Grazie Natural

GRAZIE_NATURAL_logo_CMYK

Rok založení:

2011

Charakteristika:

Grazie Natural je značka ekologického papíru, kterou v roce 2011 uvedla na trh skupina Lucart. Zrodila se na kopcích italské Luccy, kde se nachází jedna z největších papíren v Evropě.

Společnost, kterou založili bratři Pasquini v roce 1953, působí ve výrobě hygienických řešení, hedvábných, vzduchem nanášených a papírových výrobků Yankee.

Skupina si stanovila za své prioritní cíle vytváření kvalitních produktů při respektování životního prostředí.  Jednou z možností udržitelnosti skupiny Lucart je výroba 100% ekologického papíru pocházejícího z recyklace nápojových kartonů. Od roku 2013 do roku 2020 se Lucart díky technologicky inovativním postupům aktivně zavázal k ochraně planety.

Zajímavost:

V posledních letech došlo ke snížení spotřeby vody a množství CO2 vypouštěného při výrobě do atmosféry, a to i díky posunu v přepravě surovin ze silnice na železnici. 

Certifikace:

Výrobní proces probíhá s certifikací Ecolabel a z materiálu s certifikací FSC. Ecolabel je evropská značka ekologické kvality, která zaručuje dodržování přísných kritérií ochrany životního prostředí společných všem zemím Evropského společenství. Přírodní kuchyňské utěrky a toaletní papír mají certifikaci FSC® C100456, mezinárodně uznávaný systém certifikace lesů.

 

 FSC   EU-Ecolabel-logo-180x180.

 

 

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem
Grazie Natural Ekologický toaletní papír 2-vrstvý 4 role
Novinka Vegan
59 Kč

Ekologický 100% biodegradabilní 2 vrstvý toaletní papír. Jemný, extra savý a...

3162E1
Grazie Natural Ekologické kapesníky 4-vrstvé 10 balení
Novinka Vegan
38 Kč

Ekologické 100% biodegradabilní 4 vrstvé kapesníky. Jemné, extra savý a...

3195E1

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem