Natura Siberica

Nemůžeme se tvářit, že se nás to netýká.
Z etických důvodů proto přerušujeme prodej produktů značek, které mají vazbu na Ruskou federaci.
 

logo_3

Rok založení 

2008

Charakteristika

Natura Siberica využívá pro svoji kosmetiku primárně rostliny sklízené v jejich přirozených podmínkách – v Chakaských horách. Tzv. Wild Harvesting, neboli „sklizeň volně rostoucích rostlin“ má řadu specifických požadavků:

  1. Dobu sklizně je potřeba uzpůsobit době maximálního obsahu bioaktivních a výživných látek v rostlině. Při předčasné nebo opožděné sklizni rostlinný materiál postrádá terapeutický účinek. S pomocí lokálních léčitelů a bylinkářů je stanoven přísný kalendář sklizně léčivých bylin pro kosmetiku Natura Siberica.
  2. Je velmi důležité střídat místa sklizně rostlin z divoké přírody tak, aby nebyly sbírány na stejném místě každý rok. Byliny a listy se doporučuje sklízet na stejném místě ob rok, kořeny a oddenky za 2-3 roky, a některé rostliny – dokonce 5-6 let nebo více, aby příroda získala zpět původní sílu. 
  3. Dalším důležitým pravidlem je sklizený rostlinný materiál co nejdříve usušit či jinak dále zpracovat. Bylina, která je po sklizni více než 3-4 hodiny, se pomačká, začne se zahřívat v důsledku posklizňového procesu dýchání a tepelné výměny a tím ztrácí vitamíny a biologicky aktivní látky.

 

Natura Siberica v rámci programů na ochranu přírody navíc zakládá a obhospodařuje množství ekofarem s cílem zachování přírodního dědictví svého území. Její produkty jsou hypoalergenní, bez parabenů, SLS, syntetických vůní a barviv. Spotřebitelé si cení produktů Natura Siberica pro jedinečnou kombinaci přirozenosti, účinnosti a cenové dostupnosti.

V čem je podle nás značka jedinečná

Snad žádná jiná značka nepřivedla v ČR ke zdravější kosmetice tolik lidí jako Natura Siberica. Je to jedna z nejlepších možných kombinací složení, účinnosti a ceny. Ze „vstupní“ značky do přírodní kosmetiky (skvělý poměr cena / výkon) se část sortimentu (certifikované řady) v poslední době právem proměnila v dlouhodobou výbavu českých koupelen.

Zajímavost

Před rokem 2008 se značka v českém překladu jmenovala Recepty babičky Agafie, po sibiřské léčitelce Agafii Lykové. Značka začínala úplně od nuly, když její zakladatel použil peníze z prodeje své Volhy na nákup zaniklé továrny na mycí prostředky na okraji Moskvy a začal vyrábět z bylin šampony.

Klíčoví lidé

Andrei Trubnikov, zakladatel

Původ

Moskva (Ruská federace). Výrobní závod pro evropský trh se nachází v Estonsku, certifikované farmy pro pěstování specifických druhů bylin jsou kromě Ruska také ve Skotsku a Rumunsku.

Certifikáty (jsou platné pouze u označených produktů)

ICEA, ECOCERT, COSMOS STANDARD, BDIH

 

icea ecocert bdih

 

ICEA

Institut ekologické certifikace je hlavní italskou certifikační organizací. ICEA sdružuje 300 akreditovaných odborníků, více než 13 000 organizací zabývajících se výrobou přírodních a ekologických produktů, má pobočky po celém světě. Spolu s Asociací ekologického zemědělství vyvinuli standardy pro organickou kosmetiku a dnes poskytují certifikační služby pro neškodnou přírodní kosmetiku po celém světě.
Původně byl tento certifikát vytvořen pro potravinářský průmysl, ale poté byl rozšířen na další průmyslová odvětví: přírodní kosmetika, environmentální konstrukce a textilní výrobky, výrobky osobní hygieny, domácí chemikálie, nábytek a součásti pro něj a ICEA také akredituje kosmetické biosalony.

ECOCERT

Mezinárodně uznávaná francouzská certifikační agentura, založená v roce 1991. V roce 2002 byly vytvořeny standardy EcoCert pro kosmetiku. V současné době je největší certifikační agenturou pro přírodní a organickou kosmetiku v Evropě. Ecocert jako certifikační orgán může certifikovat jednotlivé složky nebo celý produkt. Celý výrobek lze považovat za certifikovaný pouze v případě, že má standardní odznak Ecocert. V jiném případě výrobce používal pouze přísady certifikované podle Ecocert a samotný produkt nebyl certifikován. Ecocert certifikuje kosmetiku podle dvou standardů: 1. ekologická / přírodní kosmetika a 2. organická kosmetika.

BDIH

BDIH (Bund deutscher Industrie- und Handelsunternehmen - Spolková asociace průmyslových a obchodních společností) je německé sdružení průmyslových podniků a obchodních společností vyrábějících farmaceutické, lékařské a kosmetické výrobky. Společnost BDIH byla založena v roce 1952 se sídlem v Manheimu (Německo). Sdružení zahrnuje více než 500 výrobců kosmetiky. V roce 1996 vyvinula společnost BDIH společně s předními výrobci eko-kosmetiky sadu standardů pro certifikaci přírodní kosmetiky.

Žádné produkty značky Natura Siberica nebyly nalezeny...