Soulbottles

 

soulbottles_logo

 

Rok založení:

2012

Motto:

„Soulbottles myslí globálně, ale zůstane lokální. Přinášíme kvalitní, udržitelný produkt, z něhož mají všichni prospěch: dodavatelé, zákazníci, zaměstnanci a celá planeta.“

Charakteristika: 

Soulbottles, nebo-li lahve s duší jsou skleněné a nerezové ekologické lahve s krásným designem vyrobené v Berlíně.

Základní myšlenkou německých značky založené v roce 2012 bylo spojení krásného designu s udržitelným životním stylem. Tento koncept se odráží v každé jednotlivé láhvi s vodou. Souzní s myšlenkou snižování spotřeby plastů a proto přinesli na trh unikátní produkt, který je prospěšný zdraví i přírodě. Soulbottles je účelovou společností, ctí účel tj. přispět k minimalizaci plastů před ziskem. Jsou certifikováni jako „B Corp Seal - Spravedlivá firma“. 

Designová skleněná lahev Soulbottles má originální kresbu od renomovaných designérů. Spolupracují s designéry z celého světa, některé návrhy pocházejí z návrhových soutěží, konkrétního oslovení nebo prostřednictvím přátel a kontaktů. Lahve Soulbottles nabízí široký výběr motivů tak, aby si každý našel svou duši. Bohužel některé motivy jsou limitované.

Kresba je na lahvích vypálena při cca 700 °C keramickým sítotiskem. Ten je odolný vůči kyselinám a poškrábání a zaručuje až 500 x bezpečné mytí v myčce na nádobí.

Při výrobě lahví spolupracují s lokálními výrobci a dodavateli, kteří sdílí stejné názory, filozofii v přístupu snižování spotřeby plastů a dopad na přírodu. Snaží se neustále vyvíjet a optimalizovat materiály jako např. zasklení víček nebo původ surového kaučuku. Samozřejmě podporují výrobu s minimální uhlíkovou stopou, využívají trvale udržitelné dodávky elektřiny a suroviny z fair-trade trhu.

Zajímavost:

Protože ne všichni lidé mají luxus čisté vody přímo z kohoutku, Soulbottles podporuje projekty pitné vody po celém světě. Z každé prodané lahve odvádí výrobce 1€ na projekty zajišťující zdroj čisté pitné vody a hygienu konkrétně do Viva con Agua de Sankt Pauli e.V. a projekt WASH Welthungerhilfe.

V číslech Soulbottles dodala 8 000 domácnostem 40 000 přístupů k čisté pitné vodě a darovala 37 000 eur ze svých zisků. Je to příběh o sociálním podnikání.

Proč nás značka zaujala:

Lahve s duší Soulbottles spojují užitečnost, design a udržitelnost. Krásné a originální designy kreseb, ze kterých si vybere každý tu svou "duši".

Klíčoví lidé:

zakladatel Paul Kupfer a Georg 

Certifikace:

 

 certified-b-2x  fair-rubber-2 Myclimate_logo-2x

 

 

 

Žádné produkty značky Soulbottles nebyly nalezeny...