EKOPÁTEK - A jak jsme ekologičtí ve Folly?

Neohodnoceno
Položka byla vyprodána…
Dostupnost Vyprodáno
0,01 Kč / ks
EKOPÁTEK - A jak jsme ekologičtí ve Folly?
Neohodnoceno
Certifikované a udržitelné produkty
UDRŽITELNÉ
produkty s certifikací
Největší výběr na jednom místě
NEJVĚTŠÍ VÝBĚR
produktů na jednom místě
Ověřeno zákazníky Heureka
99 % ZÁKAZNÍKŮ
nás doporučuje

EKOPÁTEK - A jak jsme ekologičtí ve Folly?#neplastuj

Od Markéty |03. 07. 2018  

 

stažený soubor (1)_2

Občas se mě na facebooku nebo instáči ptáte, co teda pro tu ekologii děláme my ve Folly. Jak recyklujeme, jak neplýtváme nebo jo. Tak mi svitlo a říkám si, že vám to sem hezky sepíšu. Protože ti, co nás neznají a ještě u nás nenakoupili, asi ani trochu netuší, že neplácáme jen tak do větru, ale neustále přemýšlíme nad tím, jak to dělat lépe. Chtěla bych vás však upozornit, že všechno se učíme úplně stejně jako vy. Nejsme žádní mistři. Jen hledáme možné cesty a způsoby, jak to dělat lépe a s co nejmenší trash stopou.

Vy, co u nás nakupujete, tak víte, že vše balíme do papírových krabic, které jsou vystlané ekologickou dřevitou slámou a nezapomínáme ani na papírovou pásku. Hned na začátku jsme si totiž řekli, že se chceme vyhnout té plastové pohromě, co jde napříč e-shopovým doručováním. Většina z vás to velmi oceňuje a dokonce se setkáváme i s tím, že slámu poté ještě využijete. 

P1020769

Tady bych maličko odbočila... Budu nesmírně ráda, když mi pod facebookový odkaz napíšete, jak dále slámu využít nebo jestli už tak děláte. Moje mamka ji třeba cpe pod jahody a ty jsou pak krásně čisté a bez plísní.

Když nám přijde balík od našich dodavatelů, rozebíráme ho na součástky a výstelky, které nám posílají (i když jsou plastové) používáme znova při balení dalších balíčků. I tak se dost šetří materiálem. Teď velmi vážně přemýšlíme nad tím, že koupíme řezačku na kartony a i krabice budeme využívat jako výstelku. Odpad by tak nebyl skoro žádný:-)

Samozřejmě neustále dumáme nad dopravou. Nedávno jsme začali spolupracovat se Zásilkovnou, která funguje jako svoz a šetří tak pohonné hmoty i tím, že nejezdí pro každou zásilku zvlášť, jež pak následně zase rozváží. A výfuk všech těch automobilů neposílá tolik bordelu do ovzduší. Mezi našimi prodejnami doručujeme sami objednávky, které si chcete vyzvednout na Hýčkárně, hybridní Toyotou.  

Kosmetika, kterou máme na e-shopu, je z většiny 100% přírodní, BIO a teď už je i čím dál víc značek RAW. Což zase odkazuje na šetrnou výrobu a maximální kvalitu použitých surovin.

Přiznám se, že se malinko pereme s obaly. Stále jsou dost často plastové. Vlastně z většiny. Doufám, že mě teď neukamenujete, ale pokud máte doma skleněné nádoby na vaše přírodňáky, musíte přiznat, že to není zas až tak komfortní. Mně osobně třeba jeden rozbil vanu, když mi do ní spadl a samozřejmě se roztřískal. Možná proto jsou teď zase tolik trendy mýdla. Mimo jejich schopnosti ještě nepotřebují žádný obal. Co však s tím? Mě jen napadá, dát těm lahvičkám ještě jiný účel nebo je třeba použít znovu.

Na to konto bych chtěla připomenout, že začínáme i s bezobalovými produkty na našich Hýčkárnách. Už teď si tam můžete přijít pro čerstvé mýdlo a sůl do koupele. Chceme náš bezobalový sortiment rozšiřovat o oleje a jiné. Je to dobrá cesta a alespoň budou mít ty obaly a sklenice, které doma schraňujeme, další využití.

 

A jak už je zvykem, budu ráda za zpětnou vazbu od vás. Komentujte, protestujte a nahazujte nové nápady. Posloucháme vás a rádi o tom přemýšlíme.

Užijte si prodloužený víkend a prázdniny. Markéta*

 
 
 
 
 
O autorovi
 unnamed (1) Patří k Folly týmu. Miluje přírodu, postupně přechází na přírodní kosmetiku a ekodrogerii. Zbožňuje vaření, protože jídlo je nejlepší neřestí, design v celé jeho šíři a své dva psy, které našla v útulku a pomalu je vypiplala ke skorodokonalosti :-)

 

Doplňkové parametry

Kategorie: blog
Hmotnost: 0.01 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: