Zelená výzva, alias jarní zelené potraviny

Neohodnoceno
Položka byla vyprodána…
Dostupnost Vyprodáno
0,01 Kč / ks
Zelená výzva, alias jarní zelené potraviny
Neohodnoceno
Certifikované a udržitelné produkty
UDRŽITELNÉ
produkty s certifikací
Největší výběr na jednom místě
NEJVĚTŠÍ VÝBĚR
produktů na jednom místě
Ověřeno zákazníky Heureka
99 % ZÁKAZNÍKŮ
nás doporučuje

Zelená výzva, alias jarní zelené potraviny

Od Hany | 18  

K jaru jednoznačně patří spojení očisty těla pomocí detoxikace. Náš organismus se po zimě probouzí a jede na trochu jiné vlně, proto je občas nutné mu trochu pomoci, tedy probudit ho a povzbudit v činnosti. Pod pojmem zelená výzva si můžeme představit detoxikaci pomocí superpotravin. Nejznámější v těchto účincích jsou určitě superpotraviny chlorella, spirulina, mladý ječmen a v poslední době na popularitě nabírající moringa. Detox pomocí těchto zelených zázraků můžete provádět naprosto jednoduše a to tak, že každý den a to nejlépe hned ráno budete pobírat určité množství tabletek z těchto slisovaných zelených potravin, nebo alternativně pít nápoje z prášků vyrobených sušením těchto potravin. Nápoje obvykle nechutnají dobře, ale dodávají člověku pocit, že detoxikace, neboli pročištění organismu od škodlivý látek, probíhá úspěšněji, než jen díky polykání pilulek.

 

thumbnail_shutterstock_371477785

 

Poslední zmíněná superpotravina moringa je taktéž přezdívaná jako strom života. Jedná se o jedinečný zdroj bílkovin obsahující až 46 antioxidantů a přes 90 vitamínů, minerálů a vlákniny, což zajišťuje správné fungování organismu včetně zažívání, regenerace a především detoxikace. Tento strom pochází z Indie a už po staletí je využíván v ajurvédské medicíně jakožto jedna z nejvšestrannějších zelených potravin. Na živiny jsou nejbohatší právě listy, které se konzumují čerstvé, nebo usušené a rozemleté na prášek. Prášek sám o sobě nechutná nějak báječně a po zalití s vodou a tedy po vytvoření nápoje nemusí být samotná konzumace příjemná. Je tedy vhodné rozmixovat banán, přidat jednu až dvě lžičky moringy v prášku, dvě zelená jablka a hrst baby špenátu. Nápoj bude chutnější a vhodný jako zdravá, vydatná snídaně.

 

Spirulina je ze zmíněných superpotravin nejznámější díky svému vysokému obsahu bílkovin. Vlastně má nejvyšší podíl bílkovin z živých organismů vůbec a to kolem 65 % – 71 %. Tyto

proteiny obsahují všechny esenciální aminokyseliny, včetně gama-linolenové kyseliny, a proto je hojně užívaná vegetariány i vegany. Jedná se o zelenomořskou řadu, která je skvělým detoxikantem, zdroj beta-karotenů, chlorofylu, zeaxantinu, vitamínů, antioxidantů i minerálů. Tato řasa pomáhá se snížením nadváhy, a to díky své tenké buněčné stěně, protože její živiny se lehce vstřebávají a dostávají do krevního řečiště. Mimo jiné obsahuje takzvaný phenylalanin, který tlumí nadměrnou chuť k jídlu. V práškové podobě chutná podobně jako ostatní řasy a lze ji použít do salátů, polévek, rizota, guacamole, kuskusu, rýže při výrobě sushi a podobně. Můžete přidat lžičku prášku například do jablečného džusu, nebo si vytvořit vlastní nápoj a to rozmixováním dvou jablek, čerstvého zázvoru, šťávy z limetky, hrsti špenátu a přidáním lžičky spiruliny v prášku.

 

Královnou mezi zelenými detoxikanty je chlorella, aneb řasa, která umí dokonale fixovat a vylučovat toxiny z těla. Má nejvyšší podíl chlorofylu ze všech živých organismů a prakticky téměř shodné složení jako hemoglobin, proto požívání potravin a preparátů s železem společně s chlorofylem mnohonásobně zvyšuje jejich využitelnost pro krvetvorbu. Chlorella obsahuje komplex živin zvaný CGF, jenž je tvořen karoteny, vitamíny, minerály a esenciálními mastnými kyselinami, mimo jiné taktéž kyselinu alfa-linolenovou. Dávkování chlorelly je dobré postupně navyšovat. Pokud užíváte práškovou podobu produktu, začínejte na jedné třetině lžičky a postupně zvyšujte dávku až na jednu lžičku. Chuť chlorelly není příznivá pro většinu populace a je tedy dobré ji něčím například přisladit. Zkuste rozmixovat banán, citron, zralé mango a lžičku chlorelly, nápoj z řasy bude chutnější a dobře zasytí.

 

FullSizeRender-5-1024x680_2

 

Jednou z nejstarších užívaných zelených superpotravin je mladý ječmen. Jeho hlavním účinkem je podpora imunitního systému, vitality a detoxikace. Skvělými antioxidanty zde jsou beta-karoten a chlorofyl. Bílkovina mladého ječmene obsahuje 20 aminokyselin, včetně

esenciálních, tedy těch, které si tělo neumí samo vytvořit. Prášek mladého ječmene si můžete přimíchat do šťávy, salátů a studených polévek. Studených, protože je důležité, aby veškeré tyto zelené superpotraviny nebyly tepelně zpracovávané při teplotě vyšší než 40°C. Velmi oblíbené je smoothie z ananasu, špenátu a právě zeleného ječmene. Pokud chcete a máte rádi sladké, můžete si nápoj přisladit například agávovým sirupem. Tak co, jste už i Vy připraveni na jarní zelenou očistu?

Doplňkové parametry

Kategorie: blog
Hmotnost: 0.01 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: