Recenze: epilační proužky

Neohodnoceno
Položka byla vyprodána…
Dostupnost Vyprodáno
0,01 Kč / ks
Recenze: epilační proužky
Neohodnoceno
Certifikované a udržitelné produkty
UDRŽITELNÉ
produkty s certifikací
Největší výběr na jednom místě
NEJVĚTŠÍ VÝBĚR
produktů na jednom místě
Ověřeno zákazníky Heureka
99 % ZÁKAZNÍKŮ
nás doporučuje

Recenze: bio epilační proužky

Od Bebe | 19  

Téma (d)epilace ve mě evokuje jednu epizodu South Parku… Konkrétně tu s názvem „Scott Tenorman musí zemřít“.

Eric Cartman si to přivalí na tříkolce na zastávku busu, kde čekají Kyle, Stan a Kenny. A začne se jim posmívat, že jako první z party dospěl v chlapa. V 10ti letech. Ostatní nechápou, samozřejmě. Z Cartmana vypadne, že je to proto, že má jako první z nich chlupy! Načež z něj ti tři začnou páčit, co to jako kecá za kraviny. Cartman hmátne do kapsy a vítězoslavně vytáhne trs chlupů. Ostatní na něj čučí jako zjara a ptají se, co to sakra má být. „Moje chlupy!„, na to Eric, „mám je od Scotta Tenormana! Nechal mi je za 10 dolarů. Chachacha, mám z vás nejdřív chlupy, chachacha!“

Trvá asi půl minuty, než mu ostatní vysvětlí, že je drobet mimo. „Cartmane, ty se nekupujou, ty ti musí narůst!“, vysvětluje Kyle, „Až budeš velkej, tak ti narostou samy a budou ti tam držet, ty *?*$#*!“ … Název epizody je nasnadě… :-D

Jen o Cartmanovi to ale dneska nebude. Chci vám popsat mé dojmy z jedné kosmetické záležitosti, kterou jsou epilační proužky na tělo od značky Acorelle.

Co se epilačních a depilačních metod týče, mám jich pár vyzkoušených. Počínaje voskovými pásky, přes depilační krém, cukrovou pastu, až po holítkovou klasiku a pinzetu. Ale natrvalo se u mě usídlily jen poslední dvě varianty. Čas od času sice ze zvědavosti ozkouším něco jiného, ale… Že bych pravidleně nakupovala zásoby cukrové pasty (ač ta nebyla špatná), nebo vosku… Nějak mě ty ostatní způsoby ostraňování chlupů neuchvátily natolik, abych jim věnovala pozornost pravidelně. A zmiňované epilační pásky Acorelle? Inu, čtěte dál…

Papírová krabka má velikost VHS kazety (pamatujete, ne? :) a obsahuje 10 dvojitých epilačních proužků + ampulku olejové péče po epilaci. Resp. abych byla přesná – proužků je 20, ale jsou slepeny po dvou k sobě a oddělují se až těsně před samotnou procedurou.

Která vypadá nějak takhle:

  • vezmete jeden proužek a mezi dlaněmi ho trochu nahřejete a „změkčíte„. Proužky jsou vcelku tuhé, takže změnu a správnou „konzistenci“ poznáte okamžitě.
  • následně od sebe oddělíte dva slepené proužky. Doporučuju postupovat maximálně obezřetně a hlavně pomalu – žádné rychlé trhání. Jinak se vám může stát, že se vám hmota z jednoho proužku strhne na ten druhý a hned máte o jeden kousek míň. Vyzkoušeno za vás.
  • proužek přiložíte na místo, které chcete epilovat. Nohu, ruku, podpaží, horní ret, bikini oblast… Já jsem srabík a testovala jsem jen na nohách.
  • masírujete proužek ve směru růstu chloupků, aby „hmota“ pěkně přilnula ke kůži.
  • pak těsně pod proužkem kůži přidržíte a energicky páskem trhnete proti směru růstu chloupků (neřvěte jak na lesy, nikdo na vás není zvědavý :)
  • proužek lze prý použít vícekrát (podle mě blbost, podruhé už to bylo asi tak efektivní, jako snažit se epilovat samolepkou ze žvýkačky)
  • po oškubání veškerého zbytečného porostu použijete poepilační péči, která je přibalena ve skleněné ampulce

Mé další postřehy?

Buď jsem tak nešikovná, nebo s podobnými věcičkami prostě neumím zacházet. Zaboha se mi nedařilo nohu vyplet k absolutní spokojenosti. Vždycky mi sem tam zůstal chloupek. Nutno podotknout, že příroda byla v tomhle ohledu milosrdná a stačí mi, abych si nožky holila jednou za pár týdnů. Chloupky prostě nejsou vidět a je jich málo. Haleluja. Ale stejně – ty, co vidět jsou, mi nešly vyškubat všechny, což mě docela otrávilo. Vypoužívala jsem půlku balení a skutek utek. Úplně nejjemnější chloupky pásky vzaly, ale to mezi tím… No nevím. Kdybych nedostala balení k testování gratis a měla si ho po téhle zkušenosti kupovat sama, podruhé bych do něj nešla. Radši bych za tuhle cenu pořídila zmiňovanou cukrovou pastu. Když už. Ta mi přišla mnohem šikovnější a účinnější. Ač tedy manipulace s ní byla složitější.

Jako velice příjemná záležitost mi přišla péče po epilaci. Obsah malé skleněné ampulky (4,8 ml) voní jako kombinace půl kila broskví a miligramu marcipánu. Spíš je to takové lehké ovocné. Ale velice fajné! A kůže je po použití krásně vláčná!

Pokud bych měla zakončit recenzi sama za sebe, nebyla bych příliš odvázaná a svoje doporučení bych epilačním proužkům nedala ani náhodou. Co už…

Ovšem… Já o svém testování řekla i mé drahé polovičce… A on, jelikož se s tímhle způsobem zbavování chloupků na vlastní kůži nikdy nesetkal, se hned začal zajímat, jak to vlastně funguje. Všechno jsem mu poctivě vysvětlila. Jeho první reakce: „Hele, s tím by se asi dobře vytrhávaly klíšťata…“
Nicméně drahý se statečně rozhodl, že proužky na sobě prubne! Moji milí, taková nabídka spolupráce na recenzi se neodmítá! :-D

A tak v rámci příprav pár dní ignoroval svůj holicí strojek. Ještě než se pustím do zprostředkování jeho dojmů… Nevím, jaký názor máte na holení u chlapů vy, ale já jsem mega moc ráda, že ten můj to bere velmi zodpovědně a nepovažuje tuhle kosmetickou proceduru za sprosté slovo. Haleluja podruhé! :)

Jeho první pokus směřoval k podpaží. Délka chloupků byla tak 2 mm, když moc. Přiložil proužek na kůži a několikrát po něm přejel rukou, aby pásek přilnul. Seděla jsem vedle něj. Byla napnutá jak kšandy. Četla jsem mu hrůzu v očích. Slyšela tiché odpočítávání… 3… 2… 1… A škub!

„ÁÁÁÁÁÁÁÁ!!! DO PRD***!!%$#@*&“

Asi mi ho v tu chvilku bylo i trochu líto. Ale zároveň jsem doufala, že ho odvaha neopustila. Potřebovala jsem přeci další poznatky pro článek! Při škubání z podpaží mu proužek zlikvidoval většinu porostu. Až jsem se divila! Já jsem tohle množství nedala ani po třetím pokusu na noze! Chlap taky říkal, že kdyby byly chloupky delší, šlo by to určitě líp. A na můj dotaz ohledně repete odvětil, že by do toho klidně šel znovu. Zas tak hrozné to prý nebylo. Ačkoli z prvotní reakce jsem hádala pravý opak… :)

Další pokus se konal na hrudníku. Chloupky byly dlouhé tak 3 mm. Nadávek padlo nesrovnatelně víc, protože tady byla epilace totální. Pásek chytnul úplně všechno! A srovnání holicí strojek vs epilační proužek? Epilační proužek určitě vede co do důkladnosti a hladkosti. A dotaz na opakování? Prý není problém!

Abych tedy shrnula jeho celkový dojem. Kdyby to prý fungovalo na 100%, tak se s pásky klidně odchlupí celý. Až na obličej. Ten zní dost drasticky. Je prý ale blbé, že člověk musí doškubávat průběžně dorůstající chlupy a nejde epilaci fakt absolvovat jen jednou za měsíc. Nebo tak něco. Moje drahá polovička sice po holicím strojku sahá obden, ale kdyby se prý téhle povinnosti zbavil úplně a hladkou kůži měl automaticky a nemusel holicí sedánky (hlavně u vousů!) absolvovat… Byl by nejšťastnější člověk na světě. Takže tak.

Doplňkové parametry

Kategorie: blog
Hmotnost: 0.01 kg
Složení: Bio
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: