EKOPÁTEK - Jde to i bez bělených hygienických potřeb!

Neohodnoceno
Položka byla vyprodána…
Dostupnost Vyprodáno
0,01 Kč / ks
EKOPÁTEK - Jde to i bez bělených hygienických potřeb!
Neohodnoceno
Certifikované a udržitelné produkty
UDRŽITELNÉ
produkty s certifikací
Největší výběr na jednom místě
NEJVĚTŠÍ VÝBĚR
produktů na jednom místě
Ověřeno zákazníky Heureka
99 % ZÁKAZNÍKŮ
nás doporučuje

EKOPÁTEK - Jde to i bez bělených hygienických potřeb!

Od Markéty | 8. 3. 2018  

 

stažený soubor (1)_2

Hele, tak jo. Pořád to bude tak trochu o nás *ženách. Včera byl Mezinárodní den žen a my bychom své ženství měly náležitě oslavovat. Celý život! Místo toho - a klidně mě opravte, jestli to tak není - to svoje ženství, přirozené ženství, stále za něco schováváme. A já to dělám taky. Jasně, že jo. Mejkap, šaty, který schovaj zadek, podpatky pro dlouhý nohy. Samý kamufláže. Hodně dlouho mi trvalo, než jsem třeba na ulici vylezla úplně nenamalovaná. Fakt jo! Nebo třeba nosím čočky, protože mám 7 dioptrií. Jako… To už je fakt hodně. Moje oči najednou nejsou. Přestanou existovat.  V brýlích mě vidí opravdu jen hooodně blízcí. Proto říkám… Pojďme si ten život zase pomalu zjednodušovat a nezahlcovat zbytečnostma.

Hlavně my ženy, potřebujeme hromadu serepetiček. Tady tampónek, támhle tyčinka do uší. Jasně, že v holčičí domácnosti nesmí chybět vlhčené ubrousky. Sedmivrstvý toaleťák a všechny ty jednorázový totalpower masky, které pak sundáte a vyhodíte. Schválně si zkuste uvědomit, kolikrát vynášíte ten svůj malý koš v koupelce. Já ho mám furt plnej! Tak jsem si řekla, že když už jsme se tak nějak zbavili těch petek a igeliťáků a doma si to taky umíme vyčistit o kousek líp s přírodními pomocníky. A hlavně!!! Je v tom fakt dost bordelu, v těchto bělených hygienických "potřebách". Pojďme škrtnout nebo ztenčit i koupelnové zásoby!

Co se vložek a tampónů týče, bubu už jsem dělala mnohokrát. A ten kalíšek je fakt boží. Stačí se jen odhodlat a spočítat si, že se vám počáteční investice fakt vrátí. To nemluvím o vašem zdraví. Hodně se na to ptám každé ženské, u které zjistím, že kalíšek používá. Ještě jsem neslyšela, že by to některé nevyhovovalo. Ano, začátky jsou poněkud rozpačité, ale po první periodě je z vás odborník. Vše se o něm dočtete tady.

Jenže... co ty ostatní věcičky? 

Když se večer odličujete, kolik použijete tamónků? Já to měla většinou rovnou za čtyči. Řasenka a rtěnka je prevít. Když k tomu ještě připočtete ranní očistu, která je stejně důležitá jako ta večerní, jste v tom cca za pět kousků. To je minimálně pětkrát za týden hrozné. Za rok se to sečte na 1200 tampónků a to nepočítáme ty na odlakování nehtů a nevím, co ještě. Jenže, čím ty odličovací ubrousky a tamónky nahradit? 

Odpověď je tak moc jednoduchá! Mýdlo a přírodní houbička. Netušili byste, jak jednoduše a hlavně bez drhnutí velmi citlivé kůže na obličeji a hlavně kolem očí a pusy, to jde. 

Vlhčené ubrousky škrtněte rovnou. Kromě cestování nemají pražádný smysl. Je to naprostá blbost!

Tyčinky do uší jsou taky mor. Já se odnaučovala hromadu let se furt nešťourat v uších. Když ony mě stále svědily a čím víc jsem se v nich šťourala, tak to bylo horší. Teď už to nedělám a stačí si umýt uši ve sprše. To, že je to mnohem mnohem zdravější varianta, než si zatláčet špínu a maz hlouběji do ucha, vám asi říkat nemusím. Maz má jedinou funkci, chránit uši před prachem. Ten se na něj nalepí a zůstane hezky na začátku. Vy ho pak můžete umýt vodou. Když ho naženete až k bubínku, kampak až popoleze ta špína? Ano. Správně. Až do zánětu ucha! Neříkám, ať je škrtnete úplně, jednou za týden však stačí. A prodávají se i s dřevěnými tyčinkami, ne těmi plastovými.

Hele a kapesníky... Já vím, že je to pohodlné to hned vyhodit, ale kolikrát do roka máte rýmu? Teď v zimě asi často. Vlastně, kromě léta si myslím, že nás to potká všechny sem tam každé roční období. To je strašná halda. Já mám třeba po babičce dva jemné vyšívané kapesníčky, které jsou skvělé na smrkání. Vždycky, když někdo používá látkový kapesník, tak mě to hned zaujme. Dneska už je to něco nezvyklého. Přitom je to tak cool a hlavně praktické. Když smrkáte do látkáče, tak si nenasmrkáte do ruky. Alelujaaa!

A s tím toaleťákem... já mám třeba doma dvouvrstvý a jsem s tím v pohodě. Tady do detailů zabíhat nebudeme:-) Ty nekvalitní, nebo málovrstvé mají za následek, že si toho zas odmotáte nekonečno. To taky není dobře. Je jen dobré na to prostě myslet. Tečka.

 

 A taky furt myslete na to, že...

Nejlepší odpad je ten, který vůbec není! A naše tělo si nezaslouží tolik chemikálií!

 

To dáme. Věřím nám všem!

 

Já jsem stále na El Hierru na jedné eko farmě, která je soběstačná. Krása! Mějte se moc prima a posílám trochu víc tepla. Markéta

 

 

O autorovi
 unnamed (1) Patří k Folly týmu. Miluje přírodu, postupně přechází na přírodní kosmetiku a ekodrogerii. Zbožňuje vaření, protože jídlo je nejlepší neřestí, design v celé jeho šíři a své dva psy, které našla v útulku a pomalu je vypiplala ke skorodokonalosti :-)

 

Doplňkové parametry

Kategorie: blog
Hmotnost: 0.01 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: