Recenze: Bylinná osvěžující a hydratační voda

Neohodnoceno
Položka byla vyprodána…
Dostupnost Vyprodáno
0,01 Kč / ks
Recenze: Bylinná osvěžující a hydratační voda
Neohodnoceno
Certifikované a udržitelné produkty
UDRŽITELNÉ
produkty s certifikací
Největší výběr na jednom místě
NEJVĚTŠÍ VÝBĚR
produktů na jednom místě
Ověřeno zákazníky Heureka
99 % ZÁKAZNÍKŮ
nás doporučuje

Recenze: Bylinná osvěžující a hydratační voda

Od Bebe | 23  

S Havlíkovou apotékou jsem se setkala jen dvakrát. Poprvé v září v Liberci, kdy jsem dostatečně velkým obloukem obešla jejich obchůdek, protože se znám a vím, že bych toho zase nakřečkovala kamion… A podruhé v DMku, kdy na mě z regálu juknul krém jménem „Havlíkův přírodní zázrak“ – a zároveň mi tak trochu vyrazila dech cena 600 Kč, která se na mě culila pod zástupem krabiček. Přesto ale někde vzadu v hlavě začala klíčit myšlenka o případném testu…

Abych vám ale pověděla, co je tahle značka vlastně zač…

Havlíkova přírodní apotéka je založena na tradičních recepturách jednoho geniálního lékárníka minulého století – PhMr. Karla Havlíka. Tento pán byl přesvědčen, že pleti nejlépe pomáhá sama příroda, a tak vyráběl vlastní kosmetické receptury ze zdravých přírodních surovin, které si sám sbíral. Bohužel rok 1948 jaksi zazdil další rozkvět jeho činnosti a tak se stalo, že sbírka kosmetických receptur skončila kdesi hluboko „v šuplíku“… Naštěstí v dnešní době už hodně lidem docvaklo, že kosmetické umělotiny z laborky, které přírodu neviděly ani z rychlíku, nejsou pro tělo to pravé ořechové. Jinými slovy – příroda není blbá a i když vám ten nový silikonový krém úžasně žehlí obličej na počkání, za 10, 20, 30 let možná zapláčete… Protože víte, jak to dopadá, když se lidé snaží poručit větru a dešti a přírodu ze života vyšachovat… Ačkoli… Názor na to samozřejmě můžete mít jaký chcete.

Nakonec vás ale přece jen neochudím o recenzi nové značky tady na chroustím blogu – vybrala jsem si z e-shopu Folly Bylinnou osvěžující a hydratační vodu na pleť. Největší lákadlo pro mě osobně? Popis použití a účinků. Vodička slibuje rozjasnit, hydratovat, zjemnit a posílit bariérovou funkci pleti. Navíc je vhodná pro suchou, dehydratovanou a unavenou pleť (haló, tu jsem!) a jásat budou lidé, kteří se často pohybují v klimatizovaných a přetápěných prostorách. Jo a voda se dá prý používat jak ráno, tak během celého dne i přes make-up. Jdem na to? :)

Balení je mi sympatické (pochvala směr grafik a marketing). Jednoduché, nepřeplácané. Hnědá plastová lahvička se sprejem. Jediné, co bych drobet poupravila, tak přímo sprej – vyrobila bych mnohem jemnější, co tvoří spíš mlhu, než spršku. Ostatně, to je i důvod, proč sprej nepoužívám, pokud mám řasenku, make-up nebo cokoli dalšího barevného na obličeji. Vypadala bych totiž podobně, jako kdybych proběhla do auta skrz průtrž mračen. Takže vodu využívám hlavně ráno a doma, když na sobě nevedu žádné barvičky.

Vůně je ohromně příjemná a vřele ji doporučuji všem, kteří milují prosluněnou Provence. Je to levandulka jak vyšitá! Jasně, ve složení se zmiňuje ještě extrakt z rakytníku, medu, kopřivy nebo brambor. Ale tyto složky se k voňavému slovu vůbec nedostanou. Tady prostě vládne fialová levandule.

A teď to, co nás samozřejmě zajímá nejvíc – a tedy co tato bylinná osvěžující voda dělá?

Předně můžu říct, že všechno to, co slibuje – tedy pleť je po ní úžasně hydratovaná, příjemná na dotek a taky zdravě lesklá. Ne mastná, tak to nemyslím. Spíš získá parádní lesk, který se běžně na zašedlé pleti snažíte nasimulovat rozjasňovačem.
Taky mě zaujala jedna věc – když jsem po ránu vyčistila pleť růžovou vodou a přestříkala ji touhle bylinkovou… Neměla jsem potřebu okamžitě se mazat krémem. Což je zvláštní, protože bych se normálně scvrkla do miniaturní sušené trnky, kdybych mazací seanci neabsolvovala do několika málo minut. Ale po téhle vodičce ne. Udělala na obličeji jemný „povlak„, nebo jak to říct. Až po pár hodinách jsem si uvědomila, že jsem vlastně krém nepoužila vůbec a šla to napravit. Ohromně příjemná věc, tahle ‚levandulová‘ voda! Kdybych měla hodnotit, tak bych dala 9 bodů z 10 možných. 1 strhávám dolů za tu sprchovací pumpičku.

 

Článek byl původně napsán pro blog Růžový chroust :)

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: blog
Hmotnost: 0.01 kg
Složení: Bio
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: