Alkemie

alkemie-logo 

Význam jména značky

Alkemie je volnou variací slova alchymie. To nejlépe charakterizuje značku jako výsledek spojení tradičních čistých surovin a vědeckých postupů. Charakteristické logo značky představuje vážka, která je symbolem nesmrtelnosti, oživení, krásy a štěstí.

Charakteristika

Alkemie je poměrně nová kosmetická značka, za kterou však stojí zkušenosti sbírané v kosmetice a spa od roku 2000 Justýnou Bodnar, rozenou Żukowskou. Přední polská představitelka kosmetologie (věda zaměřená na studium biologie kůže s důrazem na její vzhled - něco mezi dermatologií, estetickou chirurgií a chemií) tak dlouho přednášela a psala knihy o původu a účinnosti surovin v kosmetice, o biologických procesech v kůži a o výrobních postupech, až z toho vznikla myšlenka vlastní značky. Pleťová kosmetika Alkemie se vyznačuje nekompromisní kvalitou surovin a hlavně vysokou koncentrací účinných látek. Koncentrace je podle Justýny klíčová pro funkčnost produktu.

V čem je podle nás značka jedinečná

Pro stejnou účinnost je potřeba výrazně menší množství krému nebo séra. Menší balení produktu Alkemie vám tak paradoxně vydrží déle a s lepším účinkem. Kombinace množství a kvality surovin je doplněna o biomimetické peptidy (peptidy jsou stavební kameny kůže – např. kolagen, elastin a keratin, a rovněž látky se silným účinkem proti stárnutí) – zjednodušeně řečeno laboratorně vyvinuté ingredience, které dokonale napodobují látky, které se přirozeně nachází v pokožce. Jejich laboratorní produkce je výrazně levnější, než získávání látek z přírody. Takto vytvořené peptidy si zachovávají svoji účinnost, jsou stabilnější a mají vynikající snášenlivost.

Motto / Poslání

"Kosmetika je potrava pro pokožku. Pokud ji nebudete krmit, postupně ztratí svoji sílu. Krmit ji ale musíte kvalitní a vyváženou stravou, aby se pokožka vždy vrátila k rovnováze, která je nezbytná pro její správné fungování."

Zajímavost

Celá grafická identita značky byla vytvořena vyhledávanou polskou tatérkou tvořící pod pseudonymem Baba gruba (Tlustá žena). Mimochodem její pseudonym neoznačuje ji samotnou, ale jeden z nejčastějších motivů její umělecké tvorby.

Klíčoví lidé

Justýna Żukowska-Bodnar

 alkemie-justyna

Sídlo

Jelenia Góra (Polsko)

 

Žádné produkty značky Alkemie nebyly nalezeny...