Fair Squared

logo fairsquared

 
Rok založení:
 

2011 

Motto:

Fair Squared lze jednoduše charakterizovat těmito hodnotami: FAIR - QUALITY - ORGANIC - VEGAN. Fair Squared si klade za cíl spravedlivě jednat se všemi, kteří se podílejí na výrobě produktů - humánní pracovní podmínky, ekologická a ekonomická udržitelnost, žádná dětská práce a testování na zvířatech.

Charakteristika

Společnost Fair Squared byla založena v roce 2011 v New Castle v Anglii jako „alternativní“ obchodní společnost v soukromém vlastnictví eticky motivovaných podnikatelů a podnikatelek. První výrobky (kondomy, krémy na ruce a balzámy na rty) prodávali prostřednictvím OXFAM a Amnesty International. Poptávka rychle rostla a  brzo začali prodávat i ve Skandinávii a zemích Beneluxu. V roce 2013 se Fair Squared přestěhoval do Kolína nad Rýnem v Německu. Výroba byla přesunuta do přírodního parku Eifel a Sarsted v severním Německu. Sortiment se rozšířil z 12 na 80 produktů a díky vzrůstající poptávce dokázali zvýšit i počet spravedlivě obchodovaných ingrediencí. 

Produkty značky Fair Squared jsou vyráběny v Německu. Nejde jim jen o vysokou kvalitu, ale i design výrobků. Chtějí, aby se výrobky Fair Squared líbily, měly atraktivní design a obal. Snaží se jednoduše vytvářet skvělé výrobky s funkčními obaly, které mají zároveň moderní design. 

Také zdravé životní prostředí je ve Fair Squared důležitou filosofií. Dbají na ochranu zdrojů jako je voda a půda, podporují biodiverzitu a podporují udržitelnost výrobních metod.  

V čem je značka Fair Squared vyjímečná

Fair Squared považuje spravedlnost za dvourozměrný koncept: vysoce kvalitní výrobky a transparentní výrobní proces. Pro výrobu produktů se stále snaží vyhledávat a získávat suroviny z Fair trade projektů. V současné době Fair Squared získává své ingredience od více než patnácti světových partnerů. A navíc propagují fair trade kde to jenom jde. Např. Oliver je neplaceným členem představenstva Fair Rubber, což je jediný spolek na světě, který propaguje systém fair trade u výrobků z kaučuku a latexu. 

Zajímavost: 

Suroviny získávají z Fair trade projektů. Olivový olej z Palestiny, mandlový olej z Pákistánu, bambucké máslo z Burkiny Faso a přírodní latex z Indie. Výrobky Fair Squared jsou dnes k dispozici po celé Evropě a chtějí dále své portfolio rozšiřovat a nabídnout přírodní alternativu ke každému produktu péče o tělo na trhu a rozšiřovat spolupráci s dalšími fair trade partnery po celém světě. 

Certifikace:

Získali certifikaci Natrue pro všechny výrobky. Férově získávané suroviny pro kosmetické produkty pocházejí z organického zemědělství a latex, který používají, pochází z plantáží certifikovaných FSC. Produkty jsou bez ftalátů, parabenů, nanočástic. Fair Squared jsou registrováni u Vegan Society. Navíc podporují Zero waste myšlenku a přírodní kosmetiku plní do vratných sklenic. 

 

natrue vegan fairtrade   FSC   CFV-logo-rose 

 

Žádné produkty značky Fair Squared nebyly nalezeny...