Primavera


PVL_LOGO_gold

 

Rok založení:

1986

Motto:

„PRIMAVERA LIFE je energetické pole vůně, světla a radosti. Prostřednictvím přírodní léčivé síly drahých rostlinných olejů zvyšujeme nejvyšší kvalitu života v rovnováze s přírodou a lidstvem. PRIMAVERA neustále zachází se zdroji naší Země s velkou péčí a respektem.“

Charakteristika:

Německá společnost PRIMAVERA si vybrala za svůj symbol bohyni jara Primavera, protože jaro ztělesňuje svěží, rozkvétající zeleň, krásu barev a květin.

Filozofií zakladatelů PRIMAVERA je předsevzetí vyrábět přírodní produkty vysoké kvality zodpovědným a trvale udržitelným způsobem s respektem k přírodním zdrojům Země. Pro PRIMAVERA je téma udržitelnosti zásadní a to jak zachování ekologické rovnováhy, zajištění spravedlivých pracovních podmínek tak zapojení se do sociálního projektů.

Společnost PRIMAVERA má své sídlo na úpatí kopců v oblasti Tirolského ALLGAU. Naplánovali a vybudovali trvale udržitelný ostrov-dům PRIMAVERA jako radostné místo pro smysluplnou práci. Velký důraz kladou na téma energie a její smysluplné využití s cílem minimalizovat produkci oxidu uhličitého. Jako zdroj energie pro všechna zařízení využívají fotovoltaické zařízení na střeše budovy. Součástí exteriéru je i promýšlené vytváření zahrady, kde již zasadili více než 10 tisíc aromatických rostlin.

PRIMAVERA aktivně podporuje ekologické, Fair Trade projekty a férové obchodní vztahy s partnery po celém světě, kteří se zabývají pěstováním rostlin s ohledem na životní prostředí a trvalou udržitelnost. Integrita výrobního procesu šetrného k životnímu prostředí a poctivé obchodní praktiky s dlouholetými partnery hrály od samého začátku PRIMAVERA ústřední roli. Tím si kontrolují kvalitu surovin od pěstování po zpracování dle jimi nastavených přísných pravidel. I při výrobě splňují nejpřísnější standardy tak, aby produkty PRIMAVERA co nejvíce čerpaly svou sílu z bohatství přírodních rostlin.

Zajímavost:

PRIMAVERA spolupracuje na mnoha projektech např. s Bhútánským královstvím, Peru, Nepálem, Kambodžou, Itálií, Sicílií i Francií.

Ve východní části Bhútánu leží oblast sklizně družstva Lemongrass pod křídly BIO BHUTAN. Již více než 25 let pěstují farmáři družstva aromatickou trávu ručně. BIO BHUTAN zajišťuje spravedlivé odměňování svých pracovníků a pracuje na vývoji dalších možností používání éterického oleje Lemongrass. V roce 2010 byl založen společně s PRIMAVERA projekt výroby mýdla, který pomáhá posílit postavení žen v družstvu a nabízí jejich rodinám dlouhodobou nezávislost a podporu. Zlepšuje životy místních vyššími mzdami a vzděláním a zároveň zachovává biodiverzitu jedinečného prostředí Bhútánu.

V roce 1988 bývalý manažer nákupu společnosti PRIMAVERA Gerhard Benz spoluzakládal projekt peruánského organického pěstování IEPLAM. Dnes je nevládní organizace známá jako AROMA INCA a rozšířila se z původní skupiny 50 členů na více než 250 místních členských farem. Kromě vlastních potravinářských plodin, jako je kukuřice, brambory a zrna, pěstují a destilují organické aromatické rostliny pro PRIMAVERA, jako je jojoba, citronová verbena, myrta a palisandr. V Peru PRIMAVERA také vlastní lihovar ve městě Pisac, nedaleko bývalého inckého hlavního města Cusco. Zde vyrábí prémiové éterické oleje, zachycující kouzelné vůně čistého andského vzduchu a jedinečně svěží vůně hor.

Nuri Kalay založil v Turecku Taurus Project v roce 1990 za účelem podpory operací organického pěstování, které se opírají o tradiční metody. Nyní spravuje padesát rodinných farem v regionu a úzce spolupracuje s místním mistrem palírny Ibrahimem. Poptávka po organické růži je velmi vysoká a sklizeň je často vyprodána během několika měsíců. Proto každoročně oslovují nové farmáře, aby se připojili k družstvu, což podporuje misi PRIMAVERA pokračovat v pomoci konvenčním farmám přejít na ekologické postupy. Damaškové růže rostou v malebné vysočině nedaleko Isparty na jihu Turecka. Uzavřené květy jsou ručně sbírány velmi brzy ráno od 5 hodiny, kdy je nejvyšší obsah éterického oleje. Shromážděné do vzduchem propustných jutových pytlů jsou pak vyzvednuté růže okamžitě přeneseny do místního hlavního lihovaru, který extrahuje drahocenný olej. Na jednu kapku vzácného éterického oleje je potřeba 30 čerstvých lístků růží, nebo-li 3 až 5 tun růží k výrobě 1 litru.

Na Sicílii družstvo Salamita praktikuje ekologické, biodynamické pěstování Demeter od roku 1972 a spolupracuje s PRIMAVERA od roku 1987. Spolu s rodinou Salamita spolupracuje v družstvu více než 100 dalších Sicilčanů, kteří tím jako malí ekologičtí farmáři získají mnoho výhod, včetně profesionálního poradenství, vzájemné podpory sklizně, hromadného nákupu semen i marketingové podpory.

V Itálii, oblasti Piemonte, bylo vytvořeno družstvo Agronatura, které podporovalo nové generace zůstat na svých rodinných farmách zaměřením se na prémiové ekologické produkty. Na začátku pouze třináct členů zpracovávalo sedm hektarů zemědělské půdy. O více než třicet let později je v tomto družstvu díky dlouhodobým smlouvám se společností PRIMAVERA organizováno více než dvacet zemědělských společností. Provozují zhruba 310 hektarů orné půdy a pěstují organické léčivé rostliny pro éterické oleje v kvalitě Demeter, včetně anýzu, fenyklu, heřmánku římského, šalvěje, levandule, lavandinu, rozmarýnu a mnoha dalších. 

Zakladatelé:

Ute Leube & Kurt Ludwig Nübling

ute-leube-und-kurt-ludwig-nuebling-primavera-gruender

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Certifikace:

natrue  demeter  rabbit-button

Stránka 1 z 1 - 6 položek celkem
Primavera Aromadifuzér Ambiente
Akce
1 749 Kč
2 385 Kč (–26 %)
02527
Uprava fotografie Primavera Dárková sada Magical Forest
Akce Vegan
339 Kč
569 Kč (–40 %)
02804H1
Primavera Vonná směs Twinkkling Lights Bio 5 ml
Akce Vegan
179 Kč
299 Kč (–40 %)
02560H
Primavera Aroma spray  Twinkling lights 100 ml
Akce Vegan
299 Kč
399 Kč (–25 %)
3280H1
Primavera Aromalampa šedá
Akce
499 Kč
649 Kč (–23 %)
04081H

Stránka 1 z 1 - 6 položek celkem