Novoroční předsevzetí

Neohodnoceno
Položka byla vyprodána…
Dostupnost Vyprodáno
0,01 Kč / ks
Novoroční předsevzetí
Neohodnoceno
Certifikované a udržitelné produkty
UDRŽITELNÉ
produkty s certifikací
Největší výběr na jednom místě
NEJVĚTŠÍ VÝBĚR
produktů na jednom místě
Ověřeno zákazníky Heureka
99 % ZÁKAZNÍKŮ
nás doporučuje

Novoroční předsevzetí

Od Magi | 1. ledna  

Vítáme Vás do nového roku! Už máte nějaké předsevzetí? Samozřejmě, předsevzetí mají ne úplně lichotivou pověst, že se těžko plní a ne vždy splní naše očekávání, ale to jsou pomluvy! :) My pro Vás máme jedno úplně ideální - kdo by nechtěl být v roce 2016 ještě krásnější, než byl v roce předcházejícím? A skvělá zpráva je, že to za Vás zařídí Vaše kosmetika... lépe řečeno, přírodní kosmetika! ;)

Srovnání přírodní a doma vyráběné kosmetiky už jsme tu měli, tak se dnes podíváme, jak je na tom běžná kosmetika versus kosmetika přírodní. Snad z toho vyplyne i to, proč jsme tak přesvědčení, že Vám pomůže splnit Vaše předsevzetí a v příštím roce se cítit ještě lépe než dosud.

Novorocni_predsevzeti_header-2_1

CHEMICKÁ KOSMETIKA

 

PŘÍRODNÍ KOSMETIKA

Konvenční kosmetika je méně či více zdraví škodlivá.

0:1

Přírodní certifikovaná kosmetika nemá vliv na naše zdraví a když, tak je to vliv pozitivní.

Často obsahuje levná plnidla, příliš vody a průmyslová pěnidla. Nebezpečné konzervanty v podobě parabenů a antiperspiranty obsahují hliník, který se podle posledních studií označuje za spouštěč rakoviny (zejména rakoviny prsu).

0:1

Nechemická kosmetika často místo ředění vodou dosahuje správné konzistence pomocí kvalitních a nám prospěšných rostlinných šťáv (aloe vera šťáva, březová šťáva, atd.). Konzervuje regeneračním vitaminem E nebo éterickými oleji.

Je velice snadno k sehnání. Stačí zamířit do velkých obchodních řetězců nebo naopak do malého smíšeného obchodu v maloměstě.

1:0

Hůře se shání, většinou musí člověk zamířit do specializovanějšího obchodu, nebo nakoupit přes internet.

Je levnější.

1:1

To ovšem jen na první pohled. Cena chemické kosmetiky je často odvozena od velice nekvalitního složení. Přírodní kosmetika je zpravidla koncentrovanější/méně ředěná a proto jí stačí méně a balení vám vydrží na více použití.

Výroba běžně dostupné kosmetiky je ekologicky náročná. Výroba některých látek a zpracování je často taková malá ekologická katastrofa.

0:1

Certifikovaná kosmetika má spoustu mantinelů i co se výroby týče. Výrobci ingrediencí, které jsou obsažené ve speciální kosmetice, si však hlavu s ekologičností lámat tolik nemusí, protože vyrobit olej není pro planetu ani zdaleka tak zatěžující jako výroba chemie.

Látky, které po použití odtečou do odpadního kanálku ve vaně, dřezu či umyvadle, ovšem nejsou nebezpečné jen při výrobě a při použití, ale také po použití. Znečišťují vodu, podzemní vody, moře, oceány, půdu i ovzduší způsobem, který je pro Zemi destruktivní a odpad nelze účinně vyčistit, ani se ho zbavit

0:1

 

Suroviny v přírodní kosmetice jsou, světe div se, přírodní :). Může sice nastat určitá nerovnováha, ale není to žádná velká katastrofa, na rozdíl od dámy vlevo.

 

Kosmetiku z běžného obchodu koupíte v plastu, který se rozkládá až tisíce let, s fólií, která se rozkládá stovky let a také se silikony obsažené přímo v kosmetice, které tu na zemi mohou ničit vodu další statisíce let.

0:1

Certifikace přírodní kosmetiky není ovšem přísná jen u obsahu. Je důležité, aby výrobce uvažoval ekologicky a použil materiál pro svůj obal, který je recyklovatelný nebo nijak nenarušoval přírodu. Často výrobci sahají po papíru, bambusu, škrobech, porcelánu a sklu. Trend opětovného plnění vypotřebovaných produktů za nižší cenu je také jeden z těch skvělých nápadů! :)

Produkty na bázi chemie zabírají téměř okamžitě a poradí si s problémem, kvůli kterému jsme výrobek koupili. Účinky však mizí téměř bezprostředně potom, co produkt přestaneme používat a často je pak náš problém v ještě horším stavu než před jeho použitím.

1:1

Přírodní produkty nemají narozdíl od chemických za úkol potlačovat projevy, ale podnítit tělo k tomu, aby správně fungovalo. Příroda tedy nezabírá tak zázračně rychle jako chemie, ale časem se dostavuje zlepšení, které ani po vysazení neodeznívá. Často se vrací v mnohem jemnější formě a nebo vůbec.

Drogerie a kosmetika, která je běžně k sehnání, je bohužel krom jiného nabitá syntetickou parfemací, která je častým spouštěčem alergií a ani s testováním na zvířatech si moc velkou hlavu nedělá. A to ani v době, kdy se téměř na vše dá použít počítačová simulace.

0:1

Přírodní kosmetika je tradičně ovoněná pouze přírodními éterickými oleji. Ty mají skvělé aromaterapeutické a zdravotní účinky. I u některé přírodní kosmetiky a drogerie však lze najít parfemaci syntetickou. Většinou ji odhalíte tak, že není popsána jako extrakt nebo u sebe nemá hvězdičku s vysvětlením, že se jedná o éterické/esenciální oleje.

 

3:8

 

Přírodní kosmetika to vyhrála na celé čáře (jupíííí!). A když mluvím o přírodní kosmetice, mám stejně tak na mysli i drogerii, léky, potravinové doplňky i jídlo samotné. Chraňme si své zdraví, protože většina změn, které v těle kvůli syntetickým látkám vznikají, jsou nevratné. I ten nejběžnější, ale i dražší krém z obyčejného oddělení drogerie má v sobě například ropné deriváty. Ty se usazují na játrech a jsou pro tělo neodbouratelné. Ropa se navíc ráda schovává pod hezkými názvy jako je Mineralní olej/Mineral oil a nebo více rozpoznatelně jako třeba Parafín/Paraffinum Liquidum.

Do nového roku už jedině bez chemie! :)

Magi

 

 

O autorovi
pr
S naprosto dětskou bezprostředností hodlá měnit svět k lepšímu. Ať už sdílením a šířením zdravého životního stylu, přírodní kosmetiky a nebo veganství. Šálků svého čaje má opravdu nespočet. Ilustrace, focení, design, cestování, ekologie, skládání hudby, psaní článků, vaření... Magi je pro testování kosmetiky na sobě, miluje naši planetu a je to taková moderní hipízačka s občas zvráceným smyslem pro humor.

Doplňkové parametry

Kategorie: blog
Hmotnost: 0.01 kg
Složení: Bio
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: