NÁŠ ESHOP FUNGUJE BEZ OMEZENÍ. Všechny objednávky vyřizujeme ihned, jak jste u nás zvyklí. Doprava na adresu s Českou poštou a DPD je beze změny, výdejní místa Zásilkovny aktualizujeme každou minutu, takže nabízíme k doručení jen skutečně dostupná. ❤️

The Cheeky Panda

Rok založení
 
2016
 
Motto
 
"Přinést  řešení výroby hygienických produktů z přírodně udržitelných zdrojů, bez drsných chemikálií, které se vyskytují v běžných a recyklovaných papírových výrobcích. Řešení, které navíc zachrání tisíce vzácných stromů a živočišných stanovišť po celém světě."
 
Charakteristika
 
Cheeky Panda je mladá a inovativní britská společnost nabízející udržitelnou a ekologickou alternativu k tradičním papírovým výrobkům. Většina z jejich produktů, od toaletních potřeb, kuchyňských utěrek až po dětské utěrky, je vyrobena ze 100% certifikovaného panenského bambusu z udržitelných zdrojů.
 
Cheeky Panda byla založena v roce 2016 dvěma mladými podnikateli s filozofíí být více šetrný k životnímu prostředí, Chrisem Forbesem a Julií Chenovou inspirovanou po dovolené v jihovýchodní Asii. Zjistili, že existuje obrovský přebytek přírodně udržitelného bambusu, který nebyl plně využit. Rozhodli se, že je správné představit bambus na britský a evropský trh jako životaschopný, šetrný k pokožce a hojný alternativní zdroj dřeva. Od chvíle, kdy začali s produkty Cheeky Panda, měli obrovskou podporu veřejnosti. Dnes se produkty z bambusové tkáně staly nejprodávanějšími produkty ve Velké Británii a Evropě. Také získali přízeň známých osobností, např. podnikatele Sira Richarda Bransona, který aktivně Cheeky Panda podporuje, stejně tak jako Joanna Lumley a Dame Judi Dench.
 
Bambus je nejrychleji rostoucí rostlina na světě. Kulatější a delší vlákna bambusu vytvářejí hedvábně hladkou a silnou tkáň. Na rozdíl od stromů je bambus trávou, která se regeneruje z vlastních kořenů a nevyžaduje žádné hnojení ani novou výsadbu. Bambus absorbuje až o 35% více uhlíku a produkuje o 30% více kyslíku než stromy během jeho růstu. Jako plodina roste třicetkrát rychleji než stromy, což z něj činí nejudržitelnější zdroj na trhu. Nahrazení stromů bambusem při výrobě papíru zachrání nespočet stromů a pomůže přibrzdit odlesňování krajiny, jednu z příčin globální změny klimatu. 
 
V čem je značka vyjímečná?
 
Používáním bambusového papíru zabraňují odlesňování krajiny, čímž, kromě přirozeného snižování koncentrace CO2 zároveň chrání schopnost přírody zadržovat vodu. Bambusový papír Cheeky Panda má vyrovnanou uhlíkovou stopu ve spolupráci s World Land Trust. Část příjmů navíc věnují na ochranu rostlin a živočichů v ohrožených deštných pralesech. Tím bojují proti dvěma důležitým důvodům globální změny najednou - odlesňování a nadměrné produkci CO2.
 
Zajímavost
 
The Cheeky Panda produky obdržely celu řadu ocenění vč. ocenění "Nejlepší výrobek" v soutěži Natural&Organic Awards 2018.
 
Klíčoví lidé
 
Julie Chen a Chris Forbes
 
Certifikace
 
Výrobky Cheeky Panda jsou prvními produkty z bambusové tkáně ve Velké Británii, které byly certifikovány společností Vegan Society a Cruelty Free International. Certifikát FSC (Forest Stewardship Council) zaručuje odpovědné zacházení s konkrétním lesem a  k přírodě šetrný řetězec zpracování "od lesa až k zákazníkovi".

FSC vegan CFV-logo-rose

Stránka 1 z 1 - 5 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 5 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.