability a ochrany.

Charakteristika

Bioturm je lékařskou organickou kosmetikou pro všechny lidi, kteří mají problematickou pleť (suchá kůže, alergická kůže, neurodermatitida, psoriáza či akné). Zvláštní pozornost značka věnuje i péči o intimní zdraví mužů a žen. Značku založil Martin Evers, který má více jak 30 let zkušeností v oboru biopotravin a biokosmetiky. Martin, jako organický průkopník, je do odvětví dlouhodobě zapojen a učinil mnoho výzkumů a testů s biopotravinami a mléčnými výrobky a rychle si uvědomil, že složky organické syrovátky svědčí problematické kůži. Navazující výzkumy ho vedly k vytvoření lakto-intenzivního aktivního komplexu, základu značky Bioturm. 

V čem je podle nás značka jedinečná

Většina produktů je založena na unikátním lakto-intenzivním aktivním komplexu - masti, krémy, pleťové vody, intimní řada a šampony. Komplex je vyroben z certifikované organické syrovátky a obsahuje mnoho složek, které lze v podobném složení nalézt v přirozeném prostředí pokožky: syrovátkové proteiny a aminokyseliny, kyselina mléčná a její soli, minerály, stopové prvky, uhlohydráty a vitamíny. Tudíž již základ výrobků je v souladu s pokožkou a je velmi dobře snášen. Používání kosmetiky normalizuje narušené složení kožní flóry a kyselého pláště kůže, které je hlavní příčinou kožních problémů.

Motto / Poslání

„Pomáhat kůži se uzdravovat“. Motto odkazuje k přesvědčení zakladatelů značky, že nejúčinnější a nejpřirozenější léčbu jakéhokoliv nedostatku si kůže najde sama. Stačí jí pomoct se vrátit k jejímu přirozenému složení.

Zajímavost

Zodpovědnost za rozvoj značky se podařilo předat druhé generaci rodiny. Dcera Jasmin si sama vybrala studium farmacie, aby po absolutoriu mohla pomoct rodičům rozvíjet vizi značky. Pro značku pracuje rovněž její manžel Felix. I nejmladší člen rodiny, dcera Laura, působí od roku 2016 ve společnosti – má na starost marketing, sociální média a podnikovou prodejnu.

Klíčoví lidé

Karin Evers, Martin Evers, Jasmin Langer, Laura Maßfeller  

bioturm-karin bioturm-martin bioturm-jasmin bioturm-laura 


Původ

Marienrachdorf (Německo)

Certifikáty (jsou platné pouze u označených produktů):

BDIH, Cosmos Natural, Nature Thanx, ICEA

 

bdih cosmos-natural nature-thanx icea

 

BDIH

BDIH (Bund deutscher Industrie- und Handelsunternehmen - Spolková asociace průmyslových a obchodních společností) je německé sdružení průmyslových podniků a obchodních společností vyrábějících farmaceutické, lékařské a kosmetické výrobky. Společnost BDIH byla založena v roce 1952 se sídlem v Manheimu (Německo). Sdružení zahrnuje více než 500 výrobců kosmetiky. V roce 1996 vyvinula společnost BDIH společně s předními výrobci eko-kosmetiky sadu standardů pro certifikaci přírodní kosmetiky.

Cosmos

Certifikační label Cosmos (Cosmetic Organic Standard) je výsledkem dohody certifikačních agentur, které udělují známky BDIH, Soil Association, Ecocert, Cosmebio, ICEA a Ecogarantie. Certifikace má dvě úrovně: Cosmos Natural a Cosmos Organic.

Podmínkou pro získání obou typů certifikátů je dodržení podmínek daných Cosmos standardem, jež zahrnují jak požadavky na složení, tak i pravidla pro výrobu - důraz je kladen na úspornou a šetrnou výrobu a na recyklovatelnost obalových materiálů.

Co se týče složení, ani na jedné úrovni certifikace nesmí produkt obsahovat chemické látky, jako jsou například ropné deriváty, geneticky modifikované suroviny, parabeny ani ftaláty. Úroveň Cosmos Organic navíc musí obsahovat 95 % bio surovin s původem v organickém zemědělství a těchto 95 % musí navíc tvořit 20 % z váhy celkového produktu.

Nature Thanx

Nový standard kvality v Německu, který byl vyvinut speciálně pro přírodní terapeutické pečující produkty. Produkty musí být tak blízko přírodě, jak jen to je možné. Kromě toho jsou i některé složky přírodního původu (např. močovina) tolerovány jen do určitého množství a pouze po určitý čas, a to ještě za předpokladu, že je složka nezbytná pro terapeutický účinek produktu.

ICEA

Institut ekologické certifikace je hlavní italskou certifikační organizací. ICEA sdružuje 300 akreditovaných odborníků, více než 13 000 organizací zabývajících se výrobou přírodních a ekologických produktů, má pobočky po celém světě. Spolu s Asociací ekologického zemědělství vyvinuli standardy pro organickou kosmetiku a dnes poskytují certifikační služby pro neškodnou přírodní kosmetiku po celém světě.
Původně byl tento certifikát vytvořen pro potravinářský průmysl, ale poté byl rozšířen na další průmyslová odvětví: přírodní kosmetika, environmentální konstrukce a textilní výrobky, výrobky osobní hygieny, domácí chemikálie, nábytek a součásti pro něj. ICEA také akredituje kosmetické biosalony.

Stránka 1 z 2 - 65 položek celkem

 • Bioturm Stříbrná mast 50ml Akce Novinka TOP produkt Vegan
  Značka: Bioturm

  Úžasná mast s antibakteríální silou mikro stříbra v kombinacise zinkem jako terapeutická péče v léčbě akné, neurodermatitidy a kožních problémů dospívajících jako skvrny po aknénebo zčervenalé, popraskané kůže.

  Původně: 388 Kč
  Ušetříte: 39 Kč (–10 %)

  349 Kč
 • Bioturm VZOREK Stříbrná mast 3ml Akce Novinka Vegan
  Značka: Bioturm

  Úžasná mast s antibakteríální silou mikro stříbra v kombinaci se zinkem  jako terapeutická péče v léčbě neurodermatitidy a herpesu, kožních problémů dospívajících jako skvrny po akné nebo zčervenalé, popraskané kůže.

  Původně: 24 Kč
  Ušetříte: 2 Kč (–8 %)

  22 Kč
 • Bioturm Intimní mycí gel pro muže 250ml Akce Novinka TOP produkt
  Značka: Bioturm

  Intimní mycí gel pro muže bez mýdla s vysokou koncentrací laktointenzivního aktivního komplexu šetrně čistí a výtažky z heřmánku a měsíčku uklidňují podráždění a zarudnutí v oblasti genitálií.

  Původně: 272 Kč
  Ušetříte: 27 Kč (–10 %)

  245 Kč
 • Bioturm VZOREK Intimní mast 3ml Akce Novinka
  Značka: Bioturm

  Intimní mast s vysokou koncentrací laktointenzivního aktivního komplexu zajišťují optimální kyselé pH a výtažky z heřmánku, měsíčku, šalvěje a levandule uklidňují podráždění a zarudnutí v oblasti genitálií.

  Původně: 24 Kč
  Ušetříte: 2 Kč (–8 %)

  22 Kč
 • Bioturm Silver deodorant Intensive 50ml Akce Novinka TOP produkt Vegan
  Značka: Bioturm

  Přírodní deodorant s jemnou vůní a silou mikro stříbra působí antibakteriálně proti bakteriím vytvářejícím zápach. Směs účinných minerálů kamence navíc snižuje pocení.  

  Původně: 258 Kč
  Ušetříte: 26 Kč (–10 %)

  232 Kč
 • Bioturm Šampon pro objem vlasů 200 ml Akce Novinka TOP produkt Vegan
  Značka: Bioturm

  Speciální formule šampónu Bioturm No.104 s organickými výtažky aloe vera a heřmánku poskytuje vlasům objem, viditelný lesk a živý vzhled.

  Původně: 156 Kč
  Ušetříte: 16 Kč (–10 %)

  140 Kč
 • Bioturm Lak na vlasy 150 ml Akce TOP produkt Vegan
  Značka: Bioturm

  Dlouhotrvající a flexibilní lak na vlasy pro individuální styl bez lepivého pocitu. Zachovává vlasům svou přirozenou pružnost a chrání před nepříznivými vlivy prostředí.

  Původně: 258 Kč
  Ušetříte: 26 Kč (–10 %)

  232 Kč
 • Bioturm Šampon proti vypadávání Coffein active 200 ml Akce Novinka TOP produkt Vegan
  Značka: Bioturm

  Speciální formule šampónu Bioturm No.106 s posilujícími účinky zelené kávy a guarany vyživuje vlasy od kořínků a zabraňuje vypadávání.

  Původně: 156 Kč
  Ušetříte: 16 Kč (–10 %)

  140 Kč
 • Bioturm Intimní mycí gel 250ml Akce Novinka
  Značka: Bioturm

  Intimní mycí gel s vysokou koncentrací laktointenzivního aktivního komplexu zajišťují optimální kyselé pH a výtažky z heřmánku a měsíčku uklidňují podráždění a zarudnutí v oblasti genitálií.

  Původně: 259 Kč
  Ušetříte: 26 Kč (–10 %)

  233 Kč
 • Bioturm Sprchový gel Jalovec 200ml Novinka Vegan TOP produkt Akce
  Značka: Bioturm

  Sprchový gel pro jemnou každodenní očistu se dřevitě bylinnou vůní a regeneračních účinků jalovce.

  Původně: 164 Kč
  Ušetříte: 16 Kč (–10 %)

  148 Kč
 • Bioturm Intimní mycí gel brusinka 250ml Akce Novinka
  Značka: Bioturm

  Intimní mycí gel s vysokou koncentrací laktointenzivního aktivního komplexu zajišťují optimální kyselé pH a výtažky z brusinek uklidňují podráždění a mají protizánětlivé účinky v oblasti genitálií.

  Původně: 259 Kč
  Ušetříte: 26 Kč (–10 %)

  233 Kč
 • Bioturm VZOREK Zinková mast 3ml Akce Novinka
  Značka: Bioturm

  Vysoce účinná zinková mast pro suchou, podrážděnou a zanícenou pokožku s akné dospívajících nebo na opruzeniny miminek a dětí.

  Původně: 24 Kč
  Ušetříte: 2 Kč (–8 %)

  22 Kč
 • Bioturm Kondicionér pro lesklé vlasy 150 ml Akce Novinka Vegan
  Značka: Bioturm

  Speciální formule organických olejů kondicionéru navrací suchým a matným vlasům hedvábný lesk a vitalitu.

  Původně: 188 Kč
  Ušetříte: 19 Kč (–10 %)

  169 Kč
 • Bioturm Šampon proti lupům 200 ml Akce Novinka Vegan
  Značka: Bioturm

  Speciální formule šampónu Bioturm No.105 proti lupům s jalovcem a šalvějí, normalizují pokožku hlavy a působí proti tvorbě lupů.

  Původně: 156 Kč
  Ušetříte: 16 Kč (–10 %)

  140 Kč
 • Bioturm Zimní krém na ruce 75ml Akce Novinka TOP produkt
  Značka: Bioturm

  Intenzivní péče s extra bohatým krémem na ruce nejen pro zimní období.

  Původně: 196 Kč
  Ušetříte: 20 Kč (–10 %)

  176 Kč
 • Bioturm VZOREK Šampon pro lesklé vlasy 3ml Akce Novinka Vegan
  Značka: Bioturm

  Speciální formule šampónu Bioturm No.102 pro lesklé vlasy s arganovým a olivovým olejem, strukturu vlasů regenerují a navrací jim lesk a vitalitu.

  Původně: 24 Kč
  Ušetříte: 2 Kč (–8 %)

  22 Kč
 • Bioturm Heřmánková mast 100ml Akce Novinka
  Značka: Bioturm

  Vysoce regenerační univerzální heřmánková mast pečuje o citlivou, ekzematickou pokožku dětí a dospělých.

  Původně: 320 Kč
  Ušetříte: 32 Kč (–10 %)

  288 Kč
 • Bioturm Sprchový gel Mango 200ml Akce Novinka TOP produkt Vegan
  Značka: Bioturm

  Sprchový gel pro jemnou každodenní očistu se tropicky ovocnou vůní a regeneračních účinků manga.

  Původně: 164 Kč
  Ušetříte: 16 Kč (–10 %)

  148 Kč
 • Bioturm Šampon pro mastné vlasy 200 ml Akce Novinka Vegan
  Značka: Bioturm

  Speciální formule šampónu Bioturm No.101  pro mastné vlasy se zinečnatou solí s organickými výtažky břízy a citrónu jemně čistí a normalizují pokožku a snižují jejich maštění.

  Původně: 156 Kč
  Ušetříte: 16 Kč (–10 %)

  140 Kč
 • Bioturm Silver deo spray Intensive 50ml Akce Novinka Vegan
  Značka: Bioturm

  Přírodní deo spray s jemnou vůní a silou mikro stříbra působí antibakteriálně proti bakteriím vytvářejícím zápach. Směs účinných minerálů kamence navíc snižuje pocení.  

  Původně: 228 Kč
  Ušetříte: 23 Kč (–10 %)

  205 Kč
 • Bioturm Kondicionér pro zrzavé vlasy 150 ml Akce Novinka Vegan
  Značka: Bioturm

  Speciální formule kondicionéru pro všechny zrzavé vlasy a vlasy červených odstínů s výtažkem henny, brusinky a pšeničného proteinu regenerují vlasy a dodávají jim nádherný lesk.

  Původně: 188 Kč
  Ušetříte: 19 Kč (–10 %)

  169 Kč
 • Bioturm Šampon pro blond vlasy 200 ml Akce Novinka Vegan
  Značka: Bioturm

  Intenzivní péče šampónu Bioturm No.107 pro všechny blond vlasy a prameny s výtažkem citrónu a meduňky podporující blond odstíny, regenerují vlasy a dodávají jim nádherný lesk.

  Původně: 156 Kč
  Ušetříte: 16 Kč (–10 %)

  140 Kč
 • Bioturm VZOREK Šampon pro objem vlasů 3ml Akce Novinka Vegan
  Značka: Bioturm

  Speciální formule šampónu Bioturm No.104 s organickými výtažky aloe vera a heřmánku poskytuje vlasům objem, viditelný lesk a živý vzhled.

  Původně: 24 Kč
  Ušetříte: 2 Kč (–8 %)

  22 Kč
 • Bioturm Šampon pro suchou a šupinatou pokožku 200ml Akce Novinka
  Značka: Bioturm

  Extra jemná terapeutická péče s betainem a lipidy o suchou pokožku hlavy trpící lupénkou nebo neodermatitidou.

  Původně: 279 Kč
  Ušetříte: 28 Kč (–10 %)

  251 Kč
 • Bioturm Pěna na holení 150ml Akce Novinka Vegan
  Značka: Bioturm

  Krémová holící pěna nejen pro muže jemně a důkladně oholí za mokra normální i vysoce citlivou pleť.

  Původně: 258 Kč
  Ušetříte: 26 Kč (–10 %)

  232 Kč
 • Bioturm Silver deodorant Intensive Fresh 50ml Akce Novinka Vegan
  Značka: Bioturm

  Přírodní deodorant se svěží ovocnou vůní a silou mikro stříbra působí antibakteriálně proti bakteriím vytvářejícím zápach. Směs účinných minerálů kamence navíc snižuje pocení.  

  Původně: 258 Kč
  Ušetříte: 26 Kč (–10 %)

  232 Kč
 • Bioturm Vlasové sérum pro suchou a šupinatou pokožku hlavy 150ml Akce Novinka
  Značka: Bioturm

  Bezoplachová extra terapeutická péče s betainem a lipidy o suchou pokožku hlavy trpící lupénkou nebo neodermatitidou.

  Původně: 388 Kč
  Ušetříte: 39 Kč (–10 %)

  349 Kč
 • Bioturm Mast pro suchou pokožku 50ml Akce Novinka TOP produkt
  Značka: Bioturm

  Úžasná mast pro suchou a problematickou pokožku s dermatitidou, psoriázou, ekzemém i extrémně citlivou pokožku obličeje, rukou, těla a nohou.

  Původně: 279 Kč
  Ušetříte: 28 Kč (–10 %)

  251 Kč
 • Bioturm Balzám na mozoly a zrohovatělou kůži nohou 30ml Akce Novinka TOP produkt
  Značka: Bioturm

  Intenzivní balzám a speciální ošetření na kuří okamozoly, zrohovatělou tvrdou kůži nohou.

  Původně: 278 Kč
  Ušetříte: 28 Kč (–10 %)

  250 Kč
 • Bioturm Intimní mast 75ml Akce Novinka TOP produkt
  Značka: Bioturm

  Intimní mast s vysokou koncentrací laktointenzivního aktivního komplexu zajišťují optimální kyselé pH a výtažky z heřmánku, měsíčku, šalvěje a levandule uklidňují podráždění a zarudnutí v oblasti genitálií.

  Původně: 388 Kč
  Ušetříte: 39 Kč (–10 %)

  349 Kč
 • Bioturm Obnovující kondicionér 150 ml Akce Novinka Vegan
  Značka: Bioturm

  Vysoce regenerační kondicioner  pro suché, poškozené a lámavé vlasy s extrakty lípy a ovsa regenerují strukturu vlasů a navrací jim vitalitu.

  Původně: 188 Kč
  Ušetříte: 19 Kč (–10 %)

  169 Kč
 • Bioturm VZOREK Lipid lotion No.3 3ml Akce Novinka
  Značka: Bioturm

  Úžasné lipidové tělové mléko jako terapeutická péče o suchou, hrubou kůži, neurodermatitidu a psoriázu, regeneruje a snižuje svědění podrážděné pokožky.

  Původně: 24 Kč
  Ušetříte: 2 Kč (–8 %)

  22 Kč
 • Bioturm Sprchový gel Růže 200ml Akce Novinka Vegan
  Značka: Bioturm

  Sprchový gel pro jemnou každodenní očistu s noblesní omamnou vůní a regeneračních účinků růže.

  Původně: 164 Kč
  Ušetříte: 16 Kč (–10 %)

  148 Kč
 • Bioturm Šampon pro lesklé vlasy 200 ml Akce Novinka Vegan
  Značka: Bioturm

  Speciální formule šampónu Bioturm No.102 pro lesklé vlasy s arganovým a olivovým olejem, strukturu vlasů regenerují a navrací jim lesk a vitalitu.

  Původně: 156 Kč
  Ušetříte: 16 Kč (–10 %)

  140 Kč
 • Bioturm VZOREK Regenerační krém na nohy 3ml Akce Novinka
  Značka: Bioturm

  Intenzivní péče o mozoly a suchou, rozpraskanou a drsnou pokožku nohou.

  Původně: 24 Kč
  Ušetříte: 2 Kč (–8 %)

  22 Kč
 • Bioturm Regenerační krém na nohy 100ml Akce Novinka
  Značka: Bioturm

  Intenzivní péče o mozoly a suchou, rozpraskanou a drsnou pokožku nohou.

  Původně: 278 Kč
  Ušetříte: 28 Kč (–10 %)

  250 Kč
Další produkty

Stránka 1 z 2 - 65 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.