Poznejte svůj typ pleti!

Neohodnoceno
Položka byla vyprodána…
Dostupnost Vyprodáno
0,01 Kč / ks
Poznejte svůj typ pleti!
Neohodnoceno
Certifikované a udržitelné produkty
UDRŽITELNÉ
produkty s certifikací
Největší výběr na jednom místě
NEJVĚTŠÍ VÝBĚR
produktů na jednom místě
Ověřeno zákazníky Heureka
99 % ZÁKAZNÍKŮ
nás doporučuje

Poznejte svůj typ pleti #diagnostikapleti

Od Markéty |16. 6. 2018  

stažený soubor (12)

Typ pleti se většinou také dědí. Pokud má tedy vaše maminka suchou pleť, pravděpodobně ji budete mít taky. Velkou roli však hraje i životní styl, strava, jestli dostatečně spíte, nestresujete se, nekouříte a moc nepijete alkohol, nebo si užíváte života všemi doušky a vaše pleť na to také vypadá. Stav pleti se také mění s přibývajícím věkem. Po třicítce je mnohem sušší. Vliv na ni má také roční období. V zimě trpí na podráždění a vysušení a v létě se zase může trochu víc mastit. Na tyto změny je zapotřebí reagovat.

Určování typu pleti

Nejjednodušším způsobem, jak poznat svůj typ pleti je určitě pozorování. Zaměřte se na pleť, když je odlíčená a bez krémů. Většinou není těžké už pouhým pohledem poznat, zda je pokožka suchá, mastná nebo mastná uprostřed obličeje (T- zóna) a suchá při okrajích, což značí pleť smíšenou. Pleť normální je zase téměř bezproblémová a mastí se jen velice mírně v oblasti T- zóny.

 

stažený soubor_3

Tato pleť je optimálně vyvážená, takovou by chtěl mít každý. Mazové žlázy pracují vyrovnaně a pleť vypadá jemně a hladce. Póry jsou málo viditelné a třeba zrovna teď se může lehce mastit T-zóna. Nemusíte používat nijak spešl kosmetiku. Je jen potřeba řádně odličovat a čistit pleť ráno i večer a dopřát jí hydrataci pomocí krému, séra nebo oleje. Určitě nezapomínejte chránit pleť před sluníčkem. I ve městě.

Jaké jsou její znaky?

 • jemné skoro neviditelné póry 
 • je zdravě prokrvená
 • sametová a jemná na dotyk
 • svěží, narůžovělá barva a je stejnoměrně průsvitná 
 • netrpí na nedokonalosti
 • není přecitlivělá

 

 

SUŠENKA_clanek_dm

Suchá pleť má nedostatečný mazový filtr, který by ji chránil. Postrádá lipidy, které zadržují vlhkost a vytváří bariéru proti vnějším vlivům. Suchá pleť je často napjatá, hrubá, křehká a začervenalá. Je málo elastická a trpí mnohem dříve na vrásky a červené žilky. Možnou výhodou je, že tato pleť nemá takové sklony k tvorbě akné, ale v poslední době jsou i případy, kdy se na velmi suché pleti začne objevovat akné. U této pleti jsou optimální péčí oleje. Je však důležité nezapomínat na péči s UV filtry.
 
 
 

Zajímavost: Problémy související se suchou pletí jsou společným důvodem 40 % návštěv u dermatologů. 


Jaké jsou její znaky?

 • ložiska šupinaté a olupující se kůže
 • hrubý povrch pleti (někdy vypadá jako předčasně zestárlá) 
 • pocit napjatosti 
 • možné svědění 

 

 

stažený soubor (2)_2

U smíšené pleti se typy pleti liší v T-zóně a na tvářích. Mastnější oblasti takzvaná T-zóny jsou způsobeny vyšší tvorbou kožního mazu. Sušší oblasti jsou způsobeny nedostatkem kožního mazu a souvisejícím nedostatkem lipidů. Tato pleť je tak celkem komplikovaná na péči. Nejlépe fungují hydratační a lehká séra nebo oleje, které jsou určené pro srovnání pleti do normálu.

 

Jaké jsou její znaky?

 • mastnou pletí v T-zóně (čelo, brada a nos) 
 • rozšířenými póry v této oblasti a možnými nedokonalostmi
 • normální až suchou pletí na tvářích

 

 

MASTĚNKA_clanek_dm

Mastná pleť má rozšířené póry a leskne se. Leskne se i brzo po probuzení i velmi krátce po vyčištění pleti. Tato pleť má často akné, které způsobuje přebytečný maz. Ten ucpává póry a tvoří se záněty. V tomto případě je dobré používat přípravky, které redukují tvorbu mazu. Není však dobré používat přípravky, kde je obsažen alkohol. Ten pleť nadměrně vysušuje a ta se pak brání právě tou mastnotou. Levandule, habr nebo třeba tea tree jsou dobří přírodňáci s antibakteriálními a antiseptickými účinky. 

Jaké jsou její znaky?

 • zvětšené, jasně viditelné póry 
 • lesklý povrch 
 • silnější, mdlá pleť, většinou bez viditelných žilek
 • mastná pleť má sklony k tvorbě komedonů (černé tečky a bílé pupínky) a různých forem akné. 

 

 

 PŘECITLIVKA_clanek_dm_1

Citlivá pleť je snadno podrážděná různými faktory, které jsou normální pletí běžně dobře snášeny. Třeba kosmetickými a čistícími výrobky, změnami teplot, stres. Dost lidí trpí právě na citlivou pleť celoživotně. Najdou se však případy, kdy je přecitlivělost pleti způsobena třeba slabším imunitním systémem, problémy s ledvinami a celkovým narušením rovnováhy. V takovém případě je dobré tělo vrátit zpět co nejdříve. Poctivým spánkem, vyváženou stravou a pohybem.

Jaké jsou její znaky?

 • reaguje přecitlivěle ve větší míře než normální
 • je často zarudlá
 • štípe, svědí a pálí
 • pne, praská a šupinatí

 

 

 

 

 

 

Klinická-diagnostika-pleti_hp

I velmi zkušené kosmetičky a dermatoložky používají na přesné určení pleti přístroje, které vidí do více vrstev pleti a nedá se tak zaměnit třeba suchou pleť, která se brání maštěním právě za tu mastnou. 

Proto jsme pořídili na naše Hýčkárny profesionální přístroj, díky kterému vám naše holky přesně diagnostikují pleť. Určí její typ a na co je náchylná. Vybraná péče tak bude fungovat mnohem lépe, když bude zvolená přímo vám na tělo. Můžete se tak konečně vyhnout akné a nebo oddálit vrásky na neurčito.

 

Objednejte se na klinickou diagnostiku pleti, která je k nákupu na Hýčkárně zdarma nebo za slušných 190 Kč, které pokrývají pouze materiál. 

Jak probíhá diagnostika pleti ve Folly?

 

 

O autorovi
 unnamed (1) Patří k Folly týmu. Miluje přírodu, postupně přechází na přírodní kosmetiku a ekodrogerii. Zbožňuje vaření, protože jídlo je nejlepší neřestí, design v celé jeho šíři a své dva psy, které našla v útulku a pomalu je vypiplala ke skorodokonalosti :-)

 

Doplňkové parametry

Kategorie: blog
Hmotnost: 0.01 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: