KeepCup

 

Logo KeepCup

 

Rok založení

2007

Charakteristika 

KeepCup je průkopník myšlenky opakovaně použitelných kelímků. Australská značka vyrábí funkční designové termohrnky pro lepší požitek z kávy nejen na cestách. Uživatelé KeepCup každý den šetří miliony šálků na jedno použití a inspirují tak i ostatní. 

Vše začalo v roce 1998, kdy si sourozenci Forsythovi otevřeli řetězec obchodů BlueBag, kde prodávali čerstvé sendviče, saláty a také čerstvou kávu s sebou. Nelíbila se jim velká spotřeba jednorázových kelímků a tím i zbytečného odpadu, který znečišťuje životní prostředí. Začalo to v roce 2007 jednoduchou myšlenkou vytvořit vlastní opakovaně použitelný hrnek pro lepší požitek z kávy na cestách.

Cílem bylo vyrobit nejen ekologický kelímek, ale především nastartovat změnu chování v používání jednorázových výrobků na ty k opětovnému použití. Šli do velkého rizika přesvědčit milovníky kávy, že použitelnost, udržitelná výrobní praxe a designové produkty mohou vést ke změně chování a změnit způsob, jakým lidé přemýšlejí o kultuře stolování i životním prostředí. KeepCup definoval novou kategorie produktů – opakovaně použitelné kelímky.

Dnes se KeepCup používají ve více než 65 zemích po celém světě. Kolekce KeepCup nabízí jak skleněné tak silikonové varianty termohrnků,ve třech velikostech a atraktivních barvách. KeepCup začala jako první vyrábět ekologické, opakovaně použitelné hrnky, které posbíraly spoustu ocenění.   

Zajímavost

V roce 2011 byl KeepCup prohlášen nejinovativnějším produktem na Mezinárodním podzimním veletrhu v Londýně a o rok později vyhrál v Melbourne Awards v kategorii udržitelných produktů. 

Klíčoví lidé

Jamie a Abigail Forsyth

Stránka 1 z 1 - 18 položek celkem
KeepCup Skleněný hrnek Brew Black M 340 ml 04683H
KeepCup Skleněný hrnek Brew Latte S 227 ml 04749H
KeepCup Skleněný hrnek Brew Alder XS 177 ml 03991H
KeepCup Skleněný hrnek Brew Black XS 177 ml 04069H
KeepCup Skleněný hrnek Brew Spruce XS 177 ml 03990H

Stránka 1 z 1 - 18 položek celkem