Ecoegg

 

ecoegg

 

Rok založení

2008

Motto

Inovativní produkty šetřící přírodu, navíc šetrné i k citlivé pokožce a bez živočišných surovin.

Charakteristika

Společnost Ecoegg byla založena v roce 2008. Úspěšně uvedla inovativní a efektivní výrobky pro praní a čištění na britském i celosvětovém trhu. Výrobky se vyrábějí ve Velké Británii. Jsou dermatologicky testované. Nejsou testované na zvířatech.  

Jejich hrdinským produktem je Ecoegg Prací vajíčko, které je kompletní náhradou pracích prostředků a aviváží. Funguje bez použití škodlivých chemikálií. Prací síla je dána přírodními minerálními peletami, které přirozeně odstraňují nečistoty bez vyblednutí barev nebo zanechání chemických zbytků na oděvu.

Používáním produktů Ecoegg se snižuje spotřebu plastů, ale také se každoročně ušetří spoustu chemických pracích prostředků, které znečišťují vodní systémy. Hlavní produkt, ecoegg Laundry Egg, je znovu naplnitelný peletami, což znamená, že můžete snížit nákup 40 plastových lahví pracího prostředku a změkčovadel ročně (pokud budete prát 1x denně). 

Prací i sušící vajíčka jsou vyrobeny z plastů bez BPA a jsou recyklovatelné. Pelety na prádlo neobsahují žádný palmový olej, SLS nebo SLES, parabeny, petrochemikálie, enzymy, fosfáty nebo mikroplasty. Karton použitý na obaly je schválen FSC z udržitelných zdrojů a je recyklovatelný. Pro tisk používají inkousty na rostlinné bázi, které neobsahují žádné petrochemikálie. 

Zajimavost

V roce 2011 získala společnost Ecoegg Laundry Egg a ecoegg Dryer Eggs cenu „Allergy Friendly Product“ britské společnosti Allergy UK. Produkty získaly i několik dalších ocenění jako Inovativní produkt 2016 oceněný anglickou Královnou nebo Baby & Pregnancy Award 2014.

Certifikace

 

Allergy-Friendly-Product-Logo-small1    queens award  eco friendly  FSC

Žádné produkty značky Ecoegg nebyly nalezeny...