Podzimní půst... nebo stačí očista?

Neohodnoceno
Položka byla vyprodána…
Dostupnost Vyprodáno
0,01 Kč / ks
Podzimní půst... nebo stačí očista?
Neohodnoceno
Certifikované a udržitelné produkty
UDRŽITELNÉ
produkty s certifikací
Největší výběr na jednom místě
NEJVĚTŠÍ VÝBĚR
produktů na jednom místě
Ověřeno zákazníky Heureka
99 % ZÁKAZNÍKŮ
nás doporučuje

PODZIMNÍ PŮST... nebo stačí očista?

Od Magi | 5  

Půst je tradiční očistná metoda těla i duše. Napoprvé se to může zdát těžké a nevydržitelné, nejíst a pít jen čistou vodu, ale každý další půst bude jednodušší a jednodušší :).

shutterstock_45350725

Cílem půstů je zastavit činnost celé trávicí soustavy a vyčistit ji. Po správném půstu se tělo vyčistí, máme hromadu pozitivní energie, vitamíny a minerály se nám lépe vstřebávají do krve, také začneme intenzivněji vnímat chutě a vůně a nechybí ani prozření psychické a v extremních případech i přehodnocení dosavadních hodnot života. Ty pravé půsty se vážou na tradice a náboženství a trvají až několik týdnů. Už od pradávna však motivy náboženské, filozofické i léčebné splývají. Mezi krajní půst patří čtyřicetidenní, kdy tělo už začíná brát energii pro životně důležité tělesné procesy samo ze sebe. Živiny získává z vlastních orgánů a jedná se tedy o opravdový extrém. Během celého procesu půstu člověk projde spoustou psychicky i fyzicky náročných fází a to je nedílná součást účinků očisty.

Půsty jsou tedy bohužel dost náročné. Jednodenní samozřejmě zvládneme naprosto s přehledem, ten má ovšem víceméně účinky pouze na odstranění veškerých plynů z těla. Půsty třídenní až sedmidenní mají za následek odstranění v průměru jednoho kila tuku za den, z kterého si tělo bere energii na všechny důležité tělesné funkce. Půsty delší, zpravidla dlouhé 21 dní, lidé podstupují z důvodu, že tělo už se nečistí jen od tuků, ale údajně od různých výrůstků, případných nádorů a účastníci se často během těchto tří náročných týdnů zbavují alergií, závislostí na nikotinu a jiných zlozvyků. Ovšem při návratu do běžného života je tělo po těchto dnech či týdnech pouze o vodě nabito novou životní energií a každý, kdo někdy půst podstoupil správně, vám o něm neřekne ani půl špatného slova. Naopak. Budou vás zdravit otázkou, jestli už jste zkusili ten půst, časem to zkrátí na mávnutí a slovo půst až nakonec takto pojmenují svou nejmladší dceru.

Pokud ovšem chceme účinky více než jednodenního půstu, aniž bychom si museli brát v práci dovolenou, je tu možnost tzv. očisty. Ta má určitá pravidla, která je potřeba dodržovat.

Pitný režim založený na čisté vodě je základ. Tento částečný půst neboli očista či detox už není pouze o vodě, ale zahrnuje minerální vody, zeleninové a ovocné šťávy a na zahřátí pouze tekutou část zeleninových vývarů, a to v průměru každé 4 hodiny. Vodou dostatečně vyplňujeme čas mezi “chody”. Odstranění pevné stravy uleví trávicímu traktu a tělo není zbytečně zatíženo trávením, které bere organismu spoustu energie. Co nám taková očista přinese?

  • Úbytek tukových zásob
  • Uvolnění a vyplavení toxinů z těla
  • Regeneraci jater, ledvin a střev
  • Pročištění krve
  • Příliv energie
  • Zlepšení stavu kůže, vlasů i nehtů
  • Pozitivní vliv na psychiku
  • Změna chutí (většinou mizí potřeba cukru)
  • Intenzivnější vnímání chutí, vůní,...

Zkrátka, budete se cítit nějak takhle ;)

FotkyFoto_78793626_M

Kromě vody, ovocných, zeleninových šťáv a zeleninových vývarů určitě doporučuji zařadit ostropestřec. Ten je harmonizující pro játra, odstraňuje z něj toxické a jedovaté látky a podporuje přirozenou funkci jater - vlastní detoxikaci organismu.

Očistu těla, zejména tlustého střeva, podpoříte nejúčinněji zelenými potravinami – jako je chlorella, mladá pšenice nebo mladý ječmen.

Zařaďte do tekutého jídelníčku i elixír zdraví - práškový čaj Matcha. Ten vás nadopuje energií, zlepší náladu a pomůže s volnými radikály díky svým silným antioxidačním účinkům.

K očistám je skvělé zapojit i očistu vnější. Tedy podpořit tělo nejen aromaterapií a pobytem na čerstvém vzduchu, ale i masážemi a různými bahenními lázněmi a maskami ze zeleného jílu, který rozhodně doporučuji koupit i ve verzi pro vnitřní užití. Je nabitý spoustou minerálů, pomáhá k celkové detoxikaci organismu a doplňování stopových prvků v těle, které nám mohou během této očisty chybět.

Návrat k pevnému jídelníčku by měl být pozvolný. První dny volit jen dušenou zeleninu v malých, ale častých dávkách. Postupně přidávat čerstvé ovoce a zeleninu, luštěniny, atd.

Rada na závěr: Zvolte si den v týdnu, kdy si před delší očistou uděláte půst pouze o vodě. Když si vyberete třeba pátek, nebuďte zklamaní, pokud se vám napoprvé nepovede vytrvat celý den, to je naprosto normální... příští pátek už to určitě vyjde :)! Pokud se cítíte na delší očistu (doporučuji týdenní) radím vyklidit ledničku, ať vás moc neprovokuje. Já jsem byla schopna během své očisty i vařit svému milému, ale jednoduché to tedy nebylo - aneb dobrá lekce, jak zjistit sílu své vůle.

 

Hezčí a ještě víc zdraví s podzimním půstem!

Magi

 

O autorovi
pr
S naprosto dětskou bezprostředností hodlá měnit svět k lepšímu. Ať už sdílením a šířením zdravého životního stylu, přírodní kosmetiky a nebo veganství. Šálků svého čaje má opravdu nespočet. Ilustrace, focení, design, cestování, ekologie, skládání hudby, psaní článků, vaření... Magi je pro testování kosmetiky na sobě, miluje naši planetu a je to taková moderní hipízačka s občas zvráceným smyslem pro humor.

Doplňkové parametry

Kategorie: blog
Hmotnost: 0.01 kg
Složení: Bio
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: