BioBrush

 

biobrush

 

Rok založení 

2015 

Motto

"Kořeny našeho sortimentu barevných zubních kartáčků leží v holistickém a udržitelném konceptu produktů pro péči o zuby, které šetří přírodní zdroje a prostředí" 

Charakteristika

Příběh značky Biobrush začíná jako start-up v roce 2015 v Berlíně. Skupinka nadšenců začala přemýšlet nad konceptem dobrých a zdravých zubních kartáčků šetřící životní prostředí. Vyvinuli ekologicky udržitelný zubní kartáček, který splňuje přísné požadavky odborníků na péči o zuby a zubní hygienu. Puristický tvar kartáčku biobrush a barevná škála ho udělá vyjímečným v každé koupelně. 

Zakladatelé Biobrush Nannett Wiedemann, Herbert Nabbefeld a Christian Steinbock jsou stále nedílnou součástí filozofie společnosti a nadále usilují o inovaci materiálů šetřících zdroje a zároveň dodržují vysoký standart dentálních vlastnosti výrobků. Od počátku filosofie značky BioBrush spočívá v holistickém, trvale udržitelném konceptu výroby šetřící přírodní zdroje. 

Výroba kartáčků BioBrush je ekologická s minimální uhlíkovou stopou. Při vzniku BioBrush se zaměřili na udržitelnost nejen při jeho výrobě. Zubní kartáčky obsahují pouze velmi malé množství fosilního materiálu. Uhlíková stopa na konci jejich životního cyklu je zanedbatelná.  

 

Pro výrobu rukojeti a obalu se využívají dřevěné štěpky z dřevařského průmyslu. Tyto štěpky pochází z německého udržitelného lesnictví s certifikací FSC. Namísto spalování štěpek je BioBrush využívá na výrobu zubních kartáčků. BioBrush používá při výrobě bioplastu přírodní změkčovadla na bázi kyseliny citronové. Množství těžkých kovů používaných v pigmentech pro barvení zubních kartáčků je pod doporučeným minimálním množstvím. Pro štětiny používají nylon na bázi ricinového oleje. Podle nezávislých zubařů je nylon ideálním, hygienickým materiálem pro zubní péči. 

Kartáček BioBrush (bez hlavy se štětinami) se dle informací v běžném kompostu rozkládá asi 5 let. Je to dáno tím, že kartáček je tlustý a tuhý (oproti např. kompostovatelným sáčkům), má tedy velmi malou plochu povrchu vůči celkovému objemu materiálu, na který mohou působit povětrnostní podmínky a přírodní rozkladné procesy. Oceněné obaly vyrobené z celulózové folie jsou dokonce plně kompostovatelné -  rozloží se asi za 42 dní.   

Zajímavost 

 

Při designu a výrobě kartáčků se zaměřili i na takové detaily jako pigmentace tiskových barev a jejich množství na kompostovatelném obalu. 
  

 

Klíčoví lidé

Nannett Wiedemann, Herbert Nabbefeld a Christian Steinbock 

Ocenění 

Zubní kartáčky BioBrush získaly několik mezinárodních ocenění.V roce 2016 získal BioBrush Německou cenu za obaly pro udržitelnost díky kompostovatelné obalové fólii. O rok později, v roce 2017, byly zubní kartáčky na slavnostním předávání cen Red Dot Award oceněny za nejlepší produktový design. V roce 2018 byl BioBrush oceněn cenou German Design Award za „Vynikající komunikační obalový design“ a získal i ocenění „Green Product Award“ v kategorii „Zelený výrobek“.

  

04_reddot_01    cdesignaward2018jpg    Logo-Green-Product-Award
 
Žádné produkty značky BioBrush nebyly nalezeny...