EKOPÁTEK - Opravdu potřebujeme chemické prací prostředky?

Neohodnoceno
Položka byla vyprodána…
Dostupnost Vyprodáno
0,01 Kč / ks
EKOPÁTEK - Opravdu potřebujeme chemické prací prostředky?
Neohodnoceno
Certifikované a udržitelné produkty
UDRŽITELNÉ
produkty s certifikací
Největší výběr na jednom místě
NEJVĚTŠÍ VÝBĚR
produktů na jednom místě
Ověřeno zákazníky Heureka
99 % ZÁKAZNÍKŮ
nás doporučuje

EKOPÁTEK - Opravdu potřebujeme chemické prací prostředky?

Od Markéty | 12. 1. 2018  

stažený soubor (1)_2

 

Taky milujete to, když si na sebe vezmete čisté a voňavé tričko, povlečete si nově postel a cítíte… Tak a teď opravdu. Co cítíte? Chemickou vůni. Opravdu je to vůně, kterou chcete cítit? Teď vás pár slyším s takovým tím… No jasně, není nad ten můj Lenor, Senor, Benor. Chápu! Tak, když zrovna teď pomineme, že každým svým praním a mytím nádobí v myčce těmi vymakanými chemickými prostředky, které sundají prostě všechno, vypouštíte do odpadních vod nekonečnou hromadu chemky, mrknem na to, co to může působit právě vám.

Nechci se chlubit, ale jsem jedna z mála, která nemá žádnou alergii. Vlastně tedy až na Novalgin, po kterém mi oteče huba a vypadám jak po botoxu. S tím se dá žít))) To sem ale nepatří. Takže já nejsem úplně přecitlivělá na to, jaký prášek používám. Ale stejně! Vím totiž, že i když mě to nedráždí, moje kůže je jako otevřené dveře, vstoupí vše a většinou bez zaklepání. A je jen otázka času, kdy se přidám k většině alergické populace. Protože...

Ty naše oblíbené chemické prášky a leštidla a bělidla totiž neškodí jen odpadním vodám, škodí i organizmu, a to celkem dost. Stačí, aby vaše pračka pořádně nevymáchala prádlo a nechala na něm nějaké ty zbytečky. Nebudem si lhát, to se stává vlastně furt. Je to taky způsobené tím, že plníme bubny víc, než je doporučováno, a tím pádem je prádla na nadávkovanou vodu až moc. Jo chápu, chceme všichni šetřit. Nikdo nechce prát tři věci.

No a pak máte celý den na svém těle chemicky ošetřené oblečení, které pomaličku vypouští do vašich pórů jedovaté škodiče. Ty se pak ukládají ve vašem těle jako toxiny a vy se pak divíte, že alergie přibývají. Pak se čistíte chlorellou a ječmenem a snažite se jíst zdravě, přitom svému tělu stále škodíte. Přes den i při spánku.

Naše babičky používaly mýdlo, sodu, ocet, citron a vystačily si dokonalou elegancí. Dokonce si pamatuju, že právě moje babička měla všechno vyleštěné a její bílé košile byly bílé prostě furt. Netvrdím, abyste se vrátili k valše, ale ta soda…

A jestli se vám nechce moc experimentovat se správným mícháním mycích a pracích prostředků, máte kolem sebe celkem velký výběr přírodních prostředků, které jsou z většiny právě z těch základních surovin, jenž fungují odjakživa a skvěle. Jejich velkou výhodou je, že jsou absolutně biologicky odbouratelné, což je pro nás důležité. A nebudou vám uhlodávat vaše zdraví.

Taky jsou většinou víc koncentrované. Takže to, že za ně dáte víc, než za ty z drogérky, se vám vrátí jak do peněženky, tak v krásně čistém prádle, které voní po přírodě. Jo! A myčka vám konečně nebude likvidovat skleničky. A taky se zbavíte takového toho chemického povlaku. Já ho úplně nesnáším, když vezmete do ruky právě umytou sklenku a ona vám vrže v prstech. Víte, co myslím.

Přemýšlejte nad tím, zda by nebylo lepší si to zjednodušit a vlastně se vrátit před ten chemickej a toxickej boom a začít trochu čistěji. Bude se vám lépe ulehat do peřin a ty trička vydrží ještě o kousek déle, protože jejich vlákna nebudou oslabována chemikáliemi.

 

Příště už se mrknu na konkrétní rady, jak na tenhle přerod. Mám v rukávu pár super způsobů. I jak dát pračku zase do formy. (Ne, nejsem kutil Tim.) A jestli vás zajímají fakta a celkem šokující čísla, která se točí okolo praček a myček, mrkněte sem.

 

Nejlepší odpad je ten, který vůbec není! 

 

Díky, že se zajímáte. A jestli máte něco s čím se chcete přidat do diskuze, nesmírně uvítám, když pozitiva i negativa zmíníte v konverzeci pod postem na facebooku

Těším se, Markéta

 

O autorovi
 unnamed (1) Patří k Folly týmu. Miluje přírodu, postupně přechází na přírodní kosmetiku a ekodrogerii. Zbožňuje vaření, protože jídlo je nejlepší neřestí, design v celé jeho šíři a své dva psy, které našla v útulku a pomalu je vypiplala ke skorodokonalosti :-)

 

Doplňkové parametry

Kategorie: blog
Hmotnost: 0.01 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: