Recenze | Přírodní barva na vlasy Voono

Neohodnoceno
Položka byla vyprodána…
Dostupnost Vyprodáno
0,01 Kč / ks
Recenze | Přírodní barva na vlasy Voono
Neohodnoceno
Certifikované a udržitelné produkty
UDRŽITELNÉ
produkty s certifikací
Největší výběr na jednom místě
NEJVĚTŠÍ VÝBĚR
produktů na jednom místě
Ověřeno zákazníky Heureka
99 % ZÁKAZNÍKŮ
nás doporučuje

Recenze | přírodní barva na vlasy voono

Od Adela_ko | 26.2.2019  

Mám okolo sebe spousty žen, které si stěžují na své vlasy. Na to, že jsou zničené, že neví, co s nimi. Obrovská část z nich si vlasy barví, chemicky a poměrně často. A přijde jim to v pořádku. Já to udělala jednou, asi před 10 lety a od té doby nikdy. Vlasy jen jednou za čas oživuju, ale přírodní cestou… Víte proč?

Pokud totiž barvy obsahují amoniak, ten z vlasu vytáhne jeho přirozený pigment a zničí ho. No a pokud v sobě nemá amoniak, má alespoň nějaká oxidační činidla, která také nejsou zcela ideální.

Poslední cca 2 roky si barvu vlasů občas oživuju. Jednou za čas, třeba po 4-6 měsících, vždycky když mám chuť. A dělám to přírodně. Hennou!

A protože na Folly je nově značka Voono, rozhodla jsem se tuto českou a přírodní značku barev vyzkoušet.

Adela_VOONO_1

Jaké mají přírodní barvy plusy a mínusy?

PLUSY

  • Nepronikají do vlasu, pouze se navazují na keratin obsažený ve vlasech
  • Vlasy nepoškodí
  • Jsou vhodné pro alergiky (některé i pro vegany)
  • Neobsahují škodlivé látky a jsou tak šetrné nejen k vlasu ale i k pokožce a přírodě

MÍNUSY

  • Přírodní barvou vlasy nezesvětlíte, můžete je pouze ztmavit
  • Čas (pro dosažení ideálního odstínu je někdy potřeba aplikovat barvu několikrát za sebou)- ale to za zdravé vlasy stojí, ne?

 

A co tedy ty Voono barvy?

Moc se mi líbí design krabiček, je jednoduchý a minimalistický, což je moje. V každé jsou rukavice na aplikaci, čepice a návod. Na krabičce jsou taky znázorněné různé odstíny, které vzniknou aplikací daných barev Voono na různé barvy vlasů.

Adela_VOONO_2

A samotná příprava a aplikace?

Nachystala jsem si misku, do které jsem nasypala asi třetinu prášku ze sáčku. Zalila jsem to vodou a míchala. Vše od oka- teplota, i množství. Voda by měla mít asi 50 stupňů (u červených odstínů 60 až 90) a hustotu směsi jsem udělala tak akorát, aby mi z vlasů úplně nekapala, ale aby nebyla ani moc hustá. Pokud jste už někdy na něco používali hennu, tak určitě znáte ten specifický smrad, nemůžu říct ani vůni, protože mně opravdu nevoní. Není to každopádně nic hrozného a dá se to vydržet.

Adela_VOONO_3

TIP: Před tím než jsem začala nanášet směs na vlasy, tak jsem si pořádně hutným krémem natřela uši a čelo, aby mi je nezabarvila henna.

Barvu jsem nechala působit necelé 2 hodiny, mezitím jsem si doma uklidila a hrála si s Viky. Takže ideální třeba na víkend plný lenošení.

Pak jsem to jen smyla, umyla vlasy šamponem od Urtekram (taky přírodní a recenze je tady) a vyfoukala. Co se smradu henny týká, tak jde ve vlasech cítit i po umytí šamponem, když jsem ale vlasy myla po 3 dnech znovu, henna už potom cítit nešla, takže stačí cca 2 umytí.

Adela_VOONO_4

Barvy jsou vegan friendly a 100% přírodní.

Vlasy po použití barvy byly

  • OBJEMNÉ! Hodně mě překvapilo, že vlasy získaly objem, to jsem od henny nečekala

  • Leské a jemné

  • Ztmavené se studeným nádechem (samozřejmě, to byl účel :-)… )

Barva drží jako přibitá a uvidíme, jak dlouho vydrží, zatím jsem ale nadšená, protože při mytí nejde vůbec znát, že by barva pouštěla.

Adela_VOONO_5

Vlasy před použitím barvy (navlněné)

Adela_VOONO_6

Vlasy po použití, pouze vyfoukané (proto jsou tak rozevláté).

Vím, že obrázky a fotky nejsou ideální na porovnání, ale před barvením jsem si dala černé triko, abych nezničila bílé a další rozdíl je v tom, že na první fotce mám vlasy 2 dny nemyté a navlněné, takže vypadají líp. Rozdíl je každopádně v barvách znát. Oboje je foceno u bílé stěny za denního světla. Barva v odstínu Dark Brown, kterou jsem použila já, měla mít studený nádech, což taky má.

Barvy Voono najdete tady. A kromě několika odstínů (nemají jen hnědé a černé, ale i třeba fialové - mrkněte) mají na Folly i speciální teploměr na měření teploty vody (já nemám, jsem pankáč) a kondicionér, nebo třeba šampon na poškozené vlasy.

Jak to máte s barvením vlasů vy? Nebarvíte, nebo barvíte? A pokud ano, jste ke svým vlasům i životnímu prostředí ohleduplní? :)

Doplňkové parametry

Kategorie: blog
Hmotnost: 0.01 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: