Jak jednoduše přestat používat petky

Neohodnoceno
Položka byla vyprodána…
Dostupnost Vyprodáno
0,01 Kč / ks
Jak jednoduše přestat používat petky
Neohodnoceno
Certifikované a udržitelné produkty
UDRŽITELNÉ
produkty s certifikací
Největší výběr na jednom místě
NEJVĚTŠÍ VÝBĚR
produktů na jednom místě
Ověřeno zákazníky Heureka
99 % ZÁKAZNÍKŮ
nás doporučuje

Jak jednoduše přestat používat petky

Od Markéty | 5. 10. 2017  

Jak máme rádi tu přírodu a neustále hledáme možné cesty, co ji zbytečně nezatěžují a my se zároveň cítíme komfortně, tak jsme si řekli, že by bylo dobré zkusit každý měsíc odbourat jeden plastový obal, který většinou používáme dennodenně a ve výsledku je z toho hora odpadu, co se prostě jen tak neztratí. Pojďte do toho s námi a každý měsíc škrtněte ze svého prostředí jeden druh plastu. Průměrná čtyřčlenná česká rodina totiž vyprodukuje za rok asi 1,2 tuny plastu. Velká část těchto plastů jsou obaly, které lze jednoduše nahradit.

Tento měsíc jsme se zaměřili na petky!

Každou minutu se na světě prodá jeden milion plastových lahví. A to je teda neskutečný randál! Vymažte ze svého života pet lahve, ve kterých si kupujete balenou vodu, mléko nebo různé šťávy. Mimo to, že ušetříte a třeba i začnete přemýšlet nad tím, co pijete, škrtnete opravdu hromadu odpadu. A nebudete se už muset tahat s těžkými balíky!

A jak na to?

Pořiďte si stylovou lahev, třeba ze skla, která je skoro nesmrtelná. Hlavně nevypouští do vašeho pitíčka žádné jedy, co pak škodí tělu. A vsadíme boty, že si potom i dáte záležet nad jejím obsahem. Naplňte vaši lahev třeba přírodní šťávou, která vám a vašemu tělu zachutná tak, že tu lahev prostě nedáte z ruky. Doplňte vodu čerstvým ovocem, jenž dodá vitamíny a svěží chuť. A pokud máte strach, že obyčejná voda z kohoutku není kvalitní, jsou vaše obavy zbytečné. Je absolutně čerstvá, neleží někde ve skladu několik měsíců. Dokonce je mnohem častěji kontrolována než ta balená a hlavně je 500x levnější. Když kupujete balenou, platíte vlastně jen za obal a reklamu.

Víte, že...

Od roku 1950, kdy se ve světě vyrobilo a spotřebovalo 1,5 mil. tun plastů, dosáhla světová úroveň v roce 2013 výše 299 mil. tun, což představuje průměrný roční růst téměř 9 %.

Obalové materiály sežerou 40% z celkové spotřeby plastů!

recipe2_1024x1024

Pojďte do toho s námi! A abyste věděli, že to myslíme vážně a chceme vás v takovém rozhodnutí podpořit, zlevnili jsme stylové skleněné lahve Equa, které máme v nabídce. Můžete tak začít hned teď!

 

O autorovi
 unnamed (1) Patří k Folly týmu. Miluje přírodu, postupně přechází na přírodní kosmetiku a ekodrogerii. Zbožňuje vaření, protože jídlo je nejlepší neřestí, design v celé jeho šíři a své dva psy, které našla v útulku a pomalu je vypiplala ke skorodokonalosti :-)

 

Doplňkové parametry

Kategorie: blog
Hmotnost: 0.01 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: