Přírodní barvení vlasů

Neohodnoceno
Položka byla vyprodána…
Dostupnost Vyprodáno
0,01 Kč / ks
Přírodní barvení vlasů
Neohodnoceno
Certifikované a udržitelné produkty
UDRŽITELNÉ
produkty s certifikací
Největší výběr na jednom místě
NEJVĚTŠÍ VÝBĚR
produktů na jednom místě
Ověřeno zákazníky Heureka
99 % ZÁKAZNÍKŮ
nás doporučuje

Přírodní barvení vlasů

Od Magi | 15  

K přírodnímu barvení vlasů se uchyluje čím dál více lidí. A my víme proč! :)

shutterstock_210375688

  • Neničí vlasy
  • Nemají negativní vliv na naše zdraví
  • Ocení ho lidé s alergiemi
  • Aplikace je jednoduchá
  • Vlasy si zvládneme nabarvit sami
  • Výsledky sklízí úspěchy
  • U henny nemusíme spotřebovat celé balení, ale udělat si např. malé množství jen na odrosty
  • Barvy jsou přirozenější
  • Je to mnohdy zábavná alchymie :)

Pokud chceme vlasy natónovat nebo ztmavit, henna je pro nás jasná volba. Umí vlas zacelit, na rozdíl od běžných barev vlas neoslabuje, ale posiluje. Vlasy po ní také lépe rostou a méně vypadávají. Vlasy barvené hennou jsou lesklé, méně se mastí a na sluníčku doslová září.

Pokud je naším cílem zesvětlení, hennou ho bohužel nedocílíme a budeme muset sáhnout po polopřírodních barvách, jako je například má oblíbená Hairwonder. Tyto barvy neobsahují tolik chemie jako barvy z drogerie nebo od kadeřníka a především tam nejsou žádné nebezpečné látky.

Barvení hennou

Barvy sahají od zlatavých tónů pro přirozené blond odstíny až k havraní studené černé. Henna je rostlinka, která nám vlasy obarví do zrzavých barev, ale přidáním různých přírodních ingrediencí docílíme ztmavení do hněda nebo naopak rozzáření do červena. Tyto další přísady nám do henny přimíchali buď výrobci, nebo si můžeme koupit hennu čistou a přimíchat si je sami :), což je ale taková pokročilejší disciplína.

Prášek z henny se zalije horkou vodou - čím je voda teplejší, tím je větší barvící účinek a menší regenerační.

Když je henna kvalitní, barví i při zalití studenou vodou, kdy ovšem barva nebude výrazná, zato bude mít ozdravný a zpevňující efekt.

Umíchaná směs, která pomalu odkapává ze lžíce (tj. konzistence, která není příliš hutná a dobře se nanáší a zároveň není příliš tekutá a nestéká nám všude) se nechává na hlavě působit přibližně dvě až tři hodiny, někdo nechává pro silný efekt přes noc. Při barvení je nejlepší (a co si budeme povídat, i nejpříjemnější) udržovat barvu v teple, tzn. zabalit do potravinové fólie, ručníku nebo čepice a zabavit se :). Po pár umytích bude ještě barva z vlasů trochu senově cítit, ale to je asi daň za krásnou a přírodní barvu bez chemie. Navíc pro někoho to může být i vůně příjemná. Když ne, do směsi si můžete přimíchat i éterické oleje nebo například skořici :).

Nebarvení hennou

Pokud si koupíte blond hennu nebo tzv. bezbarvou, můžete si užít regenerační vlastnosti a zlepšení vlasové pokožky i bez změny barvy! :)

Barvení - zesvětlení

Typ barev, jako je zmiňovaný Hairwonder je použitím velice podobný barvám, jak je známe z drogerie. Doba působení je něco kolem půl hodiny a barvící i odbarvovací výsledky jsou téměř k nerozeznání. S jedním rozdílem! Vlasy jsou mnohem méně zničené a výsledné barvy vypadají přirozeněji. Vlasy po barvení nejsou přesušené ani lámavé a je to ideální volba i pro ty, kterým se nechce patlat s hennou a mít ji na hlavě několik hodin.

Tak směle do toho! Na výběr je až až :).

 

 

O autorovi
pr
S naprosto dětskou bezprostředností hodlá měnit svět k lepšímu. Ať už sdílením a šířením zdravého životního stylu, přírodní kosmetiky a nebo veganství. Šálků svého čaje má opravdu nespočet. Ilustrace, focení, design, cestování, ekologie, skládání hudby, psaní článků, vaření... Magi je pro testování kosmetiky na sobě, miluje naši planetu a je to taková moderní hipízačka s občas zvráceným smyslem pro humor.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: blog
Hmotnost: 0.01 kg
Složení: Bio
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: