Topnatur

Rok založení

1996

Význam jména značky

Výrobky vysoké kvality z čistě přírodních surovin pro zdravou životosprávu a zdravý životní styl.

Charakteristika

Česká značka Topnatur z jihu Moravy patří mezi největší výrobce a dodavatele doplňků stravy a produktů zdravé výživy v České republice a na Slovensku. Firma začala nejprve vyrábět sušené rostlinné nápoje jako sójové mléko, ovesné mléko, kokosové mléko, které byly zaměřené na stravu jedinců s bezlepkovou dietou a intolerancí k laktóze. 

V roce 2017 uvedli na trh Probio kaše, jejichž základem je extrudovaná rýžová mouka s přídavkem 6 kmenů probiotických kultur, prebiotika, vitamíny a minerály. Postupně přidali bezlepkové Prebio kaše s vysoký podílem vlákniny. A v poslední době oblíbené a vyhledávané Low Carb kaše s minimem sacharidů

Topnatur se snaží držet krok s dobou, a tak vyvinuli ve svých laboratořích také speciální proteiny vhodné pro tepelnou úpravu, které neobsahují lepek ani laktózu. Všechny jejich produkty vychází z vlastních a originálních receptur, jsou bezlepkové, neobsahují laktózu ani cholesterol. Jsou slazený ovocným cukrem (fruktózou). Neobsahují žádné chemické látky a jsou čistě přírodního charakteru.

Stále se snaží sledovat nové trendy, zejména však spolupracují s předními lékařskými pracovišti, s gastroenterology a dermatology, se kterými pravidelně konzultují a analyzují návrhy nových produktů po všech stránkách. V jejich řadách je i nutriční poradce a odborník na výživu, který je spojkou s lékařskými pracovišti. Pravidelně navštěvují lékárenské a lékařské kongresy a účastní se tuzemských a zahraničních veletrhů, které jsou pro ně vždy velkou inspirací.

Společnost Topnatur sídlí ve vlastním výrobním a skladovacím areálu ve Slušovicích. Mimo jiné je celý jejich výrobní proces certifikován standardem IFS a ISO.

Čím nás značka zaujala

Široká nabídka produktů pro bezlepkovou dietu, s intolerancí na laktózu, vegany nebo ty, kteří se chtějí stravovat zdravě a žít zdravým životním stylem. Nabízí mnoho příchutí kaší, na každý den si můžete vybrat jinou. Kromě potravin nabízí i unikátní ovesné koupele, které pomáhají dětem i dospělým s atopickým ekzémem. 

Zajímavost

Topnatur se snaží zapojovat do nejrůznějších dobročinných akcí, jako je například charitativní projekt Pomáhejme onkologii, jehož ambasadorem je Oldřich Navrátil. Získané prostředky jsou určeny na nákup přístrojového vybavení onkologického oddělené Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně.

Topnatur se snaží také edukovat širokou veřejnost a spolupracuje s portálem Zdravá střeva, který publikuje články o rakovině tlustého střeva, potížích s trávením a dalšími problémy, které mapují každodenní problémy obyvatelstva.

Top produkty, které byste měli ochutnat

Topnatur Probio kaše Banán s čokoládou 60 g
Topnatur Probio kaše Čokoláda s proteinem 60 g
Topnatur Low carb kaše Pistácie 60 g
Topnatur Probio kaše Jahoda a bílá čokoláda 60 g
Topnatur Probio kaše Stracciatella 60 g

Certifikace

Od roku 2005 je Topnatur držitelem certifikátů dle mezinárodní normy systému kvality a řízení jakosti ISO 9001, HACCP a BIO.

Klíčoví lidé

Jaroslav Janů a Stanislav Pilař, spolumajitelé firmy

 

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem