Yuuki Menstruační kalíšek 2 Rainbow Line

Neohodnoceno
Značka: Yuuki

Duhový menstruační kalíšek jako dámská hygienická pomůcka pro naprostý komfort a zdravý průběh menstruace. Vyroben z kvalitního lékařského silikonu.

Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do:
22.7.2024
599 Kč –43 % 339 Kč / ks
Yuuki Menstruační kalíšek 2 Rainbow Line
Neohodnoceno
Značka: Yuuki
Yuuki Menstruační kalíšek 2 Rainbow Line
Akce Vegan
599 Kč –43 %
Certifikované a udržitelné produkty
UDRŽITELNÉ
produkty s certifikací
Největší výběr na jednom místě
NEJVĚTŠÍ VÝBĚR
produktů na jednom místě
Ověřeno zákazníky Heureka
99 % ZÁKAZNÍKŮ
nás doporučuje

Dámská hygienická pomůcka, která zajistí zdravý a komfortní průběh vaší menstruace. Yuuki Rainbow je menstruační kalíšek vyrobený z kvalitního lékařského silikonu ve dvou barevných variantách a dvou velikostech. 

Duhový menstruační kalíšek Rainbow je měkká varianta kalíšku. Rainbow tvoří 7 náhodně promíchaných duhových barev a dva stejně zbarvené kalíšky nenajdete. 

Vhodné pro: 

ženy po porodu 

Klíčové vlastnosti: 

  • komfortní a bezpečný i během sportovních aktivit
  • zdravotně nezávadný silikon i pro citlivou pokožku
  • rychlá a jednoduchá sterilizace
  • ekologický, dlouhá životnost

Náš tip:

Kalíšek můžete zavést už před začátkem menstruace a nemusíte pak hlídat, kdy menstruace začne. 

Doporučené použití:  

Před začátkem periody kalíšek vyvařte 10 min. Zavedení kalíšku provádějte vždy čistýma rukama dle příbalového letáku.Obvyklý cyklus vyprázdnění kalíšku se pohybuje mezi 4-8 hodinami v závislosti na síle menstruace.

Kalíšek po použití sterilizujte. Menstruační kalíšek vložíte do kelímku a dolijete ho čistou vodu (kalíšek musí plavat). Vložte do mikrovlnné trouby a nastavte příkon tak, aby se voda v kelímku začala vařit. Ve většině případů je třeba nastavit prostřední stupeň. Při vyndávání kelímku z mikrovlnné trouby buďte opatrní, abyste se neopařili. 

Balení:

Menstruační kalíšek Yuuki a sterilizační kelímek. 

Složení:

 100 % zdravotně nezávadný lékařský silikon.

Vyberte si správný kalíšek.

Yuuki Rainbow je extra jemná varianta, jemnost "Shore 35" (termín pro popis flexibility materiálu). Vhodný pro ženy, které mají citlivou pokožku, při použití tampónů mají problémy jako je pocit tlaku a bolest. Nebo ženy, jejichž svaly pánevního dna jsou spíše slabší. 

Velikost Yuuki 1 je menší kalíšek určený pro dívky a ženy před porodem. Má průměr 42 mm a délka je 50 mm a délka stopky 18 mm, objem kalíšku je 19 ml.

Velikost Yuuki 2 je větší kalíšek určený pro všechny ženy, které už rodily. Pro ženy, které mají pravidelným sexuální život a pro ženy starší osmadvaceti let.  Má průměr 47 mm a délka je 53 mm a délka stopky 18 mm, objem kalíšku je 30 ml.

Menstruační kalíšek je komfortní, bezpečný a pro tělo přirozeně zdravý.

Kalíšky jsou vyrobené z lékařského silikonu. Jedná se o úplně odlišný materiál, který krev neabsorbuje, ale „sbírá“ a proto nezpůsobuje toxický šok, který může vzniknout při používání klasických tampónů. Materiál je prověřený Státním zdravotním ústavem a nemá žádné možné nežádoucí biologické účinky při styku s pokožkou. Menstruační kalíšky jsou díky svým vlastnostem doporučované ženám s vaginální mykózou a ekzémy.

Je bezpečný i při sportovních a vodních aktivitách. Kalíšek se ani nehne, je upevněný díky poševním svalům a ještě navíc díky slabému podtlaku, který uvnitř vznikne.Kalíšek by vám měl v pohodě vydržet od 3 do 10 hodin. U slabé menstruace dokonce až 12 hodin. 

Menstruační krev sama o sobě nezapáchá. Typický zápach během menstruace vzniká kombinací krve a chemie ve vložkách a tampónech. Proto s menstruačním kalíškem se vás tato obava netýká.

Zavedení menstruačního kalíšku je jednoduché. 

Zkuste si první zavedení kalíšku ještě před začátkem menstruace, protože každá žena musí najít umístění kalíšku, které bude právě pro ni optimální. Pokud si při první menstruaci s kalíškem ještě nejste jista, zda jste kalíšek správně zavedla, můžete použít slipovou vložku. Nejlepší poloha pro zavedení kalíškudo pochvy je v podřepu. Kalíšek navlhčete, aby zavedení bylo snazší. Pro usnadnění můžete použít lubrikační gel na vodní bázi (ne vazelínu), ale brzy zjistíte, že během menstruace to vůbec není třeba.  

Přeložte kalíšek a uchopte ho mezi palec a ukazováček. Složený kalíšek zasuňte do pochvy. Nemusíte nijak tlačit, zasunutí proveďte v přirozeném směru. Teprve až bude kalíšek víceméně celý v pochvě, můžete ho pustit. Ústí kalíšku se rozevře, přitiskne se k poševní stěně a vznikne tak podtlak potřebný k tomu, aby krev neunikala mimo kalíšek.

Kalíšek je ekologický a šetří peníze.

Kalíšek je opakovaně použitelný z kvalitního materiálu. Při pořízení jde o "jednorázovou" investici, protože při správné manipulaci a skladování vám může kalíšek vydržet bez problémů 10 let, ale klidně i napořád. Používáním kalíšku ušetříte peníze z nákupujednorázové intimní hygieny a zároveň díky dlouhé životnosti a opakovanému použití i přírodu.

Výrobce: Yuuki Company s.r.o., Česká republika 

Menstruační kalíšek Yuuki je českým výrobkem. Stojí za ním autorka myšlenky Zuzana Poláčková. Nápad na menstruační kalíšky vznikl v roce 2007 při dlouhodobém pobytu v Mexiku. Jako instruktorka potápění řešila své dny, aby byl jejich průběh co nejpohodlnější a nejpřirozenější a zároveň měl i ekologický dopad vůči životnímu prostředí. Zde se poprvé setkala s menstruačním kalíškem a bylo rozhodnuto, čemu se bude věnovat dál po návratu do Čech.

Kalíšky Yuuki se vyrábí ze silikonového materiálu té nejvyšší kvality schválené pro použití ve zdravotnictví a v potravinářském průmyslu. Zdravotní nezávadnost kalíšku Yuuki je doložena certifikáty. Kalíšky Yuuki neobsahují barviva ani ftaláty.

 

.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Menstruační kalíšky
Hmotnost: 0.08 kg
Složení: Vegan, Bez BPA
Šetrnost k přírodě a lidem: Opakované použití, Recyklovatelné obaly, Netestováno na zvířatech
Certifikace: Vegan Society
Výroba: Česká republika, Lokální výroba

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: