Officina Naturae

OFFICINA NATURAE

images-3 
Rok založení
 
2004
 
Charakteristika
 
Italská společnost Officina Naturae se zrodila v nákupní skupině v Rimini s cílem vytvořit přírodní kosmetiku, ekologické a účinné detergenty s etickým výrobním a distribučním cyklem. Působí na trhu více jak 20 let a zakladatelé mají mnohaleté zkušenosti získané v oblasti chemicko-farmaceutického, biologického a potravinářského průmyslu.
 
Officina Naturae dodává testované a vysoce kvalitní výrobky šetrné k životnímu prostředí.Produktové portfolio je široké - pleťová péče, tělová a vlasová péče, péče o alergickou pokožku, dětská řada, ekodrogerie a péče odomácí mazlíčky. Produkty mají jednoduché formulace navržené tak, aby byly účinné. Zakládají si na kvalitě vstupních surovin, vyhýbání se použití petrochemických nebo živočišných surovin a syntetických látek s nebezpečnými účinky. Snaží se, aby suroviny pocházely z ekologického zemědělství a ze zemí s aktivními projekty na podporu spravedlivého obchodu a zaměstnávání.
 
Myšlenka vznikla již v roce 1999, ale firma byla založena až v roce 2004 a to doslova  "z garáže". Během jedné bezesné noci v roce 2005 Pierluca „vynalezl“ kyselinu citrónovou a její vícero možností použití. Původní myšlenka použít jednoduchou přísadu jako řešení pro různé potřeby domu, od odstraňování vodního kamene po oplachovací prostředek, od změkčovače po odvápňovač, a tak se zrodila myšlenka Officina Naturae a jejich řady čistících prostředků. Jako první již v roce 2009 začali s ekonomickým balením domácích detergentů a kosmetiky do flexibilních sáčků. 
 
V roce 2010 uvedli na trh řadu Solara s povrchově aktivními látkami vyráběných pouze z italských surovin, jako je například Brassica olej a Olivový olej. Snadno dosažitelné suroviny s krátkou vzdáleností dovozu, jejichž kultivace, zpracování a přeprava mají malý dopad na životní prostředí. I nadále investujeme do snižování množství odpadu a pro tuto linii navrhují "ekodesign" láhev, láhev, která maximalizuje poměr obsahu a nádobu vyrobenou z recyklovaného plastu. Linka pro výrodbu řady Solara díky inovativnímu složení a „ekodesignu“ je vystavena na IED (European Design Institute) ve Florencii.
 
Dětská řada Biricco přichází na trh v roce 2013 s jemným složením respektující potřeby dětské pokožky s výtažkem z organických kdoulí. Extrakt tohoto zapomenutého ovoce, ale se vzácnými vlastnostmi, se vyrábí postupným sledováním celého řetězce, od nákupu kdoule, ke zpracování a použití v konečném produktu.
 
V čem je značka vyjímečná?
 
Všechny produkty mají pečeť "Biosostenibile-biologicky rozložitelný“, která zaručuje závazek šetrného zacházení a ochrany zdraví a životního prostředí. Neustálým cílem je vyrábět výrobky, které používají přírodní a certifikované suroviny, snaží se minimalizovat co nejvíce zdrojů a energetického odpadu a vyhýbají se emisím znečišťujících látek v průběhu celého životního cyklu výroby, a to jak z hlediska složení, tak z hlediska balení. V každém produktu je obsaženo poselství "biologicky rozložitelný".
 
Zajímavost
 
V roce 2019 byli jmenováni „Zelení hrdinové“! V článku v deníku „La Stampa“ podepsaném Alessandrem Gassmannem, postavou velmi zainteresovanou na otázky životního prostředí, je nazývá „Kartuziány udržitelnosti“, kdy oceňuje a ctí každodenní závazek společnosti Officina Naturae chtít vyrábět ekologické produkty za každou cenu.  
 
Klíčoví lidé
 
Silvia Carlini and Pierluca Urbate
 
Certifikace:
 
images-9 biosostenibile icea
 
 
Stránka 1 z 1 - 13 položek celkem
Officina Naturae Biricco Tělové mléko pro děti 100ml
Akce Vegan
169 Kč
288 Kč (–41 %)
03258C
Officina Naturae Tělové máslo po opalování 40 g
Akce Vegan
169 Kč
269 Kč (–37 %)
03575C3
Officina Naturae Hydratační tělová voda na opalování 200 ml
Akce Vegan
229 Kč
359 Kč (–36 %)
03570C2

Stránka 1 z 1 - 13 položek celkem