Curanatura

                      header

Rok založení
 

2013 

Motto

"První zdravý kartáček šetrný vůči přírodě." 

Charakteristika

Slovenští nadšenci vyvinuli kartáčky s důrazem na zodpovědný přístup k životnímu prostředí. Kartáčky, které budou zdravé a zároveň budou ekologické a v přírodě rozložitelné. Proto při volbě materiálů postupovali podle ověřených vědeckých důkazů a v souladu s dobrým svědomím a přesvědčením vůči přírodě. Každá část kartáčku Curanatura byla vybírána podle těchto kritérií jako nejlepší z nejlepších možností. Podařilo se jim vytvořit odpovědný ekologický kartáček, kdy použité materiály jsou biologicky rozložitelné. Jejich cílem je šířit používání ekologických kartáčků a snižovat tak množství pevného odpadu. 

Zubní ekokartáčky Curanatura, jako jedny z mála kartáčků na trhu, splňují všechny standardy stanovené Světovým symposiem dentální hygieny pro zdravý zubní kartáček. 

Pro výrobu kartáčku používají pouze bambus z obnovitelných zdrojů. Téměř celá produkce bambusu na světě pochází od společnosti Chemická vlákna Hebei Jigao a je pěstována na kontrolované plantáži při dodržení mezinárodních standardů pro označení Organic (BIO) = 100% přirozený růst pro každý bambus bez jakýchkoliv chemických pesticidů. Firma vlastní certifikaci Oeko-Tex 100, takže je pravidelně testována a zaručená absence jakýchkoliv stop chemikálií které mohou způsobovat hrozbu pro lidské zdraví. Kvalita materiálu používaných na výrobu se přísně testuje. Kartáčky mají i Dezinfekční výrobní certifikát, který zaručuje antibakteriální účinky použitého bambusu.

Zajímavost

Kartáčky mají Dezinfekční výrobní certifikát, který zaručuje antibakteriální účinky použitého bambusu. Než opustí krajinu výroby  jsou zavřené na 24 hodin do speciální komory, kde probíhá jejich dezinfekce.

Klíčoví lidé

Ivan Ryban

 

Žádné produkty značky Curanatura nebyly nalezeny...