Lota

 

Rok založení

2020

Motto

Myslíme na vaše zdraví, myslíme na budoucnost.

Význam jména značky

Název LOTA je odvozený od lotosového květu, který charakterizuje čistotu a nevinnost. Písmeno "O" v logu charakterizuje ženské lůno a kapička padající dolů, tak vykresluje přírodní jev, který pochopitelně ke každé ženě patří.

Charakteristika

K vytvoření značky LOTA přivedlo zakladatelku Denisu Paciorkovou celoživotní problémy s přecitlivělostí až alergiemi na látky obsažené ve vložkách. Uvědomila si, že se touží vrátit k původnímu, přirozenému stavu zamýšleného přírodou. Začala hledat cestu, jak se propojit sama se sebou, jak zůstat propojena se svým tělem. A po několika testování se jí společně s odborným týmem podařilo objevit organické tampony, o kterých je přesvědčena, že mohou ulevit od napětí a úzkosti v době menstruačního cyklu. Pochopila, že řešení je opravdu prosté - používat pouze přírodní látky, udržovat své lůno v čistotě a žít v souladu se svým tělem, přírodou a vnitřní přirozeností.

Ženské intimní partie si zaslouží tu nejvyšší možnou pozornost a péči. Ženská sliznice dokáže absorbovat větší množství chemikálií než pokožka celého těla, proto jsou bio tampony LOTA, na rozdíl od konvenčních tamponů a vložek, které obsahují množství umělých látek, vyrobeny ze 100% biobavlny. Použitá biobavlna je z přísně kontrolovaného ekologického zemědělství (GOTS certifikace), neobsahuje žádné umělé hmoty, chlor, chemická barviva, dioxiny ani parfemace. Udržuje optimální pH a vlhkost, je vysoce hypoalergenní a vhodná pro citlivou pokožku.

Díky jedinečnému přírodnímu složení jsou bio tampony LOTA výhodnou alternativou menstruačních vložek. Dodávají větší pocit čistoty po celou dobu krvácení a neomezují v každodenních aktivitách. Navíc nezatěžují životní prostředí, jsou netoxické, bez obsahu chloru, polyesteru, dioxinů, pesticidů a umělých barviv. Tampony i obaly jsou v přírodě zcela rozložitelné.

Zajímavost

Důležitost ženství v životě každé ženy přivedl zakladatelku Denisu na myšlenku zapojit LOTU do spolupráce s Nadačním fondem Veroniky Kašákové. Pravidelně posílají část výtěžku z prodeje doplňkového sortimentu LOTA ženám a hlavně dívkám, jejichž situace je natolik těžká, že si menstruační pomůcky dovolit nemohou.

Certifikace:

GOTS certifikace

Původ:

Česká republika

Klíčoví lidé:

Denisa Paciorková (Navrátilová), zakladatelka

Žádné produkty značky Lota nebyly nalezeny...