Greenscents

 greenscents
 

 

Rok založení 

2011

Motto 

„Zdravý domov, udržitelná planeta… tvrdě jsme pracovali, abychom zajistili, že naše výrobky jsou pro vás a životní prostředí bezpečné. Transparentnost a udržitelnost jsou pro nás prioritou.“

Charakteristika

Společnost Greenscents byla založena v roce 2011 Peterem a Christinou Hawkesovou. Společnost Greenscents sídlí v Somersetu ve Velké Británii a je ekologickou veganskou značkou, která je známá jako oceněná a etická společnost prodávající produkty po celém světě. 

Koncentrovaná organická ekodrogerie Greenscents jako jedna z mála vyrábí produkty obsahující více než 70 % bio složek. Při výrobě používají čistou vodu z Exmooru, ale v co nejmenším možném poměru. To znamená, že všechny výrobky jsou vysoce koncentrované. Pro vůni používají prvotřídní ingredience a pouze organické éterické oleje. Pro citlivou pokožku vyvinuli řadu Nonscent bez vůně. Výrobky Greenscents jsou vyráběny v malých dávkách v dílnách anglické Somerset.

Greenscents je spotřebiteli ve Velké Británii hodnocena, jako nejetičtější prací prostředky a čističe. Již při vzniku si Greenscents dali závazek vyrábět transparentně pouze udržitelné výrobky. Proto jsou nejetičtější značkou čisticích a pracích produktů dostupných ve Velké Británii na základě volby spotřebitelů Ethical Consumer 2017. Společnost Ethical Consumer vyvinula jedinečný osobní systém etického hodnocení, který poskytuje informace na základě podrobného výzkumu více než 40 000 společností, značek a produktů.

Produkty Greenscents jsou certifikovány britským The Soil Association. Přísný britský certifikační orgán, který nejen pravidelně kontroluje kvalitu vstupních ingrediencí, ale i to, co je napsáno na štítcích a co se prezetuje v marketingových materiálech. Certifikace The Soil Association kontroluje, že všechny suroviny jsou organicky pěstovány certifikovanými pěstiteli, kteří nepoužívají škodlivé pesticidy nebo insekticidy a jsou dodržovány udržitelné zemědělské metody.

Všechny ingredience v produktech Greenscents jsou testovány na alergeny a celá řada je certifikována Allergy UK jako vhodné produkty na alergickou pokožku.

Produkty mají čisté složení. Neobsahují SLS/SLES, ALS/ALES, syntetické parfemace. Jsou bez lepku a bez ethylakoholu, bez GMO (geneticky modifikované organismy) nebo SMO (synteticky modifikované organismy). Samozřejmě neobsahují žádné fosforečnany, žádné optické zjasňovače, žádné aditiva odvozená z ropy, žádné parabeny, žádné enzymy, žádné chlorové bělidla, ftaláty, žádný formaldehyd, žádná syntetická barviva, MI nebo MCI, žádný Triclosan. 

Greenscent je v duchu filozofie „I‘am green“. Výroba i obaly jsou vyvíjeny a vyráběny šetrně vůči přírodě. Jsou inovativní a stále hledají způsoby jak být ještě více šetrnější. Greenscents se zavázala používat obnovitelné, ekologicky udržitelné obaly. Všechny lahve Greenscents jsou bez plastů, vyrobené z biopolymerních plastů, které jsou vyráběny z odpadních produktů z cukrové třtiny. Obnovitelná cukrová třtina zachycuje CO2 z atmosféry během její výroby, což pomáhá snižovat emise skleníkových plynů a snižuje uhlíkovou stopu. Navíc je tento biopolymer recyklovatelný, což vede ke snížení pevného odpadu. Velké 5l balení jsou zcela recyklovatelné a vyrobené z udržitelného kartonu a plastů. 

Celá řada Greenscents je certifikována společností Vegan Society, protože jejich produkty neobsahují žádné živočišné složky. Při zpracování nepoužívají zvířecí ingredience a žádná z jejich ingrediencí nebo produktů nebyla na zvířatech testována. Aktivně podporují organizace jako Cruelty Free International nebo Naturewatch Foundation, které bojují za nejlepší životní podmínky zvířat a práva zvířat.Jejich produkty jsou každoročně testovány a nesou certifikaci Leaping Bunny. 

Zajímavost

Jsou v popředí průkopnického hnutí „Zero waste“ a odroku 2011 dodávají do mnoha nezávislých obchodů 20 litrové náhradní náplně.

Klíčové lidé

Peter a Christina Hawkes

Certifikace
 
Allergy-Friendly-Product-Logo-small1  cosmos natural vegan  leapingbunny 04  I am green

 

 

Žádné produkty značky Greenscents nebyly nalezeny...