Grazie Natural

GRAZIE_NATURAL_logo_CMYK

Rok založení:

2011

Charakteristika:

Grazie Natural je značka ekologického papíru, kterou v roce 2011 uvedla na trh skupina Lucart. Zrodila se na kopcích italské Luccy, kde se nachází jedna z největších papíren v Evropě.

Společnost, kterou založili bratři Pasquini v roce 1953, působí ve výrobě hygienických řešení, hedvábných, vzduchem nanášených a papírových výrobků Yankee.

Skupina si stanovila za své prioritní cíle vytváření kvalitních produktů při respektování životního prostředí.  Jednou z možností udržitelnosti skupiny Lucart je výroba 100% ekologického papíru pocházejícího z recyklace nápojových kartonů. Od roku 2013 do roku 2020 se Lucart díky technologicky inovativním postupům aktivně zavázal k ochraně planety.

Zajímavost:

V posledních letech došlo ke snížení spotřeby vody a množství CO2 vypouštěného při výrobě do atmosféry, a to i díky posunu v přepravě surovin ze silnice na železnici. 

Certifikace:

Výrobní proces probíhá s certifikací Ecolabel a z materiálu s certifikací FSC. Ecolabel je evropská značka ekologické kvality, která zaručuje dodržování přísných kritérií ochrany životního prostředí společných všem zemím Evropského společenství. Přírodní kuchyňské utěrky a toaletní papír mají certifikaci FSC® C100456, mezinárodně uznávaný systém certifikace lesů.

 

 FSC   EU-Ecolabel-logo-180x180.

 

 

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem
Grazie Natural Ekologické kuchyňské utěrky 2-vrstvé 2 role
Akce Vegan
79 Kč –25 %
59 Kč

Ekologické 100% biodegradabilní 2 vrstvé kuchyňské papírové utěrky....

3161E1

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem