7 velkých českých firem omezuje plasty! #dostbyloplastu

Neohodnoceno
Položka byla vyprodána…
Dostupnost Vyprodáno
0,01 Kč / ks
7 velkých českých firem omezuje plasty! #dostbyloplastu
Neohodnoceno
Certifikované a udržitelné produkty
UDRŽITELNÉ
produkty s certifikací
Největší výběr na jednom místě
NEJVĚTŠÍ VÝBĚR
produktů na jednom místě
Ověřeno zákazníky Heureka
99 % ZÁKAZNÍKŮ
nás doporučuje

7 velkých českých firem omezuje plasty! #dostbyloplastu

Od Markéty |22. 6. 2018  

 

stažený soubor (1)_2

Od začátku mě tak trochu mrzelo, že nemám po ruce dostatek českých čísel. Jak je to u nás s plastem. Jak se to mění nebo nemění. Tady se jak už je zvykem tak nějak všeobecně mlčí. Společnost nic neřeší, velké české firmy dělají, že se jich to netýká. A ano! Můžete podotknout... Vždyť část z lidí to alespoň mění u sebe. Jo! A to je boží! Proto tyhle články taky píšu. Šířit nějakou tu osvětu se prostě musí. Je to potřeba. Jenže, nebudeme si nic nalhávat, my jsme jen ty rybky v tom zahumuseném moři, rybníku i říčce za barákem. Ale! 

Zvolávám hlasité hurá! Už i u nás se velké české firmy konečně rozhoupaly pro ekologičtější provoz. A já si myslela, že se všichni klasicky proberou, až když okolo naší krásné země bude vše ze škrobu, skla a prostě všemožného eko materiálu. No dobře, abych nebyla tak zlá, jsem na náš národ hrdá. Víte, že jsme druzí - hned za Belgičany - v recyklaci odpadu? Je naprosto skvělé, že jako národ cítíme zodpovědnost za stav životního prostředí a za to nám od srdce tleskám. 

Tak a teď přišel čas na ty velké firmy. A víte, jaké to jsou?

Právě tento týden se sedm firem zavázalo ke slibu, že omezí jednorázové plasty. Sami na to nepřišli. Popíchlo je ministerstvo životního prostředí. To vytvořilo kampaň #dostbyloplastu.

Je to skvělé! Jak se tady navzájem nabádáme k tomu, že si bereme svůj hrníček a na sváču si raději sedneme do bistra nebo si to vezmeme sebou do vlastní misky, tak teď už to půjde zase o kus snáz. 

dostbyloplastu

 

CrossCafe, Bageterie Boulevard, Ugo, Benzina, České dráhy, Leo Express a přidali se i pražští kavárníci Dudes and Barbies.

Tihle velikáni, kam se chodíme najíst a jejich odpad byl do teď z velké části plastový, nahradí právě plastové nádobí a kelímky za mnohem příjemnější porcelán a příbory vrátí zpět do nerezu. Zruší nesmyslná brčka a míchátka. Také chtějí omezit separátní balení přísad, jako jsou dresinky, koření, cukr a jiné. 

Zajímavost: Víte, že Benzina je jedním z největších prodejců kávy v ČR? Odteď si klidně doneste svůj hrníček, keepcup a jiné. V ČR se za rok vyrobí něco kolem 20 tisíc tun plastového nádobí a 240 tun obalového plastu za rok. To je slušný randál. Bude to do budoucna míň? 

 

Podpořte projekt #dostbyloplastu a nechte si oblíbené kafe připravit do svého kelímku. Jídlo do své krabičky nebo klasického jídeláku. Teď už to půjde. Státní zdravotní ústav a ministerstvo zdravotnictví připustilo, že lze dostat kávu do osobního hrnku nebo opakovatelně použitelného kelímku a tak stejně je to i s krabičkami na jídlo.

 

 A taky mi napište pod příspěvek na facebooku, jak se vám tenhle posun líbí, co na něj říkáte?

 

Mějte moc prima víkend. Markéta

 

 

 

 

O autorovi
 unnamed (1) Patří k Folly týmu. Miluje přírodu, postupně přechází na přírodní kosmetiku a ekodrogerii. Zbožňuje vaření, protože jídlo je nejlepší neřestí, design v celé jeho šíři a své dva psy, které našla v útulku a pomalu je vypiplala ke skorodokonalosti :-)

 

 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: blog
Hmotnost: 0.01 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: