8 pravidel správného odličování

Neohodnoceno
Položka byla vyprodána…
Dostupnost Vyprodáno
0,01 Kč / ks
8 pravidel správného odličování
Neohodnoceno
Certifikované a udržitelné produkty
UDRŽITELNÉ
produkty s certifikací
Největší výběr na jednom místě
NEJVĚTŠÍ VÝBĚR
produktů na jednom místě
Ověřeno zákazníky Heureka
99 % ZÁKAZNÍKŮ
nás doporučuje

8 pravidel správného odličování

Od Báry |   

Dokonalá pleť v každém věku? Stačí dodržet 8 pravidel správného odličování. Naučte se je znát jako násobilku!

 shutterstock_206625799

Městský smog, slunce, vysedávání před počítačem, pobyt v zakouřeném prostředí – tohle všechno má na zdraví a krásu naší pleti špatný vliv. Právě proto nedám dopustit na noční séra a krémy, které mají obrovskou moc všechno tohle napravit. Věděli jste ale, že fungují jen v případě, že si pleť před nanesením noční péče důkladně odlíčíte? Přes make-up se totiž účinné látky do vaší pleti v podstatě vůbec nedostanou. Navíc, pokud do postele zamíříte v „plné polní”, pleť tím zbytečně zatížíte a dáte prostor pro vznik rozšířených pórů a nepříjemných pupínků, omezíte tím tvorbu kolagenu, takže vaše pleť bude rychleji stárnout. Nemluvě o tom, že se ráno pohledem do zrcadla zrovna dvakrát nepotěšíte.

Pokud však mluvíme o důvodech, proč je tak důležité pleť důkladně čistit, měli bychom si připomenout i to, jak ji správně odlíčit. Takže, která pravidla správného odličování známe a jak se o pleť co nejlépe postarat? Shrňme si to:

1. Odličujte se ráno i večer

Odličování dvakrát denně je klíčem ke krásné pleti. Večer z pleti odstraníte líčidla a zbytky make-upu, ráno se zase zbavíte drobných nečistot a přebytečného kožního mazu, který se na vaší pleti tvoří přes noc.

2. Zapomeňte na vodu a mýdlo

Voda obecně není na mytí obličeje příliš vhodná, a to především v případě, že máte citlivou pleť. Obsahuje chlor, který pleť vysušuje a dráždí, takže je pak náchylnější k tvorbě pupínků. Pokud si ale ranní vstávání bez oplachování obličeje neumíte představit, zbavte se chloru tím, že si vodu převaříte nebo ji necháte odstát přes noc.

3. Používejte šetrnější odličovače při odličování řasenky, očních stínů a linek

Osobně nedám dopustit na odličovací oleje, které si dokonale poradí i s voděodolným make-upem a pleť je po jejich použití krásně vláčná a jemná. Jejich jedinou nevýhodou je, že pokud se ráno odlíčíte olejem, šance, že vám po nalíčení nebude držet linka nebo řasenka, je vysoká. Volte proto olejové odličovače hlavně na noc, a ráno pak pleť dočistěte odličovacím mlékem či minerální vodou a termální vodou ve spreji.

4. Při odličování očí použijte na každé oko jiný odličovací tampon

A to hlavně v případě, že trpíte na ječná zrna nebo na záněty spojivek. Z jednoho oka do druhého tak totiž snadno přenesete infekci.

5. Nikdy na pleť zbytečně netlačte

Pleť na obličeji jsme dostali do vínku jen jednu, tak si ji pořádně hýčkejte! Při odličování pleť nedřete, způsobíte tím jedině její podráždění a taky to, že si kůži doslova “vytaháte”. Výsledky špatného zacházení s pletí neuvidíte hned, po pár letech ale můžete pořádně zaplakat.

6. Odličujte směrem ven z obličeje

Ať už si pleť odličujete mlékem, gelem nebo olejem, nanášejte odličovač na pleť jemnými krouživými pohyby. Make-up i všechny nečistoty, které se vám na pleti přes den usazují, odličujte vždy směrem ven z obličeje a pokud možno, vždycky tahem směrem nahoru. Zabráníte tím předčasnému povadnutí pleti.

7. S odličovacími tampony nešetřete a čistěte do té doby, až bude tampon úplně čistý

Odličovací tampony stojí pár korun a rozhodně se na nich nevyplácí šetřit. Použijte jich prostě tolik, kolik je zrovna potřeba, jedině tak budete mít pokožku perfektně odlíčenou a následná péče tak může v pleti rovnou působit.

8. Na odličování nezapomínejte ani v případě, že zrovna cestujete

Ani při cestování nezapomínejte na čištění pleti. Výborně vám v tomhle případě poslouží jednorázové odličovací ubrousky, které jsou právě při cestování naprosto nedocenitelné.

shutterstock_250451851

 

O autorovi
Momentálně působí jako online editorka časopisu Marie Claire. Pro Folly připravuje články o zdraví, kráse a o všem, co k tomu patří. Bára miluje kosmetiku, cestování, sport, dobré jídlo a svoje dva kocoury.

Doplňkové parametry

Kategorie: blog
Hmotnost: 0.01 kg
Složení: Bio
Položka byla vyprodána…
Nevyplňujte toto pole:
Uoiko 27.4.2019 03:51
d3d3LmZvbGx5LmN6 aetmuwofa-a.anchor.com [URL=http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#aetmuwofa-u]aetmuwofa-u.anchor.com[/URL] http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#aetmuwofa-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#aetmuwofa-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#aetmuwofa-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#aetmuwofa-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#aetmuwofa-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#aetmuwofa-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#aetmuwofa-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#aetmuwofa-t oafiltil
Odpovědět
Uyabacep 27.4.2019 03:51
d3d3LmZvbGx5LmN6 ajoutovuq-a.anchor.com [URL=http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#ajoutovuq-u]ajoutovuq-u.anchor.com[/URL] http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#ajoutovuq-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#ajoutovuq-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#ajoutovuq-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#ajoutovuq-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#ajoutovuq-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#ajoutovuq-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#ajoutovuq-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#ajoutovuq-t ilexala
Odpovědět
Alusiaocmq 27.4.2019 03:51
d3d3LmZvbGx5LmN6 utaivu-a.anchor.com [URL=http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#utaivu-u]utaivu-u.anchor.com[/URL] http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#utaivu-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#utaivu-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#utaivu-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#utaivu-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#utaivu-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#utaivu-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#utaivu-t http://theprettyguineapig.com/generic-cialis/#utaivu-t toaecaja
Odpovědět