ZDRAVÉ OPALOVÁNÍ A JAK NA NĚJ: Dopřejte si bronz bezpečně a nadlouho

Neohodnoceno
Položka byla vyprodána…
Dostupnost Vyprodáno
0,01 Kč / ks
ZDRAVÉ OPALOVÁNÍ A JAK NA NĚJ: Dopřejte si bronz bezpečně a nadlouho
Neohodnoceno
Certifikované a udržitelné produkty
UDRŽITELNÉ
produkty s certifikací
Největší výběr na jednom místě
NEJVĚTŠÍ VÝBĚR
produktů na jednom místě
Ověřeno zákazníky Heureka
99 % ZÁKAZNÍKŮ
nás doporučuje

ZDRAVÉ OPALOVÁNÍ A JAK NA NĚJ: Dopřejte

si bronz bezpečně a nadlouho 

Od Báry  

Krásně opálenou a zároveň zdravou pleť můžete mít i dlouho po dovolené, stačí jí v létě věnovat dostatečnou pozornost. 

Léto už je konečně v plném proudu a to znamená cestování, koupání a samozřejmě spoustu sluníčka. O tom, že slunce pleti prospívá a má pozitivní vliv na naši náladu, není nejmenších pochyb. Říká se však také, že všeho moc škodí a o slunci to platí dvojnásob. Opakovaným sluněním a opalováním dáváme v létě naší pokožce pořádně zabrat, proto je důležité dodržovat několik jednoduchých zásad zdravého opalování. Nebojte se, neznamená to, že byste měli celou dovolenou prosedět ve stínu pod slunečníkem. Stačí se jen řídit rozumem a držet se pravidel správného opalování. Pak bude zdravé slunění i pro ty největší opalovací analfabety jednoduše hračka.

shutterstock_190783733


Začínejte přípravou

Určitě jste už slyšeli o tom, že beta-karotenové kapsle prodlužují opálení. Dokáží však mnohem víc než to! Díky obsahu aktivních látek zmírňují škodlivý dopad volných radikálů na pleť a zároveň napomáhají rovnoměrnému opálení. Přípravu na opalování proto klidně můžete zahájit už před létem, nejméně však dva týdny před plánovanou dovolenou. Se sluněním pak začínejte pomalu a vyhýbejte se pobytu na sluníčku mezi jedenáctou a druhou odpoledne, kdy jsou sluneční paprsky ze všeho nejagresivnější. 


Nebojte se opalovacích krémů s vysokou UV ochranou

Před sluníčkem je potřeba se chránit každý den, a to i v případě, že máte kůži snědší a se spálením většinou nemíváte problém. Na začátku dovolené volte krémy s vysokou až střední ochranou, postupně můžete ochranný faktor snižovat. Věřte, že i se “třicítkou” se krásně opálíte a opálení vám i déle vydrží. Ochranný faktor vybírejte podle typu pleti – čím světejší kůži máte, tím vyšší by měl faktor být. Děti mažte bez výjimky krémy s vysokou ochranou, nejlépe SPF50. 


Opalovací krémy vybírejte podle sympatií i podle typu pleti

V dnešní době existuje velké množství opalovacích přípravků. Někomu vyhovují opalovací oleje, protože podporují a zvýrazňují opálení; někdo dává přednost opalovacím mlékům, protože se dobře roztírají; někdo sáhne po komfortních hutných krémech, které na těle dlouho vydrží. Vybírat můžete i z široké škály opalovacích krémů na obličej. Dobře fungují zabarvené tónovací krémy, ale i krémy pro aknózní pleť nebo pro pleť se sklony k alergiím. Nebojte se vyzkoušet i ty. 


S opalovacím krémem nešetřete a mažte se každé dvě hodiny

Největší chyba, které se většina lidí s opalovacími krémy dopouští, je ta, že se jednoduše natřou méně, než by měli. Pro srovnání – na jedno natření byste měli použít alespoň tři polévkové lžíce opalovacího přípravku a opalovací krém byste měli nanášet co dvě hodiny. Během týdenní dovolené u moře je to jedno balení krému na obličej a jedno balení krému na tělo. Opalovací krém pak nanášejte zhruba dvacet minut před vaším plánovaným pobytem na slunci. 


Nenechte se zmást nápisem “voděodolný”

Téměř všechny opalovací přípravky už v dnešní době nesou na lahvičce nápis “voděodolný”. Neznamená to ale, že byste se po vykoupání už znovu nemuseli mazat. Slunce opaluje i pod vodní hladinou a to až do hloubky jednoho metru. Voděodolné přípravky vás zvládnou ochránit při vašem pobytu ve vodě, po oschnutí je však potřeba se krémem znovu namazat. Při aplikaci krému nezapomínejte ani na taková místa jako jsou nárty nebo uši! 


Nezapomínejte na pěšinku

Kromě spálených ramen a nártů vás v létě může potkat ještě jedna velká nepříjemnost, a tou je spálená pěšinka. Určitě se proto chraňte šátkem nebo kloboukem, případně sáhněte po vlasových přípravcích s obsahem UV filtrů. Ochráníte tím nejen vlasy, ale i vlasovou pokožku.


Po opalování dopřejte pleti hydratační krém

Jako finální tečku nezapomeňte na konci dne dopřát svojí pleti pořádnou dávku krému po opalování, který pleť po slunění krásně zklidní a dodá jí tolik potřebnou hydrataci. Čas od času můžete použít i samoopalovací krém, který vám bronzové opálení zvýrazní a prodlouží.


shutterstock_204570745  

 

O autorovi
Momentálně působí jako online editorka časopisu Marie Claire. Pro Folly připravuje články o zdraví, kráse a o všem, co k tomu patří. Bára miluje kosmetiku, cestování, sport, dobré jídlo a svoje dva kocoury.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: blog
Hmotnost: 0.01 kg
Složení: Bio
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: