Připraveni na jaro!

Neohodnoceno
Položka byla vyprodána…
Dostupnost Vyprodáno
0,01 Kč / ks
Připraveni na jaro!
Neohodnoceno
Certifikované a udržitelné produkty
UDRŽITELNÉ
produkty s certifikací
Největší výběr na jednom místě
NEJVĚTŠÍ VÝBĚR
produktů na jednom místě
Ověřeno zákazníky Heureka
99 % ZÁKAZNÍKŮ
nás doporučuje

Připraveni na jaro!

Od Adély | 15  

Letošní jaro přišlo opravdu nějak rychle, nebo se to zdá jenom mně? Ze dne na den začalo být obrovské teplo a sluníčko začalo krásně hřát a chvílemi i opravdu pálit. Jarní změny počasí mohou být dost náročné jak pro nás a naši pleť, tak pro citlivou pleť našich dětí. No a jakou péči potřebujeme? Napsala jsem vám pár mých triků, které na jaře nikdy nevynechávám.

FullSizeRender-5-1024x680_1

1. hydratace
Pleť bývá po zimě většinou dost vycuclá a na jaře se stejně jako příroda probouzí. Je tedy dobré dodat jí dostatek vláhy jak zevnitř, tak zvenku. Doporučuji tedy pít dostatek vody (zejména pokud běžně moc nepijete, tak jako já) a pleť pořádně hydratovat krémy. A pozor, jak suchá, tak mastná pleť potřebuje hydrataci.

FullSizeRender-3-1024x680

2. očista
Jaro je ideální čas pro různé očisty a detoxy. Ze svých zkušeností doporučuji zelený ječmen a chlorellu. Při začátku užívání těchto i jiných detoxikačních kůr je možné, že se nebudete cítit nejlépe. Je to normální, z těla odchází to škodlivé a nějak se to ven dostat musí. Na celém těle i na pleti obličeje je také dobré udělat peeling, ovšem pozor, kůže se obnovuje cca jednou za měsíc, proto nedělejte peeling moc často, ale maximálně 1-2x měsíčně.


3. dostatek vitamínů
Je dobré do pleti napumpovat kromě hydratace i vitamíny a udělat pořádnou jarní kůru. Skvělé je jíst svěží jídlo (ovoce, zeleninu) případně pít různé smoothie,… zkrátka a dobře jíst víc to, co vyroste na stromech či keřích. V péči o pleť je super použít nějaké sérum, které pleť krásně vyživí. (Séra jsou různá. Jak hydratační, tak liftingové, regenerační, proti vráskám. Vybírejte dle toho, co vás trápí nejvíce. Nejlepší je nanášet sérum ráno a večer před použitím krému.)

FullSizeRender-7-1024x680

4. UV ochrana

Pro ty z vás, co mají pleť opravdu hodně citlivou na sluníčko, případně je trápí pigmentové skvrny, doporučuji pleť chránit před prvními slunečními paprsky pomocí krémů, které mají ochranný faktor. Moje maminka dřív mívala s pigmentovými skvrnami opravdu potíže a každé jaro se jí dost zvětšily, když je nestihla včas chránit. Make-up je sice lehká ochrana sám o sobě, ovšem například já v těchto jarních dnech volím make-up raději lehčí a pod něj patří právě ochranný krém. Existují i make-upy a pudry, které mají také nějaký ochranný faktor, ale osobně nerada make-upy střídám, proto volím raději krém, který dám pod svůj klasický make-up. PS: občas je dobré nechat pleť i bez ochrany, aby se tvořil vitamín D

FullSizeRender-8-1024x680

Ochrana dětí je pro mě ještě důležitější než ochrana mé pleti. Je to teď druhý rok, co chráním Viktorčinu dětskou pleť před sluníčkem a samozřejmě nejsem žádný expert. Jednám ale dle své intuice a podle toho jak si myslím, že je to nejlepší.

FullSizeRender-2-1024x680_1

Čepičky, kloboučky, kšiltovky jsou tedy na 1. místě. Abych pravdu řekla, když byla Viktorka úplné miminko, natírala jsem ji vždy když jsme šli ven a ještě ji i zakrývala plenečkou. Teď to tolik nedodržuji, ale když vím, že venku svítí opravdu intenzivně a že budeme na přímém slunci delší dobu, tak ji samozřejmě natřu opalovacím krémem. Nepoužívám padesátky, ale stačí lehký krém, aby si pleť na slunce zvykla a aby bylo co používat v létě, až bude slunce opravdu pálit…

Jak to máte na jaře vy? Měníte nějak vaši pleťovou rutinu?

Mějte se všichni moc krásně, Adela

mrk na můj blog:-)

 

O autorovi
 

Kdo jsem? ...jsem žena mnoha rolí, každou roli miluju a za každou jsem šťastná! 

Jsem máma nádherné holčičky, která se mi narodila když mi bylo skvělých 19 let. Původně to vypadalo jako nejhorší věk pro dítě, postupem času se ale ukázalo, že lepší načasování být nemohlo.

Doplňkové parametry

Kategorie: blog
Hmotnost: 0.01 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: