Nejekologičtější svíčky a DIY z použitého oleje

Neohodnoceno
Položka byla vyprodána…
Dostupnost Vyprodáno
0,01 Kč / ks
Nejekologičtější svíčky a DIY z použitého oleje
Neohodnoceno
Certifikované a udržitelné produkty
UDRŽITELNÉ
produkty s certifikací
Největší výběr na jednom místě
NEJVĚTŠÍ VÝBĚR
produktů na jednom místě
Ověřeno zákazníky Heureka
99 % ZÁKAZNÍKŮ
nás doporučuje

Nejekologičtější svíčky a DIY z použitého oleje

Od Adely | 13. 11. 2017  

 FullSizeRender-970x727Před nedávnem se ke mně dostala první svíčka od The Greatest Candle a víte co? Hned jsem si ji zamilovala! Jednak tyto svíčky mají nádherný design a když hoří, voní jemnou přírodní vůní. Druhá a podstatnější věc je ale to, jakým způsobem jsou vyráběny a co za tím vším je.

Tato značka pochází z Portugalska a její zakladatelé vyvinuli technologii, která umožňuje přeměňovat starý použitý kuchyňský olej ve svíčky. Úplným základem byla idea recyklace starého oleje jako prevence kontaminace vody a půdy… No a podle mě se to povedlo skvěle, hm? Mimochodem svíčky během svého vývoje nebyly testovány na zvířatech a jsou prostě a jednoduše skvělé.

Doma mám už 3 ‚originály‘ a jednu kterou jsem si vyrobila sama. A právě o tom bych vám chtěla říct. O tom, jak jednoduché to bylo! A o tom, jak jsem z toho prostě a dobře totálně nadšená! Jediné co k výrobě svíček potřebujete je nádobka na svíčku, knotek, prášek Oil2Wax a použitý kuchyňský olej (případně může být nový, ale to by podle mě tak trochu postrádalo smysl).

IMG_5981V balíčku co vidíte na fotce je jedna hotová originální svíčka a součástí balení jsou 2 balíčky s práškem Oil2Wax a dva knotky. Funguje to tak, že když vypálíte origo svíčku, tak tu stejnou sklenku můžete znovu naplnit a mít tak svíčku 3 krát. Já jsem nečekala na to než mi ta první vyhoří a udělala jsem si novou svíčku do skleničky od sušených rajčat… 

Osobně mám tyhle zavařovačky moc ráda. Jak na kytky, tak na kosmetické tampónky, na čaj, nebo třeba právě svíčky… Vypadají skvěle, ne?

Ale pojďme na výrobu…

IMG_5983Doma použitý kuchyňský olej skladujeme, takže jsem jen část z oleje co máme přelila do menší skleničky. Skleničku s olejem jsem dala na 2 minuty do mikrovlnky (kterou normálně nepoužíváme, ale kvůli tomuhle jsem ji vytáhla, haha) a jakmile byl olej horký, opatrně jsem ji vytáhla. Dávejte si na tento krok ale opravdu pozor, popálené prstíky nejsou nic příjemného.

IMG_5982-297x223 IMG_5987-297x223

  Jakmile je olej horký, můžeme přidat zmiňovaný prášek a míchat, dokud se v oleji nerozpustí.

 Potom už je to opravdu jednoduché. Stačí chvíli počkat, až celá směs trošku ztuhne a následně do ní ponořit knotek. Knotek musí být uprostřed, proto by se tam měl něčím upevnit. Vzhledem k tomu že se mi někam zatoulal ‚držák na knotek‘, který bývá součástí balení, musela jsem si poradit nějak jinak….

IMG_5989Vzala jsem obyčejnou kuchyňskou papírovou utěrku a zafixovala jsem ji gumičkou. Knotek jsem prostrčila malou předem udělanou dírkou a voila, perfektně to fungovalo! Celá výroba trvala maximálně 5 minut a podle mě je to naprosto převrátné a perfektní! Ach jo, jsem šťastná za takovéhle projekty, za firmy které dělají něco pro životní prostředí a za jejich skvělé nápady!

FullSizeRender-970x727Jako takový tip navíc můžete do svíček použít nějakou barvu pokud chcete aby byly zajímavější. Lze použít klasické potravinářské barvivo, nebo barvu na tělo, do kosmetiky…

Přestože směs v sáčku voní opravdu krásně, v průběhu výroby svíčky to celé pěkně smrdělo. Určitě si to dokážete představit, použitý kuchyňský olej, bleee… O to víc mě překvapilo, že po zatuhnutí svíčka krásně voněla a při pálení je cítit ta jemná vůně která je i u těch ‚originálních‘. Mimochodem, na Folly.cz je teď momentálně toto balení v předvánočních slevách a mají ho v různých vůních! Určitě se na to podívejte, podle mě to může být perfektní dárek pro tvořivé lidi jako jsem já. A nebo i pro vás, abyste doma spotřebovali použitý olej, kterého přes Vánoce bude určitě až až.

O autorovi
 FullSizeRender-8-1024x680

 Kdo jsem? ...jsem žena mnoha rolí, každou roli miluju a za každou jsem šťastná! 

 Jsem máma nádherné holčičky, která se mi narodila když mi bylo skvělých 19 let. Původně to vypadalo jako   nejhorší věk pro dítě, postupem času se ale ukázalo, že lepší načasování být nemohlo.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: blog
Hmotnost: 0.01 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: