Stojo

 stojo_logo

Rok založení

2015

Motto

Cílem americké značky Stojo je minimalizovat nebo-li skoncovat s jednorázovými kelímky a šetřit tak životní prostředí! Každý kelímek Stojo nejen ušetří ročně tisíce šálků na jedno použití, ale navíc přinese nové zvyky a nová dobrodružství. 

Charakteristika

Domovem tohoto krásného a inovativního hrnku je kosmopolitní New York. Stojo je již na trhu od roku 2015. Tři tátové Jurrien, Alex and Ben, kteří si neuměli představit svůj život bez kávy, tři tátové, kteří si ale uvědomovali, kolik jednorázových papírových či plastových kelímků každý z nich vyprodukuje.  A tak je napadlo vytvořit skladný hrneček, do kterého si můžete dát cokoliv tekutého, studeného i horkého. Po 3 letech vývoje uvedli na trh tento skvělý, kompaktní hrnek, který překvapí nejen funkčností, ale i neotřelým designem. Vybírat můžete z celé palety barev, 4 různých velikostí, pít z něj můžete s brčkem i bez. 

Stojo je stále malá, rodinná firma, kde si cení transparentnosti, vzájemné úcty a otevřeného myšlení. Jejím hnacím motorem je společné nadšení a vášeń jak šetřit životní prostředí. Navíc každý rok věnují 1% jejich ročních výnosů neziskovým organizacím zaměřených na životní prostředí, např. partnerství s Lonely Whale.

Unikátní design hrnků Stojo kombinuje jednoduchost, praktičnost a eleganci. Stojo kelímky využijete během celého dne: ráno si do něj uděláte čaj nebo kávu, o polední pauze si do něj necháte nandat polévku, na ranní nebo odpolední svačinu oblíbené smoothie. Mysleli i na praktičnost při používání a skladování. Kelímek Stojo jednoduše složíte a uskladníte. Stojo se vejde do kapsy i nejmenších kabelek. Nikde nepřekáží a jeho skladnost je až zázračná. 

Obávat se nemusíte ani o kvalitu – Stojo kelímky jsou vyrobeny jen z nejkvalitnějších a zároveň bezpečných a recyklovatelných materiálů. Kelímek a zátka jsou vyrobeny z prémiového silikonu určeného pro potravinářské účely typu LFGB, tedy bez ftalátů, lepidel a BPA. Tepelná objímka a víčko jsou vyrobeny z polypropylenu. Stojo neobsahuje BPS, kadmium, rtuť, olovo.

Všechny kelímky Stojo jsou vyráběny zodpovědně v Číně. Výrobní operace splňují přijatelné normy pro kvalitu, bezpečnost, spravedlivou práci, etické obchodní praktiky a odpovědnost za životní prostředí. Výrobní a sourcingoví partneři udržují certifikace pro normy systému managementu kvality (ISO 9001) a systému environmentálního managementu (ISO 14001). Stojo se snaží minimalizovat CO2 stopu. Výrobky nejsou nikde skladované, jsou dělané přímo na objednávku a dováží se do Evropy vlakem.

V čem je značka Stojo jedinečná?

Stojo vyvinulo unikátní skládácí kelímek z kvalitního silikonu, který využijete během celého dne - na nápoj, smoothie i polévku. Jsou praktické, jednoduše po použití složíte do kabelky, batohu či kapsy od kabátu. Líbí se nám jejich krásné barvy, které dostanou i Vás. StoJo je jednoduše Stow & Go. 

Zajímavost

Každý rok jeden kelímek Stojo ušetří 7,25kg pevného odpadu. I když vyrábí kelímek s předpokladem, že by měl vydržet celý život, již nyní spolupracují na projektech, které řeší recyklovatelnost silikonu, ze kterého jsou kelímky vyráběny.

 

Žádné produkty značky Stojo nebyly nalezeny...